8 грудня 2013, 15:54

Ми рішуче відкидаємо рабську модель влади

Виступ на Народному Віче 8 грудня 2013 року

Слава Україні!

Велика подяка кожному українцеві, кожному, хто зараз демонструє Януковичу, Путіну, самим собі, що Україна твориться тут – на Майдані.

Згідно Конституції народ є джерелом влади. Тому дозвольте подякувати кожному, хто тут – на Євромайдані у Києві, на Майданах всієї країни творить своє європейське майбутнє.

Хочу сказати прості речі. Я – учасник Помаранчевої революції. Найкращі дні та ночі мого життя – це саме ті 17 днів і ночей 2004 року.

Але тоді я, як і багато хто, мав ілюзію, що достатньо змінити поганого президента на патріота, і держава почне працювати на людей.

Усе виявилося набагато складніше. Тепер стало остаточно зрозуміло, що змінювати треба не тільки прізвища при владі. Треба змінювати систему влади.

Зараз у Києві і по всій Україні відбувається те, чого ми не зробили в 2004 році – люди вимагають змін. Головна вимога – зміна системи. Саме таку зміну пропонують нам правила Європейського Союзу.

Саме тому ми вийшли сюди, щоб сказати: ми – за Європу!

Хочу звернутися до людини, яка називає себе президентом України, до Віктора Януковича. Знаю, що його спецслужби зараз находяться на всіх будинках і знімають цей Майдан. Хочу, щоб Віктор Янукович побачив цю картину, побачив цей Майдан і усвідомив: після 1 грудня він не може вже вважати себе самодержавним правителем України. Він ще може продовжувати вважати себе царем у Кремлі та в Межигір'ї, але не тут, не в Києві – столиці нової України.

Ми сьогодні тут зібралися, щоб сказати: ми – відмовляємо вам у довірі, Вікторе Янукович, Микола Азаров і вся ваша межигірська банда.

Найважливіше що ви, Вікторе Федоровичу, маєте усвідомити: неможливо далі робити вигляд, начебто нічого не відбувається і що все якось "розсмокчеться". Подивіться, весь Київ тут – на Майдані, і у вас вже немає такої влада, як була до 1 грудня.

Ви перейшли "червону лінію", коли побили наших дітей, коли вкрали наше майбутнє у Європейському Союзі.

Тоді цю лінію перейшли й ми. Ми заблокували вашу владу і відмовляємо вам у праві нами керувати до тих пір, доки ви не виконаєте наші вимоги.

Наші вимоги прості й зрозумілі: підписання Угоди про Асоціацію – зараз, негайно. Це – єдина мирна можливість вийти з нинішньої ситуації.

Крок другий: Вікторе Федоровичу, ваш уряд Азарова вже не є урядом. Він не може керувати країною, розкраденою вашими сателітами. Вся Україна від Заходу до Сходу одностайно вимагає відставки цього уряду. Уряду цих "кровосісів", яким вже мало наших грошей. Їм захотілося ще й крові наших дітей.

Тому – тільки відставка уряду у повному складі.

І головне, Вікторе Федоровичу. Це вже не той народ, який ви звикли бачити у своїй донецькій рабовласницькій республіці. Від Сходу до Заходу, від Півдня до Півночі цей народ стає єдиною політичною нацією.

Ми – європейці українського походження і більше не потерпимо азійського трьохсотлітнього полону.

Коли у вас у Єнакієво кажуть: "Батя своих детей не сдает", то краще бути сиротою, ніж мати такого "батю".

Упевнений, що вам не вдасться знову використати кремлівську технологію розподілу нації на "москалів" і "бандерівців". Ми – єдиний народ, який разом хоче змін.

Ці зміни прості. Ми обираємо європейську модель. З нас досить вашої азійської системи управління, яка тримається за самодержав"я кремлівського взірця.

Насправді у нас є дуже простий вибір: або Джек, який збудував дім (як це зробили всі наші західні сусіди; дім, в якому комфортно, безпечно, а люди відчувають себе захищеними людьми із захищеним майбутнім), або Джек Різник (Потрошитель), який може робити все, що завгодно з підневільними і рабським народом.

Ми – рішуче відкидаємо таку другу модель.

Ми хочемо повернутися до свого європейського дому. І це стосується усіх.

Сьогодні люди на Сході також усвідомили: мы – вместе. Нам всем нужна новая Украина. Такая Украина, в которой не будет одного хозяина, забирающего все: бизнес, дом, будущее, ребенка, зарплату, пенсию. И за это в день выборов бросить подачку, как паршивому псу.

Обращаюсь к Восточной Украине. Здесь на Майдане собрались такие же люди, как и вы. Только вас начали грабить раньше нас, и вы уже больше натерпелись. Сбрасывайте оковы, выходите на Майдан в Донецке, Харькове, Днепропетровске, Одессе, по всей Украине.

Ми – один народ!

Київський Майдан простягає руку сьогодні Сходу і Заходу України. Єднаймося!

Друзі! Ніщо не відбувається одномоментно. Усе важливе – важке. Легкими бувають лише порожні слова. Тому добиватися своїх вимог ми будемо послідовно, крок за кроком.

Сьогодні заблоковані Кабінет міністрів, Адміністрація президента і Верховна Рада. Щодня ми будемо блокувати чергове приміщення, доки Янукович зрозуміє: настав час змін.

Підписання Євроасоціації та відставка уряду – це перше, чого ми вимагаємо від влади. Без цього Майдани країни не розійдуться.

Це наша реконкіста. Ми – відвойовуємо свою Україну в межигірської банди. Без досягнення мети ми з Майданів не підемо.

Разом – до перемоги!

Слава Україні!

Людям потрібна правда про ціну і цілі війни, про героїв ЗСУ та їх думки

У перші тижні війни арестовицькі байки про Чорнобаївку та інші легкі перемоги були корисними та мотиваційними. Але продовження цього потоку ура-пропаганди та нарцисизму стає неприйнятним для все більшої кількості українців...

Попри "недержаніє ракет" для Московщини "Послєдній парад наступаєт"

Історичних аналогій у цій війні з російськими окупантами дуже багато. Найбільше впадає в око майже буквальне співпадіння планів, методів та риторики фашистів Другої світової війни і рашистів сьогодення...

Путін і його "спецоперація" померли, некролог вже написаний. Питання лише в даті

Зібрання міністрів оборони 40 країн для координації військової допомоги Україні остаточно довело аксіому: росія програє цю війну. Це буде коштувати нам ще багато крові та страждань, але: - неможливо перемогти Генштаб ЗСУ, який користується всіма можливостями Пентагону; - неможливо перемогти Міноборони України, якому поставляє озброєння НАТО; - неможливо зламати економіку України, яка посилена прямими фінансовими вливаннями ЄС...

Бункерна гнида не розуміє, що Україна – не Росія

Бункерна гнида не розуміє, що Україна – не Росія. Тут не коряться силі. Тут від кожного ворожого ракетного нальоту гнів додає сили. Причина – як і завжди – в історії...

Історія карає тих, хто не вивчив її уроки

Усі звірства російської історії московити творили під гаслом "Москва – третій Рим". Навіть придворний історик В. Ключевський писав "Русская история до Петра Великого сплошная панихида, а после Петра Великого – одно уголовное дело"...

Ще раз про "нейтральність"

1. Нейтральність у 20 столітті не врятувала жодну країну. І Гітлер, і Сталін легко проковтнули цих замріяних дурників. 2. Україна і в 2014, і в 2022 була по суті без'ядерною і позаблоковою...