Юрій Луценко Генеральний прокурор України

Про першочергові кроки в галузі енергетики

01 червня 2019, 15:50

Вчора відбулося перше засідання РНБО під головуванням Президента Володимира Зеленського. Розглядали проблеми в галузі енергетики.

Якби пан секретар Данилюк не забув мене запросити туди, я б сказав наступне.

1. Якщо про деолігархізацію говорити всерйоз – треба нарешті внести в проект Держбюджету ренту на видобуток вугілля і руди так само, як існує рента на видобуток газу. Саме це може стати джерелом соціальної допомоги шахтарям.

2. Росія накопичила у європейських (важливо – неукраїнських) сховищах великі обсяги газу для зимового споживання ЄС. Очевидно, що країна-агресор планує блокаду нашої труби. Власних обсягів газу не вистачить для підтримання тиску в газотранспортній системі. Для імпорту газу треба додатково 3 млрд куб. У цих умовах треба терміново скасувати рішення Кабміну про вилучення 90 (!) % доходів Нафтогазу.

3. Незаконний відбір газу (простіше кажучи – крадіжка) приватними облгазами склав у цьому році 5 млрд. До кінця року обсяг розкрадань може скласти 10 млрд кубів.

Очевидно, що треба не тільки сподіватися дій від НАБУ, але й позбавити нарешті ці штучні олігархічні годівниці статусу постачання газу населенню, що переноситься вже з 2015 року.

4. В умовах оголошеної РФ нафтової блокади Україна має в силу давно затверджених санкцій проти Роснєфті нарешті передати в державне управління цілісний майновий комплекс Прикарпатзахідтранс.

PS. Про кримінал Данилюка, повязаний з недостовірним декларуванням, я б поки промовчав:)

powered by lun.ua
Aтака Путіна1223 Корупція1335 Зеленський19 Донбас14 Уряд реформ403
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter