12 липня 2017, 10:55

Казав і ще раз кажу: ніхто не сховається за депутатським мандатом

У залі парламенту знаходиться декілька сот депутатів, які всі разом були на Майдані. В найкритичніші моменти там залишалося менше сотні людей. Пізніше ми всі там клали квіти в пам'ять героїв за те, щоб виконати вимоги Майдану.

Я особисто вважаю, що ці вимоги були прості і зрозумілі: усунути державну мафію Януковича і відновити закон та справедливість у нашій країні.

Прийшовши у парламент із поданнями, я просив частково зняти пострадянський феодальний рудимент депутатської недоторканості і зробити шановних п'ятьох народних депутатів звичайними українцями, щодо яких слідство може задавати питання і обирати запобіжний захід так само, як до всіх інших мільйонів наших співвітчизників. І більше нічого.

Нардепи могли дев'ять разів натиснути кнопку "ЗА", дев'ять разів всього, і відновити закон для всіх і справедливість для кожного. Депутати могли дати можливість слідству діяти так, як з кожним із тих українців, які стояли на Майдані і поза ним.

Проте народні депутати взяли на себе місію суду. Вони визначили запобіжний захід – "ніякий". Верховна Рада по двом депутатам, які підозрюються в хабарництві, сама зробила висновок – їх затримувати і арештовувати неможна, бо вони свої.

Шановні народні депутати, з нашої країни люди виїжджають не тільки тому, що мала зарплата і немає роботи, вони виїжджають, бо втрачають віру у фундаментальні цінності нашої держави. Закон для всіх і справедливість для кожного.

Я обурений і політичним, і юридичним фактом розгляду подань і вважаю це неприйнятною практикою. І відразу заявляю про те, що по цим народним депутатам подання будуть внесені відразу після парламентських канікул.

Казав і ще раз кажу: ніхто не сховається ні за депутатським мандатом, ні на далеких островах, закон один для всіх. Якщо парламент не прийняв рішення цього разу, значить з вересня буде вимушений розглядати ці питання повторно.

Неголосування за подання про зняття депутатської недоторканості лише вбиває парламентаризм. Я впевнений, що рано чи пізно справедливість і законність будуть панувати в цьому залі.

*З виступу у Верховній Раді 11.07.2017 р.

powered by lun.ua

Це про нашу з вами свободу

У будь-якій країні, якщо підозра пред'являється президенту чи колишньому президенту, підпис під документом має поставити посадова особа, яка забезпечує контроль за законністю в країні – генеральний прокурор...

Диспозиція 2022

Цього року якось не міг відповідати на різдвяні привітання традиційним "Веселих свят". Вважав це неадекватним тому, що нам належить пройти у 2022-му...

Пережили і перемогли мафію і дніпропетровську, і донецьку. Переживемо та переможемо і естрадно-циркову

Зупинка цілих галузей економіки – не порохоботська пропаганда, а реалії вже першого зимового місяця. Хіміки, хлібопеки, молочники, кондитери – вже закривають виробництва...

Історія політрепресій лідерів опозиції в Україні довела – це закінчується крахом замовників

Щодо чергової підозри президенту Петру Порошенку. 1. Висувати підозру екс-Президенту – завжди особливо ретельна робота. Я був першим Генеральним прокурором, який особисто підписав підозру втікачу Януковичу і довів її до вироку в усіх трьох судових інстанціях...

Чисті понти за наші гроші

Подивився журналістське розслідування "Слідство Інфо", яке зафіксувало спільне проживання родин екс-заступника МВС Гогілашвілі, його дружини – помічника Президента Маші Левченко з керівником ГУР Кирило Будановим...

Формула "автономія замість вторгнення" – смертельно небезпечна для України

Щодо переговорів Президентів. Путін нав'язує сценарій "фінляндизації" України. Там теж була спочатку аннексія 10% території, потім нав'язаний позаблоковий статус і багатолітнє відкрите втручання у внутрішню політику...