27 вересня 2016, 12:41

Заява про відвід слідчих у справі про смерть Вербицького і моє викрадення

Публікую з незначними скороченнямиГенеральному прокуророві України

ЛУЦЕНКУ Ю.В.

Луценка Ігоря Вікторовича,

потерпілого в кримінальному провадженні N12014000000000338

Департамент спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України здійснює досудове слідство в кримінальному провадженні N12014000000000338, матеріали якого виділені з кримінального провадження N12014000000000089, відкритого у зв'язку з викраденням мене та Юрія Вербицького 21 січня 2014 року з приміщення Олександрівської лікарні в Києві, катуванням і наступною смертю Вербицького.

Справа прийнята до провадження Генеральною прокуратурою України через те, що, як було встановлено в ході досудового слідства, розпочатого в Головному слідчому управлінні МВС України, у січні 2014 року щодо мене, як активного учасника акцій протесту, співробітники міліції здійснювали негласні слідчі дії.

Зокрема, ДОТЗ МВС України контролював мої телефонні розмови, а інформацію про моє місцеперебування та можливе пересування, ймовірно, передавав викрадачам на чолі з Олексієм Чеботарьовим. Останній підтримував тісний контакт з керівником організації "Оплот" Євгеном Жиліним, який позиціонував себе як організатор "Антимайдану".

Окрім того, людина, яка здійснювала координацію дій викрадачів, спілкувалась телефоном з Жиліним після викрадення мене та Вербицького, ймовірно, з приводу того, що трапився ексцес виконавця й нам були завдані тілесні ушкодження більшого ступеню тяжкості, ніж це планувалось зловмисниками.

Попри те, що особи як безпосередніх учасників викрадення мене та Вербицького, так і службовців міліції, які здійснювали щодо мене незаконні НСРД, встановлені ще в 2014 році, досудове слідство, яке прийняв до свого провадження Департамент спеціальних розслідувань Генпрокуратури, фактично не здійснюється; слідчий та процесуальний керівник не мають ніякого плану розслідування; керівництво Департаменту не контролює хід досудового слідства, давно порушивши розумні строки в розумінні ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Як приклад кричущого непрофесіоналізму з боку керівництва Департаменту спеціальних розслідувань Генпрокуратури можу навести такий факт. Кримінальне провадження, по якому я визнаний потерпілим, відкрито, зокрема, за ознаками ч.2 ст.115 КК України ("умисне вбивство") у зв'язку зі смертю Вербицького, що настала після катувань. У той же час у матеріалах справи не тільки відсутні будь-які докази того, що підозрювані мали умисел на вбивство Вербицького, але навіть немає висновку судово-медичної експертизи щодо причин смерті Вербицького.

У той же час у ЗМІ повідомлялось, що Вербицький помер у результаті переохолодження, оскільки через завдані йому тілесні ушкодження не зміг самостійно вийти з місця, де був покинутий викрадачами. Якщо ця інформація відповідає дійсності, то правова кваліфікація дій викрадачів за ст. 115 КК України є, очевидно, неправильною. Але клопотання мого представника долучити до матеріалів справи висновок судово-медичної експертизи та протокол огляду тіла Вербицького залишені без уваги.

У травні 2016 року під час особистого прийому я звернувся до генерального прокурора України Луценка з усним клопотанням витребувати матеріали вказаної справи з Департаменту спеціальних розслідувань та визначити підслідність кримінального провадження N12014000000000338 за військовою прокуратурою сил АТО.

Клопотання мотивувалось тим, що військова прокуратура сил АТО розслідує кримінальне провадження відносно Жиліна, з яким особи, які викрали мене та Вербицького, підтримували тісний контакт.

...

У задоволенні клопотання генеральний прокурор України мені відмовив, мотивуючи це тим, що він буде особисто здійснювати процесуальне керівництво в кримінальних провадженнях, що розслідуються Департаментом спеціальних розслідувань. Але попри те, що з того часу сплинуло 3,5 місяці, досудове слідство в справі, по-суті, не здійснюється.

Враховуючи те, що кримінальне провадження N12014000000000338, по якому я визнаний потерпілим, фактично не розслідується впродовж тривалого строку, керуючись п.3 ч.1 ст. 77 КПК України, я заявляю відвід слідчому в кримінальному провадженні N12014000000000338, прошу витребувати матеріали вказаного кримінального провадження з Департаменту спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України та визначити підслідність цього кримінального провадження за військовою прокуратурою сил АТО.

ЛУЦЕНКО І.В.

Удар, який мали завдати ми, а не РФ

Вночі ворог завдав удару дронами-камікадзе по пункту постійної дислокації моєї бригади. Я там був лише раз у житті, але, принаймні, знаю, як виглядають ці древні будівлі...

Чи стане Україна криптомайнінговим тигром?

Іван Полтавець, керуючий партнер Fipra Ukraine Ігор Луценко, нардеп 8 скликання Заворушення у Казахстані дають Україні унікальний шанс залучити іноземні інвестиції...

До теми результатів Укрзалізниці

На межі 2021 і 2022 виникла дискусія щодо результатів роботи Укрзалізниці (я раніше неодноразово критикував цю компанію за дивні рішення)...

Чому податкова в Києві захищена від дронів, а ЗСУ під Широкіно – ні?

Читаю дослівно новину і охрінєваю: "В районі населеного пункту Широкине противник задіяв безпілотний літальний апарат, за допомогою якого скинув постріл ВОГ-17"...

А давайте все ж обговоримо нову версію законопроекту про столицю?

Шановні кияни, а також люди, котрі співчувають столиці! Як відомо, уже понад 2 роки триває епопея чинної влади по законодавчому облаштуванню нашої столиці...

Новий законопроект про Столицю України

Шановні кияни, а також люди, котрі співчувають столиці! Як відомо, уже понад 2 роки триває епопея чинної влади по законодавчому облаштуванню нашої столиці...