Паралельна Україна на іншому кінці планети
Користуючись з нагоди перебування у Північній Америці, я для себе відкрив українську діаспору в Канаді.
Так сталося, що з нею я ніколи раніше не стикався. Але цими днями в Торонто відбувався трирічний Конгрес українців Канади, де я мав нагоду брати участь у дискусії щодо ситуації в Україні разом з Ганною Герман та Андрієм Мохником.
Але мова не про політику в Україні. Можливо, через недостатні знання, але я досі не мав уяви, що в світі існує паралельна Україна, де живуть сотні тисяч українців. При чому живуть не в гетто, а є повноцінною частиною суспільства на найвищих посадах – аж до генерал-губернатора Канади.
Вони знають українську мову не гірше українців в Україні, а часом краще. Вони мають українські кредитні спілки та українські телепередачі. Вони ходять в українські школи та гуртки.
Вони і досі, хоча рідше, укладають шлюби між собою, примножуючи діаспору. Вони мають "своїх" мільярдерів – наприклад, власником хокейної команди NHL "Оттава Сенаторз" є Юджин Мельник, який виступав на Конгресі одразу після прем"єр-міністра Канади Стівена Гарпера.
Вони навіть переспівують на бандурах канадську зірку Селін Діон, що виглядає принаймні надзвичайно зворушливо.
Діаспора впливова – особливо після приходу Павла Грода на посаду керівника Конгресу Українців Канади. Свідчення того – присутність на заходах усіх провідних канадських політиків – фактичного керівника цієї країни "Великої вісімки" Стівена Гарпера, лідера офіційної опозиції Томаса Малкейра та лідера третьої за потужністю партії в Канаді – ліберала Жюстена Трюдо. Прийшов навіть скандально відомий мер Торонто Роб Форд.
На фото вгорі – прем'єр-міністр Канади Стівен Гарпер (праворуч) і керівник Конгресу українців Канади Павло Грод (ліворуч). На фото внизу – лідер офіційної опозиції Томас Малкейр
Українці присутні в парламенті Канади – і найближчими місяцями там може стати на одного більше – журналістку Христю Фриланд офіційно висунуто кандидатом на довиборах в одному з округів Торонто.
Українська діаспора в Канаді – традиційний "постачальник" міжнародних спостерігачів на вибори. Востаннє їх було півтисячі осіб.
Враховуючи, що українці в Канаді – одній з найдемократичніших країн світу – змогли реалізуватися, це залишає надію, що потяг до корупції – це не формула крові українців, а лише складновиліковний вірус, що руйнує зсередини пострадянську нереформовану державу.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.