Кирило Лукеренко журналіст

Павло Шеремет: Майдан, сьогодні о 19-00

20 липня 2016, 14:28

Убивство Павла Шеремета це акт залякування. На нього ми маємо дати відповідь.

Це тероризм у своїй суті, своєму найбільш концентрованому прояві. Підлий, ретельно вирахуваний, вжитий точково з метою нанести найбільшу шкоду.

Павло – надзвичайно мужня людина, послідовна у своїй опозиції диктаторським режимам, у Білорусі, в Росії і в Україні. Він не боявся.

Мета сьогоднішнього вибуху така: посіяти страх і паніку, відібрати можливість думати, тверезо приймати рішення. Так планують свої справи боягузи, ті, хто із темряви намагається нанести удар і потім направляти ситуацію в їм потрібне русло.

Смерть цієї світлої і мужньої людини – це намагання знищити систему подачі інформації, що дає можливість думати своєю головою, що не дозволяє перетворити нас усіх на отару.

Це удар, який спрямовано проти "Української правди". Мета – усунути одни з елементів, що утворює систему демократії у цій країні.

УП є частиною демократичного процесу в Україні, сформованою історично, всупереч трагічним обставинам. Сьогодні вона є точкою, в якій щира довіра перетинається потоком інформації. Цей перетин колись породив і зараз підтримує окрему систему цінносних і політичних орієнтирів і координат.

Ця дія, знов як 17 вересня 2000 року, коли убили Георгія Гонгадзе, має залякати усіх журналістів. Він наголошує: своя думка небезпечна. Він нав'язує диявольський вибір: або мовчати, або брехати.

Однак він має нажахати не лише журналістів, але і всю Україну. Нас хочуть страхом заштовхнути у позицію "моя хата скраю", бо саме ця модель поведінки століттями випрацювалась у відповідь на нав'язуваний сильними ворогами страх.

Ця смерть ставить питання руба перед кожним, хто має розум і честь: ти з ким, який твій вибір, що ти робиш далі?

Це сигнал для влади: зволікання з реформами смерті подібно. Що немає чого чекати, і не можна сподіватися, що усе само собою розсмокчеться.

Грошова і моральна допомога від Заходу є лише допоміжними чинниками, а не чарівним рецептом. Мужність українських солдат є гарантією нашої безпеки, але без змін на краще в управлінні і економіці, а потім у школах, лікарнях і судах, ми відкриваємо їм тил.

Нічого просто так не стабілізується, ніхто за нас наш шлях не пройде. Кожна помилка і кожне зволікання сьогодні – це збільшена небезпека і загроза завтра, бо нерозв'язані проблеми накопичують загальний вантаж завдань, що стоять перед владою і громадянами.

Держава повинна зробити проекцію цього теракту на календарний аркуш. Якщо це початок розкачування ситуації, які дії можуть прийти за цим пізніше, наприклад восени?

Це сигнал тривоги для армії, поліції, СБУ – їх роль і надалі зростає.

Водночас буде найгрубішою помилкою, якщо це убивство штовхне владу на масштабне закручування гайок, що може стати першим кроком до авторитарного режиму. Теракт був точковою дією і відповіді мають бути точковими.

Це сигнал для усіх однодумців, котрі були на Майдані – у вас є більші вороги, ніж ті, з ким ви посварилися через власні амбіції. Не йдеться про дріб'язкове з'ясування стосунків, зараз мова про виживання демократичної революції.

Кожен чи кожна зараз мають для себе вирішити – де вони, з ким. Ті, хто зараз у стороні і думає, що може пронесе, що це обійде, мають вийти зі сну і робити те, що чесній людині підказує совість.

Показове убивство на одній з центральних вулиць столиці має розпорошити, роздрібнити нас, змусити залишитись наодинці зі своїм страхом. У відповідь ми повинні показати, що розуміємо цей задум організаторів теракту, зневажаємо їх, і готові на опір.

Крім конкретних рішень, які обирає для себе кожен має бути спільна дія. Принаймні символічна для початку.

В 19-00 на Майдані Незалежності у Києві мають намір зібратися білоруси, щоби вшанувати пам'ять свого земляка.

Але до них повинні приєднатися усі, хто хоче показати, що не боїться і довести, що убивці Шеремета не досягли своєї мети.

І просто пом'янути Павла.

powered by lun.ua
Уряд реформ392 Aтака Путіна1186 Корупція1287 Україна та Європа1064 тітушки18
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Ірина Федорів

Вода з фекаліями: що дала нарада в голови ОДА

12
Артем Петренко

Шанс вырваться из ловушки бедности. Или почему важно, чтобы у Зеленского получилось

12
Сергій Лямець

Коболев получает $1 млн в месяц. Укрзализныця закупает дизель у олигархов. Так зачем нам независимые набсоветы???

7
Сергій Лямець

Зачем Зеленскому стукачи. Что говорит здравый смысл об инициативе платить 10% за доносы

13
Ігор Луценко

Хто стріляв вночі у Голосієво і до чого тут справи Майдану?

Українська правда

Стати депутатом і залишитись людиною. Чому "Слуга народу" неправа в історії із "тупою вівцею"

Сергій Лямець

ZeVulgaris. 🤡 Андрюха, шо там с Кабмином?

16
Тимофій Бадіков

Залишити неможливо звільнити: чи буде в МОЗ новий очільник?

Євген Бистрицький

ПІДВОДНІ КАМЕНІ 7-ГО КОМІТЕТУ

7
Айдер Муждабаєв

"Русский писатель" Захар Прилепин: самый кассовый из убийц

5
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter