Ігор Луценко Народний депутат України, член комітету з питань запобігання і протидії корупції

ПРОГРАМА РЕВОЛЮЦІЇ

07 грудня 2013, 16:46

Програма революції

Цю програму запропоновано Громадським сектором Майдану та небайдужими активістами, щоб, по-перше, унеможливити повторення трагічних подій 20 листопада 2013 року, коли Євромайдан було утоплено в крові, а також усіх тих злочинів, котрі коїлися протягом 23-х років української незалежності.

Це програма докорінної зміни системи – для того, щоб надалі ніхто не міг використовувати державу як інструмент для придушення своїх противників чи для суперзбагачення.

Ця програма – фахова розшифровка мети Революції: "За що ми боремося?"

Проект документу, котрий регламентує дії нової влади з першого дня, коли буде повалено стару (відставка або втеча Януковича).

Програма докладно і професійно розшифровує той девіз, який зараз консолідує усіх, кому не по душі нинішня влада. Цей девіз звучить так: "Зміна не тільки прізвищ, але і системи!".

Ця Програма – у разі, якщо вона стає зобов'язаннями політиків – гарантує, що хто б з них і у якій конфігурації не прийшов до влади внаслідок революційних зусиль звичайних людей, не введе в їх оману і не зрадить.

Ця Програма є майже готовою основою для кількох десятків законопроектів, в тому числі і змін до Конституції, та інших нормативно-правових актів, котрі потрібно приймати, починаючи з першого дня роботи нових органів влади.

Програма має повністю виключити усі теоретичні можливості непорозуміння між опозиційними політиками та активними громадянами.

Ця програма продовжує та розширює вимоги, висунуті представниками української інтелігенції 06.12.2013 до лідерів опозиції.

Основні тези Програми:

1. Кривавий майдан не має повторитися ніколи!

Заборонено забороняти! Чітко вказано обставини, за яких мирні зібрання в Україні можуть обмежуватися. Вказано рамки реформи міліції, обмежено застосування сили правоохоронцями до учасників мирних зібрань, запропоновано запровадити ідентифікацію міліціонерів.

Реформа системи охорони правопорядку із створенням місцевої поліції (варти), а у сільській місцевості – інституту виборних урядників та наданням їм відповідних повноважень із підпорядкуванням органам місцевого самоврядування таким чином, аби національна поліція (міліція), що підпорядковується державі

На додачу, пропонується ввести поширений у Європі принцип екстериторіальності вузів.

2. Конституція 2004 року!

Повернення до конституційного режиму парламентсько-президентської республіки, близького до того, що встановлювалася Законом України N2222-IV від 08.12.2004 із необхідною корекцією тих механізмів стримувань і противаг, що спричинялися до криз в період дії цієї редакції Конституції.

3. Євроінтеграція – негайно!

Вжиття заходів до беззастережного, без висунення будь-яких додаткових вимог, підписання Угоди про Асоціацію з ЄС не пізніше ніж протягом трьох місяців із подальшою невідкладною беззастережною ратифікацією;

4. Відкриті списки і пропорційна система!

Проведення парламентських виборів за пропорційною системою із використанням відкритих списків,

5. Прозорі майнові права!

Створення відкритих загальнодоступних публічних реєстрів і кадастрів нерухомої власності, що включали б усю історію переходів власності на її об'єкти і забезпечували таким чином її захист від протиправних посягань, а також аналогічних реєстрів акціонерів та власників часток у господарських товариствах;

Запровадження чітких установчих правил обов'язкового створення кондомініумів (об'єднань власників багатоквартирних будинків) за принципом урахування виключно ідеальної частки кожного співвласника у спільному майні, закріплення в їхній власності відповідних земельних ділянок та всіх нежитлових приміщень.

5. Страхові поліси замість ліцензій!

Максимальна дерегуляція підприємницької діяльності із заміною більшості дозволів та ліцензій вимогою про страхування професійної відповідальності;

6. Судова реформа!

