7 листопада 2016, 10:26

НАЗК хоче порушувати КПК?

Учора, у неділю 6 листопада, голова Національного агентства із запобігання корупції (НАЗК) заявила, що вона вважає за можливе включати представників її Агенції до слідчих груп під час обшуків (!) квартир декларантів. Більше того, виявляється, НАЗК уже веде переговори з цього приводу з Генпрокуратурою.

Нагадаю пані Корчак, що чинний Кримінальний процесуальний кодекс не передбачає участі представників НАЗК у складі груп слідчих. Максимум, як можна залучати представників НАЗК у роботу слідства – це у ролі профільних фахівців.

Також нагадаю пані Корчак та усім, що Кримінальний процесуальний кодекс – це надзвичайно важливий документ, і математично точне виконання його необхідне для того, щоб суд мав змогу винести обвинувальний вирок. Якщо ж КПК не виконується, то у випадку з включенням когось із НАЗК у склад групи слідчих, що проводить обшук, може означати автоматичне визнання доказів, зібраних за участі сторонніх осіб, недопустимими.

Я не знаю, у чому взагалі може полягати діалог НАЗК та ГП з цього приводу. Мені хотілося б думати, що представники прокуратури, люди з юридичною освітою, пояснюють НАЗК в ході цього діалогу ті базові юридичні істини, котрі я описав вище.

Якщо вже є таке бажання вести діалог з приводу зміни КПК, то це слід робити із суб'єктами законодавчої ініціативи – нардепами чи Кабінетом міністрів, приміром.

А загалом, це чергове "дайте ще повноважень!" від новоствореного органу, у якого і так величезний, безпрецедентний обсяг повноважень. Ми це чуємо весь час.

***

Я чого це все пишу. Зовсім не для того, щоб звинуватити когось у фаховій непридатності. Я хочу ще раз пояснити, що боротьба з корупцією у можлива лише єдиним способом: ПРИМУСОМ ДЕРЖАВНОГО АПАРАТУ ДО ВИКОНАННЯ ЗАКОНІВ.

Даруйте за капслок, але ця істина варта того, щоб її таким чином виділити.

Виконання Закону мусить стосуватися у найпершу чергу антикорупційних органів, вони мають у цьому сенсі бути взірцевим взірцем.

На жаль, "революційна доцільність" зараз домінує у діяльності цих органів, орієнтація на піар, на гучні заяви – спотворює їх роботу.

Розширювати механізми, за допомогою яких громадяни зможуть примушувати чиновників виконувати закон, не порушувати права їх і свободи – ось має бути магістральний шлях боротьби з корупцією.

Інші шляхи будуть лише цю корупцію урізноманітнювати, як ми це зараз бачимо. На жаль, творення неконтрольованих та юридично нігілістичних "антикорупційних інституцій" лише множить корупцію.

Яким чином примусити держапарат виконувати закон – сподіваюся, розпишу докладніше найближчим часом.

ФБ автора

powered by lun.ua

А давайте все ж обговоримо нову версію законопроекту про столицю?

Шановні кияни, а також люди, котрі співчувають столиці! Як відомо, уже понад 2 роки триває епопея чинної влади по законодавчому облаштуванню нашої столиці...

Новий законопроект про Столицю України

Шановні кияни, а також люди, котрі співчувають столиці! Як відомо, уже понад 2 роки триває епопея чинної влади по законодавчому облаштуванню нашої столиці...

Звернення до Президента Володимира Зеленського з приводу Гостинного Двору

Пане Президенте, Вже скоро виповниться 2 роки, як нова владна команда має усі важелі, щоб порятувати об'єкт державної власності – пам'ятку національного значення Гостиний двір...

"Америка повернулася"? Ні, Америка відступає!

В Європі мантра адміністрації Байдена звучить так: "Америка повернулася". Але з огляду на американсько-німецьку угоду "Північний потік II" у середу, більш точним і чесним гаслом може бути "Америка відступає"...

Про антиолігархічний закон

Сьогодні було проголосовано у першому читанні найніжніші з можливих санкції проти кровопивць. Бо що їм реально загрожує? По-перше, державні органи тепер офіційно будуть олігархів називати олігархами...

Що відбувається з поставками води у Крим?

Відео, в якому описані шляхи протидії росіян зупнці водопостачання на півострів ...