20 липня 2016, 14:28

Павло Шеремет: Майдан, сьогодні о 19-00

Убивство Павла Шеремета це акт залякування. На нього ми маємо дати відповідь.

Це тероризм у своїй суті, своєму найбільш концентрованому прояві. Підлий, ретельно вирахуваний, вжитий точково з метою нанести найбільшу шкоду.

Павло – надзвичайно мужня людина, послідовна у своїй опозиції диктаторським режимам, у Білорусі, в Росії і в Україні. Він не боявся.

Мета сьогоднішнього вибуху така: посіяти страх і паніку, відібрати можливість думати, тверезо приймати рішення. Так планують свої справи боягузи, ті, хто із темряви намагається нанести удар і потім направляти ситуацію в їм потрібне русло.

Смерть цієї світлої і мужньої людини – це намагання знищити систему подачі інформації, що дає можливість думати своєю головою, що не дозволяє перетворити нас усіх на отару.

Це удар, який спрямовано проти "Української правди". Мета – усунути одни з елементів, що утворює систему демократії у цій країні.

УП є частиною демократичного процесу в Україні, сформованою історично, всупереч трагічним обставинам. Сьогодні вона є точкою, в якій щира довіра перетинається потоком інформації. Цей перетин колись породив і зараз підтримує окрему систему цінносних і політичних орієнтирів і координат.

Ця дія, знов як 17 вересня 2000 року, коли убили Георгія Гонгадзе, має залякати усіх журналістів. Він наголошує: своя думка небезпечна. Він нав'язує диявольський вибір: або мовчати, або брехати.

Однак він має нажахати не лише журналістів, але і всю Україну. Нас хочуть страхом заштовхнути у позицію "моя хата скраю", бо саме ця модель поведінки століттями випрацювалась у відповідь на нав'язуваний сильними ворогами страх.

Ця смерть ставить питання руба перед кожним, хто має розум і честь: ти з ким, який твій вибір, що ти робиш далі?

Це сигнал для влади: зволікання з реформами смерті подібно. Що немає чого чекати, і не можна сподіватися, що усе само собою розсмокчеться.

Грошова і моральна допомога від Заходу є лише допоміжними чинниками, а не чарівним рецептом. Мужність українських солдат є гарантією нашої безпеки, але без змін на краще в управлінні і економіці, а потім у школах, лікарнях і судах, ми відкриваємо їм тил.

Нічого просто так не стабілізується, ніхто за нас наш шлях не пройде. Кожна помилка і кожне зволікання сьогодні – це збільшена небезпека і загроза завтра, бо нерозв'язані проблеми накопичують загальний вантаж завдань, що стоять перед владою і громадянами.

Держава повинна зробити проекцію цього теракту на календарний аркуш. Якщо це початок розкачування ситуації, які дії можуть прийти за цим пізніше, наприклад восени?

Це сигнал тривоги для армії, поліції, СБУ – їх роль і надалі зростає.

Водночас буде найгрубішою помилкою, якщо це убивство штовхне владу на масштабне закручування гайок, що може стати першим кроком до авторитарного режиму. Теракт був точковою дією і відповіді мають бути точковими.

Це сигнал для усіх однодумців, котрі були на Майдані – у вас є більші вороги, ніж ті, з ким ви посварилися через власні амбіції. Не йдеться про дріб'язкове з'ясування стосунків, зараз мова про виживання демократичної революції.

Кожен чи кожна зараз мають для себе вирішити – де вони, з ким. Ті, хто зараз у стороні і думає, що може пронесе, що це обійде, мають вийти зі сну і робити те, що чесній людині підказує совість.

Показове убивство на одній з центральних вулиць столиці має розпорошити, роздрібнити нас, змусити залишитись наодинці зі своїм страхом. У відповідь ми повинні показати, що розуміємо цей задум організаторів теракту, зневажаємо їх, і готові на опір.

Крім конкретних рішень, які обирає для себе кожен має бути спільна дія. Принаймні символічна для початку.

В 19-00 на Майдані Незалежності у Києві мають намір зібратися білоруси, щоби вшанувати пам'ять свого земляка.

Але до них повинні приєднатися усі, хто хоче показати, що не боїться і довести, що убивці Шеремета не досягли своєї мети.

І просто пом'янути Павла.

Київська програма #DriveTimeKyiv – про все, що треба знати, поки ви стоїте в заторах:))

Якщо вам уже набридло слухати музичку, ви можете допомогти цій програмі виходити в ефір! У мене є чим зайняти вас у заторах! Життя в столиці міняється швидко, і про ці зміни ви можете дізнатися просто в момент, коли ви за кремом...

Дива не сталося: частоту в Кривому Розі Громадське радіо не отримало

Можливо ви будете здивовані, але Національна рада з питань ТБ і радіо знову не дала Громадському радіо FM-частоту. Цього разу в Кривому Розі...

Частота для Громадське радіо: чи почує нас Кривий Ріг?

У четвер, 11 жовтня, Національна рада з питань ТБ і радіо серед інших питань має оголосити результат конкурсу на мовлення у Кривому Розі. Від цього рішення багато в чому залежить і доля Громадського радіо...

Павло Шеремет: Майдан, сьогодні о 19-00

Убивство Павла Шеремета це акт залякування. На нього ми маємо дати відповідь. Це тероризм у своїй суті, своєму найбільш концентрованому прояві...

Фантазія на тему диктатури

Невдала спроба перевороту в Туреччині для України цікава не аналогіями, а увагою, яку вона привернула до сценарію силового захоплення влади. Так, ситуації різні, інгредієнти несхожі, актори відмінні, знання турецьких реалій та історії наявні у одиниць українських коментаторів...

''Громадська хвиля'' повертається на УР-1

Сьогодні в 22 годині 10 хвилин в ефірі Першого каналу Українського радіо знову з'явиться програма, повернення якої чекали слухачі. Її знов, у залежності від робочого графіку, будуть вести журналісти, яким ці люди довіряють: Андрій Куликов, Лариса Денисенко, Ірина Славінська, Наталка Соколенко, Ірина Соломко, та декілька інших...