Ігор Луценко Народний депутат України, член комітету з питань запобігання і протидії корупції

Пункт допомоги на Михайлівському завершив свою місію. ЗВІТ

03 березня 2014, 15:10

Активісти Громадського сектору Євромайдану підвели підсумки діяльності пункту допомоги людям під час кривавих подій, який був організований ними 18 лютого і функціонував впродовж 9 днів – по 26 лютого на території Михайлівського Золотоверхого монастиря УПЦ КП.

Серед основних видів цілодобової волонтерської допомоги, яка надавалася потребуючим тут – поселення, відправка людей додому практично в усі регіони України, лікарський, харчовий та побутовий склади, кухня, медслужба та операційна, теплі речі, інфоцентр та прес-центр, сюди подавали інформацію про загиблих та зниклих, збирали кошти на допомогу родинам поранених та вбитих, акумулювали та розповсюджували інформацію стосовно потреб в усіх пунктах допомоги Майдану. Впродовж усього часу біля входу на територію собору чергували кілька десятків машин волонтерів, які оперативно допомагали з потребами у перевезенні чи доставки.

Організатори цілодобового пункту, зокрема, повідомили:

- за час роботи інфоцентру у ньому працювало близько 80 волонтерів, які допомагали як у інфоцентрі, так і в медичній службі, на кухні, вступали в ряди Самооборони та допомагали іншим службам Майдану;

- звідси велась співпраця з ЄвромайданSOS та Медичною службою Майдану щодо встановлення точної кількості постраждалих та зниклих безвісті людей;

- пошук волонтерів з транспортом для мобільного перевезення поранених активістів до лікарень та місця проживання. За час роботи Інфоцентру бажання допомогти висловили близько 500 автомобілістів;

- окрема робота велася з питань збору свідчень про порушення прав людини з боку силових структур. Ці дані будуть опрацьовані Комісією з розслідування порушення прав людини на чолі з В. Василенком;

- волонтери інфоцентру також поселяли людей. Для проживання надала свої храми Українська Греко-Католицька Церква, зокрема Церква св. Василія Великого та Патріарший собор Воскресіння Христового у Києві. Всього було заселено близько 1500 осіб. В обох цих храмах було організоване цілодобове чергування активістів ГСЄ;

- інфоцентр займався організацією перевезення людей в обласні центри, зокрема були організовані регулярні рейси протягом кількох днів, завдяки яким дісталися додому близько 700 майданівців.

Активісти Громадського сектору Євромайдану також зазначили, що усі речі, які небайдужі громадяни щодня приносили на склад були передані в інші пункти допомоги Майдану.

Громадському сектору Євромайдану вдалося зібрати кошти у розмірі 1 млн. гривень на допомогу пораненим та сім'ям загиблих. Наразі відповідальний координатор збирає та перевіряє інформацію, після чого адресно спрямовує допомогу.

Активісти Громадського сектору відзначають гостинність та всебічне сприяння братії Михайлівського Золотоверхого монастиря УПЦ КП. Монахи вдруге протягом революційних подій надали притулок на території монастиря всім, хто його потребував. З благословення владики Агапіта у двох храмах обителі розташувались операційні та місця для відпочинку поранених і контужених. У найтяжчі дні протистояння дзвони Михайлівського кликали киян на допомогу, самі священнослужителі робили все можливе, аби полегшити побут потерпілих у сутичках громадян, створити максимально сприятливі умови для праці медиків і волонтерів.

"Ми вдячні Михайлівському собору за те, що він вкотре прихистив активістів після загострення ситуації та застосування зброї силовиками. Інфоцентр на території собору, по суті, став єдиним потужним координаційним центром, куди надходили дані про волонтерів, постраждалих та загиблих людей, які бажали виїхати додому або шукали де поселитися на час революції у Києві", - зазначає один із координаторів інфоцентру Олег Слабоспицький.

Більш детальна інформація за тел.: 095-378-75-24 – разом із Yulia Solokha та Ірина Чулівська.

powered by lun.ua
Коментарі — 8
ХІХІХІ _ 03.03.2014 18:54
IP: 212.90.48.---
1. Потрібна негайна, блискавична, проста операція в Криму, вивезти сім'ї наших віськовослужбовців, тоді кожен з них буде впевнений в безпеці своєї сім'ї і в підтримці держави. 2. Така дія суттєво підвищила б бойовий дух героїв.
Slivka Ret _ 03.03.2014 16:02
IP: 74.125.17.---
Спасибі! Мужні достойні люди.
Галина Фрейда _ 03.03.2014 16:02
IP: 37.54.255.---
Они придут, когда не знаю, Росия блокирована економычески, хотят типа договоритса, но это все п-ш,
Путин хоче поставить народ Украины на колени, продержытесь еще немного. Руский бизнес Путина будет клевать его, сегодня обвалился слегка Рубль, и будеть економыческая блокировка Росыи со стороны всего мира. Пожалуста, продержитесь еще немножка, щоб не проливать кровь. Путыну ведь все равно. Он на подводной лодке КУРСК людей не спас, детей в Ослане в Школе убил Штурмом, НОРД ОСТ – столько людей укокошил. Он ненаситний в людской крови. Держитесь, не стреляйте, немножко терпения.
НЕ НАДО БОЛЬШЕ КРОВИ, МИ С ВАМИ – И МИ ПОБЕДИМ, С НАМИ БОГ, МИ СТОИМ ЗА ПРАВДУ, И ПРОТИВ ВОРОВ ПРИ ВЛАСТИ. Если и те будут воровать – ответят. СКОТЫ – АРМИЯ НИЩАЯ, ПЕНСИИ И ЗАРПЛАТЫ НИЧТОЖНЫ – А ОНИ СКОТЫ, ЖЫРУЮТ ЗА НАШИ С ВАМИ ДЕНЬГИ, И ВОРУЮТ- 23 ГОДА ВОРУЮТ, КРЫМ РОЗВОРОВАЛИ, И ПО ВСЮДУ ВОРОЮТ.
Ірина М. _ 03.03.2014 15:56
IP: 74.125.17.---
Чи правда, (є багато слухів), що Мусій масово крав принесені людьми медикаменти, відправляючи їх на якісь "дальні склади"?
Чи то слухи, спрямовані проти нього?
Andrew Tkachuk _ 03.03.2014 15:53
IP: 95.69.202.---
Карлик Путин! ты современный АДОЛЬФ ГИТЛЕР!!! оставь нашу страну в покое! Пролилось уже слишком много крови! Мы не хотим больше. Украина стремится к миру!
Yaviva _ 03.03.2014 15:44
IP: 93.73.59.---
Працювати! Працювати, а не блоги писати
Назар Крим _ 03.03.2014 15:37
IP: 74.125.181.---
ГДЕ ВЛАСТЬ?! БУДЕТ КТО НИБУДЬ ШЕВЕЛИТЬСЯ? КРЫМ ОККУПИРОВАН,ТЕПЕРЬ УЖЕ ДОНЕЦК,ЗАВТРА ОДЕССА,ХАРЬКОВ_ждете,когда в Киев придут!? Ну хоть кто-нибудь отзовитесь.Ждали помощ мирового сообщества и что дождались?.Сколько ребят полегло.Хватит этого урода уговаривать.НУ ХОТЬ НАМЕКНИТЕ,ЧТО ВЛАСТЬ ЕСТЬ? НИКТО НЕ ПОМОЖЕТ ИЗ ВНЕ,ОНИ ЕЩЕ МЕСЯЦ ПИЗДЕТЬ БУДУТ,а за это время Украины не будет. КРИЧУ ИЗ КРЫМА!!! АУ!!!
Анна Оснач _ 03.03.2014 15:35
IP: 62.80.179.---
Молодцы!Вы – настоящие украинцы!
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter