Ігор Луценко Народний депутат України, член комітету з питань запобігання і протидії корупції

Лист до Ющенка від сусідів з провулку Гордієнка

08 лютого 2008, 17:01

Жителі провулку Гордієнка, який знаходиться за пару кварталів від Секретаріату президента, скаржаться на незаконний силовий тиск з боку "забудовників". Ось їх лист до Ющенка:

Президенту України

Віктору Андрійовичу Ющенку

мешканців провулку К.Гордієнка (Чекістів) у м. Києві

Шановний пане Президент!

Мешканці провулку Гордієнка знову змушені звертатись до Вас, тому що різні посадові особи, до яких ми звертались, не вживають ніяких дієвих заходів для припинення кричущого беззаконня та порушення наших конституційних прав на життя, здоров'я, безпеку та житло.

Мова йде про реальну загрозу життю та житлу декількох сотень людей внаслідок безвідповідального будівництва на зсувонебезпечному схилі. Сума можливих збитків перевищує 300 млн. грн.

КМДА підтримує забудовників, відмовляючись від будь-якої відповідальності (Лист КМДА N014-112 від 15.01.2008) та усвідомлюючи, що в результаті цього будівництва сотні людей залишаться на вулиці, якщо взагалі залишаться живі, надає дозволи на основі неадекватних експертиз, не реагує на звернення (зокрема, на лист від 26.12.2007 щодо неврахування ризиків будівництва), чи пише формальні відписки.

Забудовник постійно демонструє нехтування законодавством, вже створив аварійну ситуацію на майданчику, наймає бандитів, які б'ють мешканців, постійно намагається почати будівельні роботи, незважаючи на ухвалу суду про заборону будівництва від 11.01.2007 та протест прокуратури щодо рішення Київради N68/3532 від 06.10.2005 "Про передачу Інституту педагогіки Академії педагогічних наук України земельної ділянки для будівництва житлового будинку з вбудованими офісними приміщеннями та підземним паркінгом у пров. Кості Гордієнка, 6 у Печерському районі м. Києва", прийнятого з порушенням процедури.

Ми звертались до Вас вже неодноразово, але ці листи пересилаються до різних інстанцій, які направляють нам відписки. Прокуратура м. Києва пише (Лист N07/2-7036-06 від 26.12.2007), що вона більше нічого зробити не може, проте вживає заходи для переслідування "осіб, які перешкоджають будівництву" – тобто мешканців, які намагаються захистити своє житло. Печерський РУ ГУ не відкриває кримінальних справ про побиття людей та підробку підписів забудовником – проте активно почав розслідувати "перешкоджання будівництву".

Справи щодо чинності цього рішення розглядаються Господарським судом м. Києва, проте ми не можемо сподіватись на об'єктивність цього суду, який вже неодноразово приймав абсурдні рішення на користь забудовників та порушує відповідні процедури, як зазначено в листі прокуратури N07/2-7036-06 від 26.12.2007.

Київрада вже більше року не розглядає звернення киян з більше ніж тисячею підписів про скасування рішення N68/3532 від 06.10.2005.

Пане Президент, що нам робити? Перекривати бориспільську трасу, приєднуватись до голодувальників біля СП, писати листи в ООН та Раду Європи? Подарувати квартири забудовнику чи особам, які за ним стоять, як фактично пропонують нам підлеглі пана Черновецького? Чи чекати, поки забудовник влаштує чергову дніпропетровську трагедію з вибухом газу, як він обіцяв (пожежу на даху одного за будинків вже влаштували)?

Більше трьох місяців ми живемо в режимі бойових дій – в центрі Києва, під вікнами МВС. Зараз у нашому провулку, після жахливих подій 1.02.2008, стоїть мікроавтобус с бійцями "Беркуту", тобто ми сподіваємось, що хоча б в нашому провулку нас не повбивають – але надходять постійні погрози, одного мешканця вже побили явно цілеспрямовано – просто на вулиці, серед людей, біля будівлі МВС. Скільки це буде продовжуватись? Що нам робити далі?

