17 жовтня 2018, 14:02

Римський клуб. Перестати бути інтелектуальною провінцією

Народ України – один із найбільш розумних на планеті. Це – не моя компліментарна фраза, це – об'єктивні дані. Українці стабільно займають призові місця на математичних олімпіадах, за кількістю програмістів ми теж у світових топах.

І дуже прикро, що одну з ключових з своїх інтелектуальних сфер – сферу економічної політики – ми розвиваємо без застосування цього інтелекту. Більшість економічних рішень є або відверто "імпортованими" з теорії вульгарного ринкового фундаменталізму, або є просто неналежної теоретичної якості.

Грубо кажучи, диктують нам ключові підходи до розвитку фінансового сектору, промисловості та сільського господарства іноземні "донори", чиї позиції відрізняються примітивізмом та ідеологічною зашореністю і некомпетентністю в кращому разі. У гіршому ці підходи нам нав'язують лобісти, виправдовуючи це примітивними псевдоекономічними викладками.

І це – у країні, котра дала світові першого у Східній Європі економіста, котрого визнав і оцінив світ, Михайла Туган-Барановського.

Тому нам важливо мати здоровий скепсис щодо всього, що складає теоретичний апарат лобістів з МВФ, Світового банку, ЄБРР тощо. Ми мусимо розуміти, що ці інституції представляють не успішних експертів, а лише групу економістів-науковців, чиї погляди – лише одні з можливих, і підкріплені скоріше солідними зарплатами, аніж успішними результатами.

У світі ж давно точиться дискусія щодо неефективності тих політик, котрі застосовують МВФ і компанія, а також уряди великих країн. У світі, виявляється, є місця, де розробляються більш гнучкі та всеохоплюючі бачення розвитку людської цивілізації та економіки як її компоненти.

Приміром, це – Римський клуб, організація, котра має величезний ступінь свободи впливу від великих корпорацій та урядів, і котра впродовж півсторіччя намагається незалежно і об'єктивно аналізувати, куди і як іде людство.

Україні, як нікому іншому, слід мати там, на самітах Римського клубу, велике представництво. Наразі відомо лише про те, що там присутня Юлія Тимошенко – і то я це знаю не з від кореспондентів наших ЗМІ у Римі (до речі, скільки тули приїхало українських журналістів?), а в силу належності до однієї з Тимошенко фракції...

Якби не цей факт, то подія світового масштабу, на жаль, пройшла б майже непоміченою. Для країни, котра жахливо потребує передових економічних знань щодо того, куди і як іти, як рятувати свою економіку, як надати їй вектору сталого розвитку.

Вдумайтеся – країна, котра з усіх сил бореться за виживання, котра за останні 4 роки, попри на активну участь у керівництві Нацбанком та урядом з боку міжнародних фінансових структур, сповзла на останнє місце за рівнем достатку в Європі – так от, ця країна, якби не окремі її представники з опозиції, не мала б взагалі цікавості у зібранні економічних експертів номер один у світі!

Воістину, горе – від відсутності розуму.

До речі, "Новий курс" писався з активним залученням ідей Римського клубу. Шкода, що на сьогодні це єдина стратегія розвитку України, котра органічно увібрала в собі пропозиції світових інтелектуалів.

Буде дуже добре, якщо кандидати у президенти так само звернулися до звітів Римського клубу у своїх стратегіях – я хочу, щоб інтелектуальне життя у країні вирувало, а не жевріло, щоб нами керували фахівці з ерудицією світового рівня, а не досвідчені корупціонери та заслужені директори ринків.

Маємо жити своїм розумом, і Римський клуб тут нам колосальна допомога.

powered by lun.ua

Звернення до Президента Володимира Зеленського з приводу Гостинного Двору

Пане Президенте, Вже скоро виповниться 2 роки, як нова владна команда має усі важелі, щоб порятувати об'єкт державної власності – пам'ятку національного значення Гостиний двір...

"Америка повернулася"? Ні, Америка відступає!

В Європі мантра адміністрації Байдена звучить так: "Америка повернулася". Але з огляду на американсько-німецьку угоду "Північний потік II" у середу, більш точним і чесним гаслом може бути "Америка відступає"...

Про антиолігархічний закон

Сьогодні було проголосовано у першому читанні найніжніші з можливих санкції проти кровопивць. Бо що їм реально загрожує? По-перше, державні органи тепер офіційно будуть олігархів називати олігархами...

Що відбувається з поставками води у Крим?

Відео, в якому описані шляхи протидії росіян зупнці водопостачання на півострів ...

Міністр Ткаченко заблокував передачу Гостиного двору киянам

Сьогодні стало відомо, що міністр культури та інформполітики Олександр Ткаченко остаточно заблокував передачу Гостиного Двору з державної власності у комунальну власність Києва...

Перші кандидати в Гаагу – це захисники України

Вітаю усіх захисників України! Завдяки зусиллям наших "правозахисників", тепер ми усі, хто зі зброєю в руках став на захист Батьківщини – потенційні міжнародні злочинці, і нами займатиметься Міжнародний кримінальний суд в Гаазі (МКС)...