Суд присяжних з усіх кримінальних справ, в яких може бути призначено покарання у вигляді позбавлення волі або довічного ув'язнення,

Введення інституту війтів (виборних мирових суддів), які розглядали б дрібні цивільні, кримінальні справи та справи про адміністративні правопорушення, з утриманням їх коштом відповідної територіальної громади, яка водночас визначала б межі дільниць, на яких ті здійснюють повноваження;

Переатестація суддів.

Чекаємо реакції політиків. У понеділок – круглий стіл, де обговорюватимемо Програму.

powered by lun.ua
Коментарі — 114
Александр Овчаренко _ 25.12.2013 13:35
IP: 188.130.177.---
+
-полная национализация в промышленности и агросекторе;
-запрет националистических организаций.
++
-привлечение к ответственности организаторов массовых беспорядков, приведших к разрушению исторических памятников,захвату административных зданий и т.д.
Володя Остринський _ 23.12.2013 19:12
IP: 95.132.219.---
- від ставлення чиновника до народу, а народу – до чиновника, що є запобіжним заходом від виконання злочинних наказів зверху. Якщо при висловленні довіри/недовіри начальник, скажімо, Врадіївського райвідділу міліції отримав 20% голосів недовіри, то він повинен бути звільнений з посади з пониженням у званні та забороною займати керівні посади. Якщо рівень недовіри сягнув вище 50%, то в такому випадку начальнику міліції повинно бути заборонено утримуватися на кошти платників податків на все життя: ні зарплати, ні пенсії. Державний сектор – не єдине джерело доходів громадян, і він повинен бути закритим для садистів з кокардами.
Вище викладений механізм народної системної постійної люстрації вигідний не тільки народу й опозиції, які отримують механізм контролю за діями чиновників, а й самій владі, при умові її адекватності, яка в такий спосіб очищується від чиновників, що її дискредитують.
Володя Остринський _ 23.12.2013 19:11
IP: 95.132.219.---
Немає вимоги народної люстрації влади "знизу". В основному, все зводиться до того, що ми спостерігаємо зараз: влада сама себе "зверху" контролює, а це перетворилося у чиновницьке свавілля по відношенню до народу при лояльності більш дрібних чиновників до тих, які стоять вище у владній ієрархії. Механізм народної системної постійної люстрації деградованого чиновництва надзвичайно простий, ефективний і дешевий. Раз на два-три роки проводяться парламентські та президентські вибори. Під час цих виборів народ висловлює довіру/недовіру місцевим посадовцям, які утримуються на кошти платників податків: мешканці села висловлюють довіру/недовіру дільничному міліціонеру, директору школи і т.д., мешканці району – районним керівникам міліції, прокуратури, СБУ, райвно, культури і т.д., мешканці міста – міським керівникам державних служб. Така система люстрації зразу ж змінює менталітет чиновництва: якщо призначення на посаду залежить від блюдолизства, протекції, хабара тощо, то утримання на посаді -
Петро Дригулич _ 23.12.2013 13:32
IP: 195.64.237.---
Реальна програма дій...!!! Але чи погодяться політики публічно підтримати її???
Пане Ігоре! На мою думку, необхідно написати новий Закон "Про політичні партії", їх фінансування, участь у виборах...??? Бо ті політичні бізнес-проекти, які у нас створюються десятками, під вибори, з гучними назвами – нічого не варті! Це не партії...!!!!
Iryn Petrova _ 18.12.2013 01:35
IP: 188.230.91.---
Гадаю, що по пункту 3 варто провести референдум. Тобто чи підписувати негайно чи дати відсрочку до певного строку.
Iryn Petrova _ 18.12.2013 01:33
IP: 188.230.91.---
Згідно пункта 3 цілком згідна з Володимиром Раско. Зараз вкрай тяжка економічна ситуація в країні, економіку розвалили та і політична криза далася в знаки. В зв'язку з цим підписання асоціації одразу це занадто рано. Потрібно дійсно обговорити і зважити всі пункти, підняти країну на ноги. Україна має бути незалежною державою і загубити її аж ніяк неможна.
Макс Бондарь _ 17.12.2013 16:28
IP: 94.179.169.---
Рассекретить архивы вплоть до 1991
Владимир Раско _ 17.12.2013 00:53
IP: 178.137.5.---
Iryn Petrova:
Цікава думка.
Владимир Раско _ 17.12.2013 00:52
IP: 178.137.5.---
Не згоден з п 3, та треба обсудити п 4.
Стосовно п. 3: Якщо не брати до уваги максимально підігріті серця та мозок, Україна – держава унікальна в геополітичному плані (і не тільки). Моя думка, – Україна має бути незалежною державою, буферною зоною! Ми маємо знайти зусилля та внутрішню силу для того щоб мати відкриті кордони як з Європою та і з Росією. Маємо мати можливість вільної торгівлі, як зі Сходом, так і Заходом. Розумію, дуже важко досягти ТАКОЇ мети, але це найкращий варіант, як для держави її економіки, так і для громадян та цілісності країни. Тому думаю що пункт євроінтеграція – за рано.
Стосовно п.4.: не впевненій, що тільки пропорційна система нас врятує. Думаю, що має бути і мажоритарна. Як варіант можна розділити наступним чином, наприклад: пропорційна система діє тільки до депутатів ВР. На місцеві вибори мажоритарна; або ввести обрання виконавчої влади на місцях, щось на шталт Правління краю. Думаю так буде мудро.
Iryn Petrova _ 17.12.2013 00:02
IP: 188.230.91.---
Оскільки немає на даний час лідера, якому всі довіряють, а також політиків, існує думка створити Уряд народної довіри. Такий уряд мав би вотуп довіри від народу та допоміг би справитись з нескладною ситуацією, яка зараз склалась в країні. Такий уряд має обрати "Майдан". Уряд, якому він довіряє. Цю думку зокрема висловлював і мер Львова Андрій Садовий, а також інші відомі українські діячі.

По такому сценарію йдуть демократичні країни в періоди політичних криз або після революції.
Semen Tverdy _ 16.12.2013 16:23
IP: 82.207.64.---
Чомусь цього запису немає у списку блогів і на головній.
Дана Заец _ 14.12.2013 21:35
IP: 93.126.104.---
Які події криваві відбулися 20 листопада? Я лише про 30 знаю...
пункт 3 – проти. Я наполягаю, щоб це питання було винесено на всеукраїнський референдум.
Victor Victorenko _ 14.12.2013 00:01
IP: 74.125.181.---
Присоединяйтесь к Обєднані Громади України на Фейсбук.
Объедененные территориальные и профессиональные общины Украины.
идентификатор страницы 360052387464816

10 тезисов для создания новой Украины
Volodymyr Kvasnytsya _ 13.12.2013 23:36
IP: 178.136.239.---
Александр Ковалёв:
Ну вот пункт 3 рано воплощать в жизнь. После того, когда все пункты пройдут 'точку невозврата' можно говорить о Евроинтеграции.
Ситуація не та, Росію треба вже відшити.
Александр Ковалёв _ 13.12.2013 23:31
IP: 176.36.46.---
Ну вот пункт 3 рано воплощать в жизнь. После того, когда все пункты пройдут 'точку невозврата' можно говорить о Евроинтеграции.
Volodymyr Kvasnytsya _ 13.12.2013 23:19
IP: 178.136.239.---
все гарно, тільки хто зможе сьогодні це реалізувати? Деякі зміни потрібні до перевиборів, інакше буте те саме шо зараз.
Стефан Сим _ 13.12.2013 23:04
IP: 178.94.14.---
...."Це програма докорінної зміни системи – для того, щоб надалі ніхто..."- автору слід чітко розібратись у гносеології понять СИСТЕМА і МОДЕЛЬ. Основні тези, викладені тут не говорять, що це програма ЗМІНИ СИСТЕМИ. Це програма зміни МОДЕЛІ на МОДЕЛЬ. Зміна системи можлива в СТРУКТУРІ ІДЕЇ ЗАМИСЛУ, а не ПРОЦЕСУ постбуття, оприділеного МЕТОЮ "За що ми боремося?". Зміна СИСТЕМИ – це зміна цінностей наріжних каменів. Їх споконвіків всього дві – МАТЕРІАЛЬНА цінність та МОРАЛЬНО – ІДЕЙНА (чи/ або – ОДУХОТВОРЕНА) цінність...
Artem Klimoff _ 13.12.2013 22:54
IP: 93.77.25.---
Я бы додав, що:
1. Відставка уряду і утворення нового технічного уряду із представників різних політичних сил, 50/50 пропладні та опозиційні представники.
2. Прийняття закону про люстрацію.
3. Заборона комуністичної ідеології, ком партії – згідно закону про люстрацію.
4. Проведення перевиборів президента, парламенту згідно прийнятого закону про люстрацію
inspector _ 13.12.2013 22:47
IP: 46.200.181.---
А де пункт про демонополізацію економіки? Всі монополії потрібно примусово розділити і розпродати приватним інвесторам та інвестфондам, позбавивши олігархів наддоходів. Всі ЗМІ, потрібно розпродати інвестфондам, позбавивши можливості великий бізнес впливати на медіа. Не зробимо цього, знову новий Янукович прийде до валди "демократичним" шляхом і зруйнує всі попередні досягнення.
Олеся Паринова _ 13.12.2013 22:45
IP: 94.244.164.---
1. Тільки парламентська система, посади президента та прем'єр – міністра ліквідувати назавжди
2. Скорочення чисельності ВР до 150-250 депутатів
3. Голова ВР має чисто технічно-розпорядчі функції та обирається депутатами на рік-два.
4. Освіту, медицину, транспорт привести під централізоване керування з профільних міністерств.
5. Міністерства підпорядковуються напряму ВР.
6. Зниження податків.
семафор _ 13.12.2013 22:42
IP: 5.1.13.---
Забули місцеве самоврядування:- (((
Те, що Ющенко першим ділом намагався зробити
Тобто
1) відрахування податків знизу вгору, а не навпаки
2) знищення обл ісполкомів та обл рад – безгромадних хапуг і нахлібників
3) зведення територій громад до розмірів оптимального надання сервісних послуг (навчання, медицина та інше)

Без цього – ніфіга не буде – буде той же совок

:- ((((
formalin _ 10.12.2013 07:50
IP: 93.74.72.---
Вже другий день замість rtf-документа наважиться файл з розширенням bin, який не відкривається! Де знайти текст?
Віктор Мартинюк _ 09.12.2013 10:06
IP: 95.132.59.---
>50% податків, зібраних на території громади, має залишатися у розпорядженні цієї громади.
Сергей Сарычев _ 09.12.2013 01:18
IP: 109.227.70.---
8. Вибори нового Президентата нової Верховної Ради за оновленою системою і прозорими правилами. Вибори до місцевих рад потрібно проводити не одночасно по всій країні, а з-за необхідності. Тобто, якщо у громади виникла необхідність відізвати депутата чи він сам вибув, то перевибори можна зробити за певних умов у найближчий час без особливих фінансових витрат. Основні принципи виборчої системи в Україні можуть також бути задекларовані відповідним Декретом.
Сергей Сарычев _ 09.12.2013 01:17
IP: 109.227.70.---
Декрет N12. Про Армію, міліцію та інші служби безпеки України. Всі збройні підрозділи, не передбачені чинною Конституцією України мають бути розформовані. Українська армія та решта служб, які створені за Конституцією для забезпечення захисту громадян та національної безпеки України мають виконати наказ народу і вимоги Конституції. Силові структури чекатиме люстрація та ряд реформ, мета яких – створення високо професійних і боєздатних органів, побудованих на принципах честі та гідності, відданості народові України.
Уряд реформ369 Корупція1246 Aтака Путіна1159 Україна та Європа1016 Мовне питання184
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter