Юрій Луценко Генеральний прокурор України

Боротьба з корупцією та її результати

23 травня 2019, 15:01

Останнім часом багато йдеться про необхідність тотальної зміни керівництва держави, зокрема керівників правоохоронних структур, які, мовляв, не впоралися з проблемою боротьби з корупцією в нашій країні. Я ніколи не прогинав і не прогну хребет заради жодної посади – для мене всі вони тимчасові. До відповідальності готовий, але хотів би розібратися, хто працював, а хто саботував поставлені законом завдання.

Закон створив фактично дві правоохоронні структури, які мають протидіяти корупції в Україні. Перша з них – це Генеральна прокуратура Україна, яка разом зі своїми колегами з Національної поліції, ДФС, СБУ та новоствореного ДБР має протидіяти корупції категорії "Б".

Категорія "Б" – це посадовці від голови сільської ради до заступника голови обласної держадміністрації, а також при умові, що вони взяли хабар не більше 1 млн. грн.

Є інша група правоохоронних органів, яка відповідає за боротьбу з корупцією категорії "А". Це Спеціалізована антикорупційна прокуратура, абсолютно незалежна від нас, і підпорядковане їй НАБУ. Категорія "А": це протидія корупції голови ОДА, депутат ВР, міністрів, віце-прем'єрів, прем'єр-міністра – усіх вищих посадових осіб держави.

Які ж результати цієї боротьби?

Результати Генеральної прокуратури України за три роки спільно з колегами відомі – ми маємо 2876 обвинувальних вироків у корупційних справах. Не арештів, не відправлених до суду, а вироків корупціонерам категорії "Б".

Також ми спільно повернули до держави поцуплених 125 мільярдів гривень. Серед них – і понад 240 тис га землі, вкраденої у військових та цивільних.

Це наш результат.

Який же результат протидії великій корупції у САП і НАБУ? За ті ж три роки вони мають 0 вироків і 450 мільйонів гривень, повернутих до бюджету.

З моєї точки зору, абсолютно об'єктивно, це дуже різні результати. Ми працювали, працюємо і будемо працювати ефективно в межах того, що закон дозволяє нам. САП і НАБУ явно не впоралися з поставленими завданнями. До того ж саме НАБУ, яке багато говорить, але показує нульовий результат, керівник якого призначається указом президента, на мою думку, має відповісти за провал боротьби з високопоставленою корупцією першим.

Ми – працюємо далі.

* https://youtu.be/WkhoJFwy69M

powered by lun.ua
Зеленський69 Корупція1435 Aтака Путіна1284 Україна та Європа1126 Уряд реформ420
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter