Ігор Луценко Народний депутат України, член комітету з питань запобігання і протидії корупції

Щодо розширення повноважень Національної гвардії України – заява "Єврооптимістів"

13 вересня 2017, 12:51

Ми, депутати МФО "Єврооптимісти", закликаємо усі парламентські сили відхилити законопроект N6556 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення правових засад діяльності Національної гвардії України (НГУ) ".

Ми вважаємо, що запропоновані в законопроекті норми в небезпечній мірі концентрують владу в Міністерстві внутрішніх справ України. Так, законопроект N6556 пропонує передати МВС частину функцій Міноборони з управління Національною гвардією під час протидії тероризму і виконання бойових завдань в зоні бойових дій, а також значно розширити повноваження Нацгвардії не тільки в зоні АТО, але і на мирній решті території України із можливістю застосовувати сили та зброї. Законопроект пропонує поставити на озброєння Нацгвардії майже усі види озброєння, в т.ч. важке, а також надати військовослужбовцям Нацгвардії повноваження застосовувати силу та вогнепальну зброю без чітко визначених умов.

Також цей аконопроект пропонує наділити Національну гвардію України фактично поліцейськими повноваженнями з охорони громадського порядку. Ми наполягаємо, що це є неприпустимим, оскільки НГУ першочергово є військовим формуванням, і станом на зараз виконує лише допоміжну для поліції функцію. Більше того – надання можливості складати протоколи про адміністративні правопорушення перетворить НГУ на аналог ППС (Патрульно-постової служби міліції), служби, яка славилась своєю корумпованістю та некомпетентністю в плані забезпечення вуличного правопорядку.

Зауважимо, що законопроект пропонує також наділити Національну гвардію більшим обсягом повноважень, ніж є в Національної поліції. Пропонується, щоб під час мирних зібрань нацгвардійці мали можливість застосовувати силу просто у випадку, коли учасники зібрань "скорочують мінімальну безпечну відстань" між ними. Тобто у випадку, коли учасники зібрань навіть не вчинили правопорушень. Вважаємо, що після Революції Гідності внесення таких пропозицій в парламент є неприпустимим!

Ми нагологошуємо, що пропозиції законопроекту N6556 щодо надання МВС і Нацгвардії функції контролю за видобутком корисних копалин, насамперед, бурштину є неприпустимими. Використання Нацгвардії супроти бурштинокопачів призведе до збільшення насилля та великої кількості жертв. Також маємо підозру, що дане нововведення має на меті зміну "кришування" нелегального бізнесу з місцевого на центральне.

Таким чином, ми, депутати МФО "Єврооптимісти", вважаємо даний законопроект не лише є обмеженням прав та свобод громадян, а й серйозною загрозою конституційному ладу України. У такий важкий для нашої країни час посягання на права та свободи, шляхом мілітарізації правохоронної діяльності наближує нашу вітчизну до агресорів з Кремля і віддаляє від провідних демократій цивілізованого світу. В країні де переміг Євромайдан не може бути такого свавілля над правами людини!

Зазначимо, що невелика частина вдалих норм законопроекту N6556 може бути реалізована у вигляді окремого законопроекту, який ми готові реєструвати разом з авторами законодавчої ініціативи.

Міжфракційне об'єднання "ЄвроОптимісти"

ФБ автора

powered by lun.ua
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter