"Філософіський барабан": якби Святий Августин був президентом України?
У свіжій подкаст-програмі "Філософський барабан" на "Громадському радіо" обговорювали людину, котра жила в Африці більше ніж півтори тисячі років тому, в 354-430 роках.
У багатьох інших випадках подібна розмова навряд чи мала сенс. Але у нашому говорили про Августина Аврелія, відомого також як Святий (або Блаженний) Августин.
Ще від самого початку ведучий Олег Шинкаренко проголосив, що в цій розмові "ми не зможемо обійтися без такого суперечливого слова, як БОГ".
Від того моменту, і протягом цілого подкасту Олег та його гість, фахівець з герменевтики, Сергій Квіт з Києво-Могилянської академії, намагалися зблизити свої позиції стосовно того, як можуть співіснувати віра і філософія.
Не будемо приховувати – здебільшого у своїх тлумаченях слів Святого Августина співрозмовники так і не зійшлися.
Можливо тому, що Олег Шинкаренко серед іншого запитував: чи можна ідучи за настановами Святого Августина, поставити поруч його і маніяка Анатолія Опопрієнка? Хіба ж не могли дії Онопрієнка бути доказом недосконалості доброти?
А можливо тому, що Олегу не подобалися такі тези Сергія Квіта:
"Не варто розглядати Бога як старого діда, мстивого і злого, який сидить на небі і думає як нам помститися за те, що ми щось робили не так".
Тим часом Сергій Квіт провадив далі: "Бог не є така істота, яка на нас споглядає збоку. Бог всередині кожної людини. Кожен або знаходить, або не знаходить Бога".
Не обійшлося і без традиційного запитання: чи хотіли би ми бачити президентом України Святого Августина?
Цього філософа, котрий був грішником замолоду, але поведінкою на схилі років заслужив святість?
Котрий жив у "провінції біля моря" в епоху занепаду Римської імперії.
Сергій Квіт стверджує, що то були часи, коли все, чим задовольнялись громадяни, описувалося двома словами "хліба і видовищ", і саме Августин намагався дати людям нову, іншу, мету.
А якою була його відповідь, власне на саме запитання про президента, слухайте на сайті "Громадського радіо".
Або у "ВКонтакте".
Або на SoundCloud.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.