Ми хочемо підкреслити, що ми сприймемо чергове пересилання цього листа до різних інстанцій замість особистого вжиття термінових заходів як явну підтримку забудовників та Вашу особисту згоду на викидання нас з квартир з ризиком для нашого життя.

Нагадуємо, що особистої моральної оцінки дій Президента Академії педагогічних наук В.Г. Кременя (Інститут педагогіки АПН є замовником цього будівництва, і все беззаконня відбувається за офіційною довіреністю від цього Інституту) від Вас ми так і не дочекались – якщо не вважати Вашою оцінкою просування пана Кременя на посаду Міністра освіти через деякий час після нашого звернення від 10.12.2008.

Ми також нагадуємо, що КМДА діє як спільник забудовника, а прокуратура м. Києва написала прямо, що більше нічого вона зробити не може, ГУ МВС у м. Києві вже вжив реальні заходи для врятування нашого життя – проте не має повноважень для зупинення будівництва. Забудовники неодноразово посилались на те, що за ними стоять високі посадові особи, тому вони будуть будувати незалежно від судових рішень. Відповіді з різних інстанцій часто виглядають як написані під диктовку забудовника.

Це не тільки наша проблема – подібне коїться чи планується у багатьох районах Києва. Чи Ви маєте намір, проголошуючи лозунги "доступного житла", не перешкоджати масовому безкарному позбавленню людей того житла, яке в них вже є, з ризиком для їхнього життя? Чи Ви чекаєте, поки в Києві розгорнеться громадянська війна забудовників з людьми, яка фактично вже почалась?

Мешканці провулку Костя Гордієнка

Київ

7 лютого 2008 р.

Всі документи, на які ми посилаємось, містяться на сайті http://www.klov.org.ua

powered by lun.ua
Коментарі — 5
provulokGordiyenka _ 10.02.2008 11:20
IP: 77.122.210.---
забудовник – все той же фрукт
2 місяці посидів в СІЗО, а потім відпустили (десь на сайті є лист про догану слідчому за неякісне слідство) – тесть був великим чином в МВС; справа за фіктивне банкрутство КСП за підробним рішенням господарського суду. Так що рейдер зі стажем. З класною публікою співпрацює Академія педагогічних наук.
Enki _ 10.02.2008 09:01
IP: 80.93.122.---
А "забудовник" – все тот же фрукт, что был и в 2005-м? Или новый? Против того прокуратура области, кажись, открывала уголовные дела? Какова их судьба?
provulokGordiyenka _ 09.02.2008 12:24
IP: 77.122.210.---
щодо першої сторінки – дійсно цікаво
там це провисіло мабуть 10 хвилин і було замінене на ранішу за часом статтю Забужко – потім на вставках з 3 статей з блогів теж замінялось на ту ж статтю Забужко

ні – мова – це важливо, але коли сотні людей викидають з квартир – це нікому не цікавий частковий випадок
gjaur _ 09.02.2008 00:09
IP: 77.121.79.---
Игорь,спасибо и от Никольской Слободки.Хорошо бы его перенести на зеленую ветку ФУПа,кто умеет-перенесите.ПровулокГордиенка,у вас же есть Epsilon,которая все вреемя печатается там,на ФУПе,пусть это сделает.Жаль, если такое письмо будем видеть только мы с вами.Вы же видите,на первой странице УП тоже не очень любят темы застроек (как и во всех СМИ),иначе не понятно почему на первой в блогах этого письма практически не было,а вместо него долго и нудно подвесили Филиндаша.А мы здесь,у себя,на Слободке,постараемся развесить письмо в виде листовок.Привет Ющенко и всем застройщикам!!!
provulokGordiyenka _ 08.02.2008 19:24
IP: 77.122.210.---
Ігор, дуже дякуємо за публікацію листа!
Корупція1410 Зеленський61 Свобода слова578 Україна та Європа1121 Мовне питання187
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter