Юрій Луценко Генеральний прокурор України

Казав і ще раз кажу: ніхто не сховається за депутатським мандатом

12 липня 2017, 10:55

У залі парламенту знаходиться декілька сот депутатів, які всі разом були на Майдані. В найкритичніші моменти там залишалося менше сотні людей. Пізніше ми всі там клали квіти в пам'ять героїв за те, щоб виконати вимоги Майдану.

Я особисто вважаю, що ці вимоги були прості і зрозумілі: усунути державну мафію Януковича і відновити закон та справедливість у нашій країні.

Прийшовши у парламент із поданнями, я просив частково зняти пострадянський феодальний рудимент депутатської недоторканості і зробити шановних п'ятьох народних депутатів звичайними українцями, щодо яких слідство може задавати питання і обирати запобіжний захід так само, як до всіх інших мільйонів наших співвітчизників. І більше нічого.

Нардепи могли дев'ять разів натиснути кнопку "ЗА", дев'ять разів всього, і відновити закон для всіх і справедливість для кожного. Депутати могли дати можливість слідству діяти так, як з кожним із тих українців, які стояли на Майдані і поза ним.

Проте народні депутати взяли на себе місію суду. Вони визначили запобіжний захід – "ніякий". Верховна Рада по двом депутатам, які підозрюються в хабарництві, сама зробила висновок – їх затримувати і арештовувати неможна, бо вони свої.

Шановні народні депутати, з нашої країни люди виїжджають не тільки тому, що мала зарплата і немає роботи, вони виїжджають, бо втрачають віру у фундаментальні цінності нашої держави. Закон для всіх і справедливість для кожного.

Я обурений і політичним, і юридичним фактом розгляду подань і вважаю це неприйнятною практикою. І відразу заявляю про те, що по цим народним депутатам подання будуть внесені відразу після парламентських канікул.

Казав і ще раз кажу: ніхто не сховається ні за депутатським мандатом, ні на далеких островах, закон один для всіх. Якщо парламент не прийняв рішення цього разу, значить з вересня буде вимушений розглядати ці питання повторно.

Неголосування за подання про зняття депутатської недоторканості лише вбиває парламентаризм. Я впевнений, що рано чи пізно справедливість і законність будуть панувати в цьому залі.

*З виступу у Верховній Раді 11.07.2017 р.

Загрузка...
Україна та Європа904 Уряд реформ301 тітушки10 Корупція1083 Aтака Путіна1109
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter