23 грудня 2014, 21:41

Провал Турчинова як відповідь на бажання ламати через коліно

Сьогодні нас ледь не виключили з фракції Блок Петра Порошенка.

Нас – це депутатів, які не голосували за закон про посилення повноважень Ради національної безпеки і оборони.

Скажу відверто – досі на фракції ніколи не було розмови в таких тонах, як це сталося сьогодні.

Я не голосував за закон про розширення повноважень РНБОУ з таких причин:

1. Я проти створення посад і повноважень під людину. Я був проти Міністерства інформаційної політики – так само я проти наділення Олександра Турчинова особливими повноваженнями як секретаря РНБОУ. Це – технічна посада, за якою тобі належить організація роботи колегіального органу. Друзі, досить вигадувати під кожного нового керівника нові органи і нові повноваження. Чим тоді ми відрізняємося від Януковича? При чому, вводячи в законодавче поле нові функції для секретаря РНБОУ, ми закладаємо їх набагато років наперед. Якщо сьогодні вони перебуватимуть у руках Турчинова, то де гарантії, що через декілька років ці надзвичайні повноваження не отримає людина, яка своєю рукою голосувала за диктаторські закони 16 січня?

2. Я проти способів комунікації з колегами по коаліції у виконанні лідерів фракції "Народний фронт", які часом змагаються зверхності. Та різниця в 50 тисяч голосів, з якою "Народний фронт" випередив Блок Порошенка на виборах, не дає їм морального права вважати, що вони є "надлюдьми" вищої касти, а всі їхні ініціативи є дороговказом для решти парламенту. Аби домогтися своєї цілі, "Народний фронт" має розмовляти з фракціями, приходити на засідання до партнерів по коаліції, переконувати аргументами, а не шантажем. Гасло "Парламент – не місце для дискусій" давайте залишимо нашим сусідам-агресорам. І не треба казати, що закон про РНБОУ – це ініціатива президента. Будь-хто обізнаний у політиці знає, що закон є вимогою Турчинова перед призначенням на посаду.

3. Аргументи Тетяни Чорновіл про те, що ми не голосували через бажання "пропіаритися", я вважаю несерйозними. Жодного коментарю на жодному телеканалі я не давав – а сказати мені є що, повірте.

4. Сумно читати твердження колег по фракції про намір покарати "парламентських неофітів", які не голосували за розширення повноважень РНБОУ. Наша відмінність від досвідченіших колег у тому, що ми щиро та відкрито натиснули кнопку "утрималися" (я, Добродомов, Заліщук, Климпуш-Цинцадзе, Лаврик, Найєм і Томенко). Тоді як половина групи УДАР просто не голосувала за це рішення, вийнявши картки, і вони висвітилися в системі як "відсутні" – хоча були в парламенті.

Зверніть увагу, хто не голосував за закон з числа старожилів: Пинзеник, Чумак, Агафонова, Продан, Юринець, Різаненко, Пацкан, Новак. Це не абстрактні "неофіти", а люди з ім'ям. І не голосували вони абсолютно свідомо – тому що так само вважають неприйнятною цю спробу зламати всіх через коліно.

5. Також дивно чути реакцію деяких колег по фракції щодо нашої "некомандної гри" – при тому, що велика частина колег не читали ні законопроект про РНБОУ, ні поправки, які вони дружно провалювали – просто не зважаючи на ціну рішень, які вони ухвалюють. Фракція БПП вирішила підтримати закон у понеділок ввечері, фізично навіть не бачивши в очі порівняльну таблицю до другого читання, бо вона з'явилася пізніше. Додам також, що у БПП не затверджено положення про фракцію, яке регулювало би партійну дисципліну та фіксувало обов'язки депутатів щодо голосування.

6. А тепер по-суті. Особисто я вважаю неприйнятною передбачену законопроектом спробу завести під вплив секретаря РНБОУ абсолютно нові та, сподіваюся, незалежні органи, що тільки створюються в Україні – Національне антикорупційне бюро та Нацагенство з питань протидії корупції. Тим більше, якщо ці повноваження потраплять у підпорядкування висуванця "Народного фронту" – політичної сили, яка має аж надто багато нарікань щодо наявності в її рядах осіб, причетних до корупції.

Саме тому мною і ще групою народних депутатів підготовлено поправки до закону, які передбачають видалення з тексту законопроекту повноважень РНБОУ (вважай – секретаря) з "координації та контролю діяльності органів виконавчої влади у сферах протидії корупції".

Сьогодні Рада дружно провалила аналогічну поправку. У підсумку – 223 голоси "за" і провалено весь закон. Шкода.

Але часи, коли можна було керувати депутатами підкупом, шантажем та гучними голосовими командами, залишилися в минулому. Пора це уже зрозуміти. Усім.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Манафорт, украинский след и победа Трампа. Новые подробности

14 августа исполняется три года с момента, когда история черной бухгалтерии Партии регионов переросла в проблемы Пола Манафорта. Жарким дней в разгар предвыборной кампании в США, 14 августа 2016 года в газете Нью-Йорк Таймс вышла сенсационная статья журналиста Эндрю Кремера: фамилия главы избирательной кампании Трампа Пола Манафорта значится в записях нелегальных платежей черной бухгалтерии Партии регионов...

Мой ответ Луценко

Генпрокурор Юрий Луценко собрал брифинг, где начал отнекиваться от того, что цепляется за власть. Он также начал рассказывать, что я очень обидел частного адвоката Трампа Рудольфа Джулиани (не понятно, чем)...

''Американские горки'' Луценко. Украину втянули в предвыборную войну. Документ

Новые подробности той игры, которую устроили генпрокурор Юрий Луценко и частный адвокат президента США Дональда Трампа Рудольф Джулиани. Они выстроили целую конспирологическую историю вокруг экс-вице-президента США Джозефа Байдена и экс-министра экологии Николая Злочевского, в результате чего кандидат от республиканцев должен был заполучить компромат на конкурента, а Луценко – получить рычаг для сохранения за собой должности...

Луценко кинув Україну під танки війни в Американській політиці

Усе своє життя, спочатку в журналістиці, а потім у політиці, я присвятив боротьбі з корупцією. Я за це отримував міжнародні нагороди та кримінальні справи, але не зраджував цим принципам...

''Кульгава качка'' Петро Порошенко: врятувати Медведчука та Ахметова

У Америці є спеціальний термін Lame Duck, тобто "кульгава качка". Це президент в ситуації, коли його наступник вже обраний на посаду, а сам він не має повної легітимності та добуває свої дні...

Бананова республіка Петра Порошенка

Днями у Вінниці відвідав ультрасучасний завод Kness. Він виготовляє панелі для сонячної енергетики. Понад 10 мільйонів доларів інвестицій. Півтори тисячі робочих місць...