3 вересня 2014, 23:48

Депутати, включайте мізки!

Був свідком показової історії, яка трапилася у парламенті у вівторок. Вона красномовно вказує на те, як формується світогляд українських депутатів, з яких джерел вони отримують інформацію та чому потім страждає українська нація.

Отже, депутат Анжеліка Лабунська спілкувалася зі мною на тему ухвалення закону N4846 про прозорість фінансування партій на виборах. Повз проходив депутат Віталій Немілостівий. Слово за слово, почали говорити про вибори, і Немілостівий каже: "А я взагалі за те, щоб в Україні право голосу мали лише ті, хто платить податки – як в Данії".

"Ні, – кажу я, – в Данії не може бути такого. Бо це – одна з найбільш ліберальних держав у світі".

"У Данії голосують лише ті, хто платить податки", – продовжує наполягати Немілостівий.

За хвилину він повертається з айпедом – і на підтвердження своїх слів показує публікацію в інтернеті – на сайті uainfo:



______________________________________________________________________

"Мне нравится избирательная система в Дании.

Там бюджетники, госслужащие, пенсионеры, студенты, зеки, военнослужащие и все другие граждане, которые не платят налоги, не имеет права голосовать.

Голосуют лишь те кто платит налоги. А налогоплательщики – это очень серьезные люди.

Поэтому у них не было у власти ни популистов, ни левых, ни радикалов, ни прочих идиотов.

И,как следствие, Дания всегда входит в тройку самых богатых стран мира!

Разумная страна!"



Прочитавши пост, депутат Немілостівий задоволено підвів очі: "Ну як?"

Пояснюю депутату, що згаданий uainfo є стоковим сайтом, що збирає пости із соціальних мереж, де кожен може написати усе що заманеться.

Уже прийшовши до офісу, знайшов завдяки своїм данським друзям підтвердження того, що право голосу в Данії мають усі громадяни, що досягнули 18 років – це прямо передбачено данським "Законом про вибори", який доступний ось за цим посиланням: "The right to vote for parliament has anyone who has Danish nationality, aged 18 years and reside permanently in the kingdom unless he is under guardianship with deprivation of legal capacity".

Щоб ви розуміли, депутат Немілостівий – це не якийсь випадковий чоловік з вулиці. Це – колишній перший заступник міністра промислової політики та колишній директор заводу імені Малишева.

Тож я дивуюсь, як люди такого рівня можуть не просто черпати новини, а формувати свій світогляд за постами в інтернеті, навіть не перевіряючи достовірність побаченого. Чи варто потім дивуватися, що у нас державний менеджмент такого рівня?

P.S. А закон N4846 про прозорість фінансування партій на виборах, схоже, так і не буде зараз ухвалено. Засідання комітету Жванії, на якому мали його розглянути, не відбулося через відсутність кворуму. Не прийшло 10 (!) депутатів з 15. Відтак, ми з вами не зможемо дізнатися до дня голосування, хто були головними донорами політичних сил, аби робити усвідомлений вибір 26 жовтня.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Манафорт, украинский след и победа Трампа. Новые подробности

14 августа исполняется три года с момента, когда история черной бухгалтерии Партии регионов переросла в проблемы Пола Манафорта. Жарким дней в разгар предвыборной кампании в США, 14 августа 2016 года в газете Нью-Йорк Таймс вышла сенсационная статья журналиста Эндрю Кремера: фамилия главы избирательной кампании Трампа Пола Манафорта значится в записях нелегальных платежей черной бухгалтерии Партии регионов...

Мой ответ Луценко

Генпрокурор Юрий Луценко собрал брифинг, где начал отнекиваться от того, что цепляется за власть. Он также начал рассказывать, что я очень обидел частного адвоката Трампа Рудольфа Джулиани (не понятно, чем)...

''Американские горки'' Луценко. Украину втянули в предвыборную войну. Документ

Новые подробности той игры, которую устроили генпрокурор Юрий Луценко и частный адвокат президента США Дональда Трампа Рудольф Джулиани. Они выстроили целую конспирологическую историю вокруг экс-вице-президента США Джозефа Байдена и экс-министра экологии Николая Злочевского, в результате чего кандидат от республиканцев должен был заполучить компромат на конкурента, а Луценко – получить рычаг для сохранения за собой должности...

Луценко кинув Україну під танки війни в Американській політиці

Усе своє життя, спочатку в журналістиці, а потім у політиці, я присвятив боротьбі з корупцією. Я за це отримував міжнародні нагороди та кримінальні справи, але не зраджував цим принципам...

''Кульгава качка'' Петро Порошенко: врятувати Медведчука та Ахметова

У Америці є спеціальний термін Lame Duck, тобто "кульгава качка". Це президент в ситуації, коли його наступник вже обраний на посаду, а сам він не має повної легітимності та добуває свої дні...

Бананова республіка Петра Порошенка

Днями у Вінниці відвідав ультрасучасний завод Kness. Він виготовляє панелі для сонячної енергетики. Понад 10 мільйонів доларів інвестицій. Півтори тисячі робочих місць...