Ігор Луценко Народний депутат України, член комітету з питань запобігання і протидії корупції

Що робити з Майданом?

02 серпня 2014, 16:46

В сухому стилі опишу ті завдання, котрі владі треба вирішити стосовно Майдану – який, на жаль, зараз змінив для нас усіх знак з плюсу на мінус.

Треба щоб нинішній Майдан не ганьбив попередній. Це мінімум, максимум – щоб нинішній Майдан був інструментом впливу на владу. Коротше, очищення замість зачистки.

Майдан є постійною ареною для революції. Нагадаю, у новітній історії на Майдані перші революційні події, схожі на лютневі, відбулися у 1905 році – тоді теж були криваві зіткнення, і тоді теж мова йшла про свободу і гідність.

Але у цьому році те, що відбулося на Майдані, впливає на долю всього світу – хоча, цей сюжет тільки починається, і, ймовірно, триватиме кілька найближчих років. Майдан нинішній має за формою і за сутністю відповідати тій ролі, котру він зіграв у трансформації людської цивілізації.

Отже, завдання крупними мазками:

1. Підняти політичний рівень виконавців завдання. Треба, щоб Петро Порошенко і Віталій Кличко ОСОБИСТО взяли відповідальність за розвиток Майдану і особисто брали участь у цій роботі. Хочемо ми цього чи ні, Майдан є обличчям нової влади, її портретом. Обличчя має бути благородним, а не таким, як зараз. Тому, навіть якщо припустити, що і президент, і мер Києва скептично ставляться до Майдану і вважають себе лише "попутниками" його, то все одно вони мають пересилити себе. Це – запит усіх учасників Майдану.

2. Треба терміново завершити необхідний етап роботи з МУЗЕЄФІКАЦІЇ того, що на Майдані. Група, котра вже почала роботу, мусить її плідно завершити. Ми маємо знати, що саме нам треба залишити як артефакти, що вже зараз починати зберігати. Зокрема, це необхідно для того, щоб рухатися далі, проводячи конкурс з облаштування Майдану. Рівень відповідальності цього завдання – це віце-прем'єр з гуманітарної політики.

3. ПЛАН ДІЙ. Треба підготуватися до тривалого конкурсу на вшанування пам'яті героїв Небесної сотні (і можливо, не обмежуватися Небесною сотнею). Конкурс на вшанування пам'яті жертв 9/11 і реалізація його результатів тривали десятиліття. Тому нам треба підготуватися до довгого шляху, треба мати чіткий план дій щодо Майдану – в тому числі, ми маємо знати, що і як ми робимо, поки триває конкурс.

4. МАЙДАНУ – ОСОБЛИВИЙ СТАТУС. Майдан має жити вже зараз! За відсутності життя простір заповнює нежить. І не дай Боже, щоб він перетворився в чергову територію розпилу грошей на казенні проекти. Вийде нудно і соромно. Від властей потрібно лише одне – не заважати креативним ініціативам. Майдан має отримати особливий статус, подібно до того, як мають особливий, екстериторіальний статус університети у Європі. Це можна було б оформити окремим законом. З існуючих органів (ради сотників, кола довіри, ГРМ і т.д.) варто сформувати Наглядову раду, і на ротаційному принципі призначати завгоспів (комендантів) Майдану, які б несли відповідальність за стан Майдану та безпеку на ньому.

Автор вдячний усім, хто в ході тривалих дискусій запропонував ідеї, викладені вище, і готовий до подальших дискусій та до участі в реалізації задуманного.

Ігор Луценко, голова постійної комісії Київради з питань культури та туризму.

Фб автора facebook.com/igor.lutsenko

powered by lun.ua
Коментарі — 24
руслан49 _ 03.08.2014 20:37
IP: 95.133.46.---
orelchan:
руслан49

Тебе першого туди,тимошенківський лакуза. І,неодмінно,під прицілом снайперської гвинтівки.
Якась підозріла тенденція. Щоб образити дописувача, треба його якось зв'язати з іменем Тимошенко.
orelchan _ 03.08.2014 17:24
IP: 74.125.17.---
руслан49

Тебе першого туди,тимошенківський лакуза. І,неодмінно,під прицілом снайперської гвинтівки.
orelchan _ 03.08.2014 17:20
IP: 74.125.17.---
Денис Олійник
Майдан має жити вічно, у форматі, коли кожну неділю збиратиметься народне віче, де кожен з будь якого куточка нашої країни зможе донести своє слово.

Проблема, це виділення коштів державою на мінімальне забеспечення сцени, апаратура, сцена, біотуалети, волонтери і т.п. Для порівнння ціни утримання сцени, навести і донести цифри людям, наприклад скільки коштує авто держ службовця і скільки буде коштувати рік роботи сцени.

Майдан, віче – це пам'ять героям, це народний орган, це робота проти корупції.

І саме головне що варто розуміти, після двох майданів, після того як закінчиться війна, якщо вони приберуть майдан а з ним припинять народне віче,ми знову поверномося у часи коли треба стояти під дверима чиновників аби бути почутими.

Молодець! Правильні вимоги і пропозиції. Майдан це Дух і Особлива Форма непідкупного народовладдя. І тому ВІН на багато років майбутнього повинен стати головним суворим,незаперечним контролером влади, взірцем чистої моралі,духовністі
руслан49 _ 03.08.2014 10:04
IP: 95.133.46.---
На фронт, всіх на фронт з Майдану. Ні копійки зараз на секції по інтересам Майдану, ні копійки сотникам і Наглядовим Радам Майдану. Все для фронту, все для Перемоги.
Gonta_20 _ 03.08.2014 09:04
IP: 93.73.27.---
Вважаю необхідним вшанувати пам'ять не лише "Небесної сотні", але й героїв, що зараз захищають країну від російської агресії.
Такий меморіал можна створити або в Парку Вічної Слави, або в музейному комплексі 2-ї світової війни, що додасть цим пам'яткам новий зміст.
При цьому треба відкинути будь-яку "політкоректність": це має бути пам'ятник героям і жертвам саме УКРАЇНО+РОСІЙСЬКОЇ ВІЙНИ! Така трактовка дозволить назавжди порвати з радянським і російсько-імперським минулим та слугуватиме утвердженню українців як самодостатньої європейської нації.
artuch _ 02.08.2014 21:20
IP: 74.125.181.---
Там уже на том месте орудуют медвечуки а вы все вопросом задаетесь что делать?
Майдан это миллионы – миллионы умов и свободолюбия а условное место это всего лишь место даже если оно очень дорого, но и им могут воспользоваться и манипулировать враги и негодяи и об этом никогда нельзя забывать
uncle_f _ 02.08.2014 20:34
IP: 31.129.163.---
Майдан зробив свою справу, майдан повинен розійтись.
Xuato _ 02.08.2014 20:01
IP: 91.225.122.---
Треба таких як sanila визволити з України! Майдан повинен стояти доки олігопєті не буть служити НАРОДУ а не олігархії!
sanila _ 02.08.2014 19:59
IP: 46.39.67.---
Тут предлагают законом закрепить статус бомжей на майдане, идея не плохая, но чем бомжи Киева лучше бомжей Донецка? Освободить площадь от палаток, кухонь, огородов и мусора, должна быть возможность проведения вече на майдане в любое время, и этим должна заниматься общественная организация а не уголовный елемент типа "сотников майдана".
Денис Олійник _ 02.08.2014 19:05
IP: 194.44.190.---
Майдан має жити вічно, у форматі, коли кожну неділю збиратиметься народне віче, де кожен з будь якого куточка нашої країни зможе донести своє слово.

Проблема, це виділення коштів державою на мінімальне забеспечення сцени, апаратура, сцена, біотуалети, волонтери і т.п. Для порівнння ціни утримання сцени, навести і донести цифри людям, наприклад скільки коштує авто держ службовця і скільки буде коштувати рік роботи сцени.

Майдан, віче – це пам'ять героям, це народний орган, це робота проти корупції.

І саме головне що варто розуміти, після двох майданів, після того як закінчиться війна, якщо вони приберуть майдан а з ним припинять народне віче, ми знову поверномося у часи коли треба стояти під дверима чиновників аби бути почутими.
Олександр Лісовський _ 02.08.2014 18:48
IP: 31.41.115.---
Ігарьоша, ти вже задрав майданувати!
Коли гаряча вода у Києві буде? Ти якого хріна там сидиш, бовдур?
trakt _ 02.08.2014 18:48
IP: 178.94.243.---
А обіцяли ж парад на День Незалежності 24 серпня. Це Луценко з майданівцями вирішили зірвати парад, блокуючи центральну вулицю? Чи це влада боїться російських нальотів та бомбардувань вже і Києва тому їй не до парадів і Хрещатик облишили на Луценка та людей, які там отаборилися?
ганна ахметова _ 02.08.2014 18:48
IP: 93.75.34.---
Xuato:
Дякую УП, СБУ, ФСБ, СЗ, Р ЦРУ, уряду СЧША, що дали холопу надати коментарі. Які в жопу воєнкомати, їх було знищено і при Кучмі і при Ющенко і при Тимошенко.../QUOTE] Для тих, хто не від світу сього – Кучм а, Ющенко, Янукович...
Xuato _ 02.08.2014 18:45
IP: 91.225.122.---
Дякую УП, СБУ, ФСБ, СЗ, Р ЦРУ, уряду СЧША, що дали холопу надати коментарі. Які в жопу воєнкомати, їх було знищено і при Кучмі і при Ющенко і при Тимошенко, почитайте мої коментарі тих часів, все було владі пофіг, а Тимошенко взагалі не розуміла чим відрізняється армія найманців від строкової, наші еліти це не6гідники яких потрібно первігшати на стовпах, які палець о палець не вдарили дя оборо здатності, навпаки Кравчук і Кучма різали і здавали зборою і докмени під Окей маснів США і ЄС, а тепер коли війна – США для Ізраілю за два тижні боїв надав 1 млр а нам болт! Цеж Павличко (патріот) стрибав до куполу ВР – давайте покажемо світу приклад – здамо ядерну зброю! Пакистан тупорила країна може мати ЯЗ а Україна ні – абсурд! Тож шановні – думайте і робіть висновки, доки Вас влада як потенційну опозицію не кинула в огонь козлобродих Градів! Думайте панове!
gen-lviv _ 02.08.2014 18:41
IP: 46.118.119.---
ДОСИТЬ! пи- болтства поллітиканів, як колишніх, так і "теперішніх" – молодих.
Ви знаєте, що таке присяга?, до Вас Ігор говорю?
Зараз йде ВІЙНА з агресором (РФ)!!!
Реєстрруйте Громадську організацію, і, вперед – працювати, (а ви вже в "парлямент "дорогу для себе робите) – не виходить! – то на передову АТО (мосьте пана).

"...4. МАЙДАНУ – ОСОБЛИВИЙ СТАТУС. Майдан має жити вже зараз! За відсутності життя простір заповнює нежить..." – шо то за херня???

Р.s. чи знайшли ваших кривдників – викрадачів?
тех саме хочу запитати про Болотова (скривдженого і викраденого)?
7654321 _ 02.08.2014 18:27
IP: 176.36.198.---
Майданы должны быть узаконены на уровне нормативных актов Украины и иметь права общественных организаций.
Концепция функционирования Майданов Украины и формы их взаимодействия с другими ветвями власти требует разработки с привлечением интеллектуальных приверженцев Майдана 2013 – 2014.
Палатки уже не Майдан.
Та функция Майдана уже отработана.
Но ликвидация того, что есть, не должна быть первым шагом.
Первый шаг – новое видение Майдана в конкретных действиях.
Необходимо искать форматы отчета всех тех, кто еще вчера был телом Майдана, а сейчас есть властью.
Необходимы средства массовой информации Майдана.
Необходим креатив волонтеров Майдана и результаты деятельности Майдана.
Тогда палаточный Майдан исчерпает себя полностью.
руслан49 _ 02.08.2014 18:23
IP: 95.133.25.---
Активісти Майдану ще ті штучки. Вони там зараз переховуються від воєнкоматів.
Xuato _ 02.08.2014 18:18
IP: 91.225.122.---
Дякую СБУ СЗР ГПУ і уряду США за змогу хоть щось с казати в цій країні.Яценюк робить вигляд, що робить рефрми, так, він захистив Мінздох Януковича з соляними шахтами, цервою, і тайським масажем, при цьому 27 департаментів відав подаптківцям вовкодвама і всього ордин митній службі! Яценьока потрібно під суд за такі реформи!
7654321 _ 02.08.2014 18:09
IP: 176.36.198.---
Финансироваться Майдан должен исключительно из бюджета Украины согласно утвержденной законам строке в бюджетном кодексе Украины.
Никакие партии, олигархи, прохвосты и т.д. не должны иметь возможности управлять Майданом на правах инвестора.
Никаких других финансовых источников.
Должны быть выборы органов Майдана.
Должно быть представительство Майдана на самых высоких уровнях иерархии власти в Украине.
Никаких политических лозунгов.
Жесткий контроль работы органов власти.
Майдан – форма народовластия, дополняющая уже имеющиеся механизмы в лице традиционных ветвей власти.
7654321 _ 02.08.2014 18:02
IP: 176.36.198.---
Майдан – это неполитическая оппозиция органам власти и политическим партиям.
Предмет работы Майдана:
1. делать публичным все, что органы власти по определению стремятся делать непубличным;
2. контроль выполнения обязательств власти;
3. публичное досье на каждого чиновника м каждого партийного функционера без купюр и с подробной "кредитной" (деловые инвестиции в развитие Украины) историей;
4. площадка для обсуждения экспертных оценок действий власти;
5. заслушивание отчета руководителей. Например, Президента Украины, главы ВР и т.д.
80000 _ 02.08.2014 17:55
IP: 92.112.161.---
Ігор...на Майдані – Порошенко, Турчинов,Яценюку, Кличко обіцяли побороти корупцію, хабарництво,підвищити рівень життя, привести в Європу...ну багато чого ще обіцяли і допаоки ці уб-лю-дки свої обіцянки не ВИКОНАЮТЬ – Майдан повинен стояти...щоби бути готовим знести цю післявітіну муть...ви кажете...на Майдані п"ють...то я дивлюсь на Порошенко – він здається теж конкретно квасить...
ну і нічого "народний президент", а замість щоб продажним журналюгам і УП постійно обливати лайном Майдан ліпше свою мораль првели до цивілізованого виду...на днях один західний діяч сказав...одне що чисте і людяне залишилось на Україні це ЛЮДИ і МАЙДАН. це він після спілкування з апаратом Яйценюка притворного...там (КМ) одні злодії і корупціонери...отуди направ Ігорьок свої сили...
ганна ахметова _ 02.08.2014 17:39
IP: 93.75.34.---
Xuato:
Я не вірю цьому Луценку, який вижив, а його побратима чомусь – вбили.
......???!!!!
Xuato _ 02.08.2014 17:36
IP: 91.225.122.---
Я не вірю цьому Луценку, який вижив, а його побратима чомусь – вбили. Такі особи є ненадійні. Майдан. Прошу Луценка надати інформацію 1) про люстрацію державних чиновників: чому Білоус Рафальській при владі, перший носить годинник за 200 000 Євро, а іший є ПР креатурою! Отож! Майдан повинен стояти доки, доки масони, вороги України, плутократи не залишать місця держчиновників! Чому Порошенко хоче позбавитись імперативного мандату, цеж його підлеглий ублюдок Сірожа Чишкін розбився на Бориспільській трасі який мав автопарк супер дрогих авто! Чому ЕБАй захищає товари ЄС, і при цьому забуває про французькі Містралі, вводить дитячі санкції, сприймає окупацію РФ Криму!
7654321 _ 02.08.2014 17:21
IP: 176.36.198.---
Порошенко и Клично уже вне Майдана по положению.
Их функция такая.
Нельзя на них возлагать ответственность за судьбу Майдана.
Функция Майдана – инструмент решения вопросов народовластия в период между выборами в органы власти Украины.
Майдан должен быт преобразован в цифровой формат.
Майдан должен создать систему экспертной оценки работы всех ветвей органов власти.
У Майдана должны быть доступные, хорошо культвированные средства массовой информации и представительство в социальных сетях.
Нельзя смешивать органы власти с органами управления Майданом.
ONLINE
Aтака Путіна1160 Уряд реформ369 Корупція1246 Україна та Європа1016 Мовне питання184
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter