Ігор Луценко Народний депутат України, член комітету з питань запобігання і протидії корупції

"Павличенківці" – рекордсмени!

25 листопада 2012, 23:51

Між тим марш на захист Павличенків – найбільша з часів Майдану непартійна акція, чим можна пишатися. ("податковий майдан" лишимо поки за дужками)

Я з радістю відзначаю, що побито рекорд імені Рината Ахметова. Це коли після руйнування будинків на Андріївському ахметівським "Еста-холдингом" на Михайлівській площі зібралося 2 тисячі людей, без прапорів, політиків і будь-якої іншої участі політсил.

Пройшло тільки сім місяців, і на захист батька і сина Павличенків вийшло приблизно вдвічі більше народу!

Це прогрес, цивілізаційний прогрес країни.

Що зараз собі вирішить влада? У неї два варіанти, і обидва ризиковані.

Перший – ігнорувати протест тисяч, і чекати, поки їх стануть десятки тисяч. А коли на вулицю вийдуть сотні тисяч, режиму не стане. Доведеться душити протест – котрий потім неодмінно вилізе у іншому, несподіваному місці. Чи тікати.

Другий – поступки. Переглянути вирок.

Але це теж ризик для влади! Показати свою боязкість, показати простий, як двері, спосіб тиску. Виходить, щоб щось змінити, достатньо декількох тисяч щиро обурених людей?

Успіх тих, хто боровся проти Ахметова, і можливий успіх тих, хто зараз бореться за Павличенків, може, чого доброго, задати політичну моду в країні. Громадяни захопляться організацією масових акцій, почнуть гуртуватися і тисячами виходити на вулиці – о жах! – втративши свою зневіру у публічні акції, перетворяться на... європейців!

Цього теж влада не може допустити.

Можливо, я буду надто категоричний, але мені у кожному з таких випадків, як справа Павличенків, бачиться зародок повстання.

Ознаки життєздатного зародку революції три:

1. Схід і Захід разом. Приміром, і на сході, і на заході України міліцію у її нинішньому вовкулацькому втіленні бояться і ненавидять, вважають поміссю катів з хабарниками.

2. Протест не кришують політики. Як не дивно, наявність контролю за лідерами громадської ініціативи з боку основних політичних гравців, нехай і опозиції – це скоріше на руку владі, чим навпаки. Тому що зі звичним, знайомим і, як правило, ментально рідним противником режиму легше справлятися, ніж з новою силою, чия свідомість непередбачувана, непідвладна розумінню придворних політтехнологів.

3. Протест здатний до самоорганізації на багатолідерній основі. Свідомість влади – тоталітарна, вона привчена вираховувати лідерів і нейтралізовувати їх. Але коли лідерів надто багато, до того ж вони нові, а отже, і невідомі зв'язки між ними – тут звична схема не дасть результату вчасно, до того, як здійметься велика хвиля.

Отож, я б чекав поступок, але чекав би на пастки. Головне – не дати владі приводу ЗАКОННО запустити механізм репресій.

PS Хто цікавиться, як слід було б шукати реальних замовників злочину, за який засудили Павличенків, ось мій матеріал півторарічної давнини http://kiev.pravda.com.ua/publications/4d88c20e2b8a3/.

powered by lun.ua
Коментарі — 9
larysa faith _ 26.11.2012 21:36
IP: 46.211.183.---
vpk:
+100%
vpk _ 26.11.2012 11:42
IP: 176.109.177.---
Wealthy_citizen:
А коли на вулицю вийдуть сотні тисяч...
-
Боже мой, автор, с чего вы нафантазировали эти глупости? Выпейте валерьянки, что ли.
Ну кто бы мог подумать что секретарь КПУ подпишет акт о развале великого и нерушимого? Кому пришло бы в голову, что завгар с двумя хотя и погашенными судимостями станет президентом, а партия базарных рэкетиров -правящей партией.? Народ Украины спит...Кто знает, что будет когда он проснется, очевидно не всем дано будет добежать то границы или чартера...
макіївський _ 26.11.2012 10:49
IP: 77.52.143.---
Не буде ЗАКОННОГО приводу – спробують НЕЗАКОННИЙ. Чи ви не бачите, що сам режим – незаконний? Як його обирали – ви не бачили? Як рахували – не бачили? Як воно повноваження отримало через КС, а не законним шляхом – ви забули? Ви від осього набріду чекаєте законності? Тільки разом, всім миром! А до фанів повинні долучатись їхні родичі, знайомі. Чим більш дорослих людей буде у лавах, тим мирніше пройдуть акції. Подібні прояви – це зародки громадянського суспільства.
europan _ 26.11.2012 10:37
IP: 93.73.111.---
Пане Луценко, це не найбільша в Києві непартійна акція після Майдану: хода, що її проводить Київський патріархіт на День хрещення Русі, щороку збирає десь 10000 людей.
Це, звісно, не применшує значення фанатської акції, яку я всіляко підтримую.
в ідеалі нав слід зрозуміти, що цілі всії цих акцій, від церковних до фанатських, одні й ті самі: людська гідність, справедлива держава.
novicky _ 26.11.2012 10:05
IP: 95.132.162.---
Щось в УП забагато "бані"! На нормальні коменти поставлені фільтри? Щоб все перетворити в шизю і г...?
snester _ 26.11.2012 04:20
IP: 98.218.43.---
Wealthy_citizen:
А коли на вулицю вийдуть сотні тисяч...
-
Боже мой, автор, с чего вы нафантазировали эти глупости? Выпейте валерьянки, что ли.
Мене завжди дратують ці грьобані "обізнані циніки".
Який же ви, мля, знавець соціальної психології, "...випейте валерьянки..."

Ви не з Росії пишете, часом?
Товариш, в Україні можливо багато чого, про що ви там навіть мріяти не можете.
І не за американські долари, як ви собі це уявляєте.
П-к_Вешняк _ 26.11.2012 01:48
IP: 91.196.80.---
"Головне – не дати владі приводу ЗАКОННО запустити механізм репресій. – І. Л."

Дивно чути від автора подібні висновки.
Про ВЛАДУ взагалі та про ЗАКОННІСТЬ зокрема, можна було б вести мову на прикладі котроїсь із країн ЄС, або Північної Америки...
Невже автор вважає, що ця хамська, жлобська, бандитська, окупаційна шобла буде чекати якогось приводу, коли зашкварчить під дупою і засмердить смаженим.
editor _ 26.11.2012 01:32
IP: 93.126.96.---
Авторе, коли визначаєте найбільші акції з часів Майдану, не забувайте для об"єктивності згадати вуличний сімейний фестиваль "Всі разом!" у травні цього року, де понад дві тисячі людей вимагали захисту інституту сім"ї і заборонити пропаганду гомосексуалізму love-contra.org/index.php/news/issue/983/
Saimon _ 26.11.2012 00:33
IP: 194.44.171.---
Молодший Павличенко належить до руху футбольних фанатів.Абсолютна більшість молоді яка прийшла підтримати Павличенків саме вони.
Уряд реформ410 Корупція1365 Aтака Путіна1244 Україна та Європа1103 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter