20 листопада 2019, 21:24

Закон про заочне засудження – щеплення проти злочинних наказів

Сьогодні в шосту річницю нашого Майдану в суспільстві говорять про відповідальність за вбитих та поранених на Майдані.

Багато питають, чому Горбатюк звільнений з Генеральної прокуратури. Інші питають, що буде зі справами, які згідно закону сьогодні передаються в Державне бюро розслідувань та Національне антикорупційне бюро України.

Насправді – це другорядні питання. Ключовим питанням є – чи відновлять в Україні право заочного засудження. Адже всім зрозуміло, що злочинні накази бити та розстрілювати майданівців давали ті, хто втік з нашої країни. І засудити їх за звичайними процедурам неможливо.

Так само, як ми засудили президента Януковича за державну зраду за європейським правом in absentia (заочно), так само Генеральна прокуратура України ще восени цього року була готова завершити справу щодо Януковича, Захарченка, Якименка, Шуляка та інших організаторів розстрілів на Майдані in absentia.

На жаль, не дивлячись на мої неодноразові спроби, старий парламент не дав такого права. І тому сьогодні, в річницю Майдана, ми маємо ставити питання перед новим парламентом – повернути право заочного засудження. Це дасть можливість засудити за закінченою вже справою тих, хто дав злочинний наказ розстріляти наших побратимів, мирних демонстрантів.

Також це дасть можливість засудити заочно за тероризм в тому числі керівництво Збройних сил Росіської Федерації, які вчинили злочини проти людяності в ході російсько-української війни.

Також це дасть можливість засудити тих, хто з награбованими мільярдами втік за межі країни.

Саме відсутність права заочного засудження, яке не надає парламент, є ключовою проблемою.

Я горжуся тим, що саме при мені справи по організаторам розстрілів на Майдані у лютому 2014 року були завершені. Вони лежали на моєму столі в кабінеті Генпрокурора і вони зараз лежать в сейфах ГПУ. Проект постанови про завершення слідства лежить зверху на цих папках.

Якщо парламент прийме відповідальне рішення, яке стосуватиметься заочного засудження будь-кого з підозрюваних у злочинах, ця постанова має бути негайно підписана.

А суд має відбутися, нехай і заочно, для того, щоб у нашій країні більше ніколи жоден президент, жоден міністр, жоден керівник спецслужб не посмів видавати злочинні накази.

Це ключове питання для майбутнього нашої країни. Це важливе питання, якщо ми дійсно пам'ятаємо і віримо в правду Майдану.

Це була б найкраща вдячність тим, хто віддав життя за свободу.

https://youtu.be/2S2NxbcdwiY

Фактор Джонсона

Для України Борис Джонсон став улюбленим західним політиком. Його епатажне висміювання російської недоімперії стало еталонним. Його чуприна стала знаком, що нудні повчальні балачки старої Європи можна замінити блискавичною передачею зброї...

Боротися треба не за рейтинг, а за Україну

Подальша мобілізація потрібна. ЗСУ в боях по 2-3, а інколи й 4 місяці без ротації. Як провести мобілізацію краще – спільна задача Президента, РНБО, Міністерства оборони та Генерального штабу...

Тепер час поту влади

Колесо історії обертається лише тоді, якщо його змочують кров'ю героїв. Цю страшну фразу я не раз згадував у промовах на Євромайдані. Життя довело це жорстоке правило історії...

Ми знову, як в часи Мазепи, обираємо Державу або втоплений в крові Батурин

Дві одночасні події як не можна краще фіксують вибір України. 1. Європарламент рекомендував Єврокомісії та Єврораді надати Україні статус кандидата в члени ЄС...

Союз із Польщею був і є нашим квитком у європейське майбутнє

Неймовірно пронизлива польська пісня "Подай руку Україні". Це лише одна з тисяч польських акцій солідарності з Україною, яка боронить спільну свободу...

Людям потрібна правда про ціну і цілі війни, про героїв ЗСУ та їх думки

У перші тижні війни арестовицькі байки про Чорнобаївку та інші легкі перемоги були корисними та мотиваційними. Але продовження цього потоку ура-пропаганди та нарцисизму стає неприйнятним для все більшої кількості українців...