31 грудня 2015, 18:17

Звільнити кримських суддів-зрадників. Що зроблено за рік

Окрім написання законів та боротьби з проявами корупції, 2015 рік минув для мене під знаком звільнення кримських суддів, які перейшли служити Путіну. Вашій увазі пропоную звіт, підготовлений спільно з моїм позаштатним помічником-консультантом Романом Васильняком, разом з яким ми займалися очищенням судової влади від кримських зрадників:

Після анексії Криму більшість українських суддів перейшли на сторону агресора та продовжили незаконну діяльність в судах окупованого півострова від імені Росії.

Так, станом на 16 березня 2014 року фактична чисельність суддів загальної юрисдикції Автономної Республіки Крим і міста Севастополя становила 492.

До Вищої кваліфікаційної комісії суддів України звернулися лише десять відсотків із них – 53 судді – із заявами про переведення до інших судів на території України, з них п'ять суддів відкликали подані до Комісії заяви.

Доля 439 суддів залишилася невідомою.

Ми з грудня 2014 року ініціювали звільнення суддів-зрадників з посад у зв'язку з порушенням присяги та їх притягнення до кримінальної відповідальності (стаття 111 Кримінального кодексу – "державна зрада").

Для вирішення цього питання за останній рік мною направлено десятки депутатських звернень до Генпрокуратури, СБУ, Верховного Суду, Вищої кваліфікаційної комісії суддів, Вищої ради юстиції, Державної судової адміністрації України.

Сама процедура звільнення судді з посади та притягнення до кримінальної відповідальності є складною.



Конституція в 131 статті передбачає звільнення судді з посади виключно на підставі подання Вищою радою юстиції. При цьому повноваження ВРЮ було припинено 11 квітня 2014 року на підставі Закону України "Про відновлення довіри до судової влади", а відновлено лише через рік.

Таким чином, оптимальним є звільнення кримських суддів-зрадників за порушення присяги, а потім – притягнення до кримінальної відповідальності. В такому разі не треба розглядати майже 600 окремих подань до парламенту на затримання та арешт суддів.

За моїм депутатським зверненням у лютому 2015 року Вища кваліфікаційна комісія суддів перевірила факти щодо переходу кримських суддів на бік Путіна та направила заяву про вчинення кримінального правопорушення до прокуратури та запити до СБУ для ідентифікації осіб.



Після неодноразових депутатських звернень Генеральною прокуратурою України 22 травня 2015 року 276 суддям Криму та Севастополя повідомлено про підозру за статтею "державна зрада".







У липні 2015 року генпрокурором було підготовлено подання про надання згоди на затримання та арешт суддів-зрадників. Однак, до цього часу Верховним Судом вони не розглянуті, що блокує голосування у залі по суті.

Мною направлено відповідне депутатське звернення Голові Верховного Суду України щодо прискорення розгляду вказаного питання.



10 листопада 2015 року Вищою кваліфікаційною комісією суддів України, розглянувши звернення заступника генпрокурора Матіоса, голови Верховного Суду Романюка, а також моє звернення стосовно дисциплінарної відповідальності кримських суддів, рекомендовано Вищій ради юстиції їх звільнення. Загалом ідеться про 283 суддів Криму та міста Севастополя.

Тільки через півтора місяці, 24 грудня 2015 року Вища рада юстиції розглянула пропозиції Вищої кваліфкомісії суддів та направила подання президенту та Верховній Раді про звільнення 277 суддів з посад у зв'язку з порушенням присяги.

Незважаючи на кампанію зі звільнення суддів-зрадників, у вересні 2015 року в Раді зареєстрували проект постанови "Про обрання суддів" N3105. Нею пропонувалося обрати на посаду судді апеляційного суду Автономної Республіки Крим Кагітіну Ірину Володимирівну та обрати безстроково на посаду судді Керченського міського суду Автономної Республіки Крим Цветкова Олександра Яковлевича.

Це при тому, що 22 травня 2015 року вказаним суддям Генпрокуратурою... повідомлено про підозру за статтею "державна зрада"!

Після направленого депутатського звернення до Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя вказаних суддів виключили. Лише залишається здогадуватися, яким чином вони взагалі потрапили у цей список?

Крім того, продовжуємо збирати докази щодо інших суддів. На черзі ще близько 70 суддів, яким має бути оголошена підозра.

Для прикладу, після мого звернення до Генпрокуратури повідомлено підозру судді Ялтинського міськрайонного суду Криму Ведемеєр.



На підставі мого депзвернення Генпрокуратурою проводиться перевірка за фактом висловлювань екс-голови Апеляційного суду Криму Чорнобука в інтерв'ю Центру журналістських розслідувань, де той сказав, що залишається на посаді голови Апеляційного суду Криму, та сприятиме переходу кримських судів на судочинство за законодавством Росії.





Таким чином, за минулий рік проведено великий обсяг роботи та отримано непогані результати, а саме: суддям – зрадникам повідомлено про підозру у вчиненні тяжких злочинів, накладено арешт на їх майно, вирішується питання щодо їх звільнення.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Манафорт, украинский след и победа Трампа. Новые подробности

14 августа исполняется три года с момента, когда история черной бухгалтерии Партии регионов переросла в проблемы Пола Манафорта. Жарким дней в разгар предвыборной кампании в США, 14 августа 2016 года в газете Нью-Йорк Таймс вышла сенсационная статья журналиста Эндрю Кремера: фамилия главы избирательной кампании Трампа Пола Манафорта значится в записях нелегальных платежей черной бухгалтерии Партии регионов...

Мой ответ Луценко

Генпрокурор Юрий Луценко собрал брифинг, где начал отнекиваться от того, что цепляется за власть. Он также начал рассказывать, что я очень обидел частного адвоката Трампа Рудольфа Джулиани (не понятно, чем)...

''Американские горки'' Луценко. Украину втянули в предвыборную войну. Документ

Новые подробности той игры, которую устроили генпрокурор Юрий Луценко и частный адвокат президента США Дональда Трампа Рудольф Джулиани. Они выстроили целую конспирологическую историю вокруг экс-вице-президента США Джозефа Байдена и экс-министра экологии Николая Злочевского, в результате чего кандидат от республиканцев должен был заполучить компромат на конкурента, а Луценко – получить рычаг для сохранения за собой должности...

Луценко кинув Україну під танки війни в Американській політиці

Усе своє життя, спочатку в журналістиці, а потім у політиці, я присвятив боротьбі з корупцією. Я за це отримував міжнародні нагороди та кримінальні справи, але не зраджував цим принципам...

''Кульгава качка'' Петро Порошенко: врятувати Медведчука та Ахметова

У Америці є спеціальний термін Lame Duck, тобто "кульгава качка". Це президент в ситуації, коли його наступник вже обраний на посаду, а сам він не має повної легітимності та добуває свої дні...

Бананова республіка Петра Порошенка

Днями у Вінниці відвідав ультрасучасний завод Kness. Він виготовляє панелі для сонячної енергетики. Понад 10 мільйонів доларів інвестицій. Півтори тисячі робочих місць...