23 жовтня 2019, 19:33

Нова хвиля нищення прокуратури

Моя колонка на НВ.ЮА

Сьогодні стартує перший етап переатестації прокурорів – перевірка законодавства.

Як потерпілий у кількох провадженнях, зокрема, щодо викрадення під час Майдану, скажу, що тим прокурорам у моїх справах, котрі реально працюють, не було часу готуватися до тестів.

Вони були зайняті у слідчих діях та судових засіданнях. Можливість готуватися мали ті прокурори, хто у робочий час звикли ходити у спортзал.

Думаю, така сама ситуація в усіх інших провадженнях. Тому переатестація, котра НЕ враховує попередні професійні досягнення прокурорів – це негативний відбір, це нищення прокуратури.

Реорганізації та нова "реформа" знищила навіть ту малоефективну структуру, котра була побудована в Генпрокуратурі для розслідування майданівських справ. Усе керівники "майданівського" управління спецрозслідувань, скоріше за все, перестануть бути прокурорами або ж у інший спосіб вже відсторонені від керівництва слідством. Вбивці Небесної Сотні аплодують!

Окей, припустимо, що суспільство разом з нинішніми очільниками Генпрокуратури вирішили пробачити тих злочинців, котрі організовували терор проти Майдану, керуючись принципом "вони там один одного варті", "майданівці теж стріляли". Але наслідки для обивателів будуть все одно печальні, бо апетити непокараного зла завжди ростуть.

Давайте порахуємо, від чого більш за все страждає пересічний обиватель, котрому байдуже питання щодо покарання катів Майдану? Він страждає від майнових злочинів (квартирних крадіжок, приміром) і боїться умисних убивств на побутовому грунті.

Так от, давайте ж визначимо, що станеться з тими ж квартирними крадіжками чи умисними убивствами, у зв'язку з планами Рябошапки скоротити на третину кількість прокурорів?

Рахуємо: зараз по Україні середнє навантаження на одного прокурора складає приблизно від 300 до 600 проваджень, а в Києві та області досягає навіть до700-800. Прокурор – вісь розслідування, практично будь-яка слідча дія без його погодження не відбувається. Середній відсоток розкриття квартирних крадіжок по направлених до суду обвинувальних актах ще менше – 21,3%. По умисних вбивствах відсоток їх розкриття складав у 2018 році всього 15,4%!

Іншими словами, у 85% вбивці та у 80% крадії лишаються безкарними. "Давайте на третину скоротимо і так перевантажених прокурорів!" – кажуть нам нові "реформатори".

Але і на цьому вони не зупиняються. "Давайте позбавимо прокурорів необхідності спеціального навчання і братимемо усіх, хто отримав папірець під назвою "диплом юриста"! – пропонують реформатори. І ще – "Давайте враховувати анонімні повідомлення при оцінці прокурорів!".

Розвал, наступна хвиля розвалу і так вже сильно постраждалого правоохоронного органу.

І це надовго – у подальшому жертви цієї незаконної переатестації зможуть легко оскаржити своє незаконне звільнення, і з кишені байдужих обивателів їм платитимуть компенсації – як зараз відбувається із законом про люстрацію, але значно швидше.

Ніхто не сперечається, що прокурорські ряди мусять бути очищені. Але – від найгірших, а не від найкращих. Якщо потрібен критерій – будь ласка, є рішення Європейського суду з прав людини, де визнано порушення прав людини з боку України. Беріть ці рішення і звільняйте прокурорів, котрі погоджували та підтримували завідомо неправдиві звинувачення. І тоді ніхто ні в середині, ні зовні країни не матиме до такого підходу претензій.

powered by lun.ua

Звернення до Президента Володимира Зеленського з приводу Гостинного Двору

Пане Президенте, Вже скоро виповниться 2 роки, як нова владна команда має усі важелі, щоб порятувати об'єкт державної власності – пам'ятку національного значення Гостиний двір...

"Америка повернулася"? Ні, Америка відступає!

В Європі мантра адміністрації Байдена звучить так: "Америка повернулася". Але з огляду на американсько-німецьку угоду "Північний потік II" у середу, більш точним і чесним гаслом може бути "Америка відступає"...

Про антиолігархічний закон

Сьогодні було проголосовано у першому читанні найніжніші з можливих санкції проти кровопивць. Бо що їм реально загрожує? По-перше, державні органи тепер офіційно будуть олігархів називати олігархами...

Що відбувається з поставками води у Крим?

Відео, в якому описані шляхи протидії росіян зупнці водопостачання на півострів ...

Міністр Ткаченко заблокував передачу Гостиного двору киянам

Сьогодні стало відомо, що міністр культури та інформполітики Олександр Ткаченко остаточно заблокував передачу Гостиного Двору з державної власності у комунальну власність Києва...

Перші кандидати в Гаагу – це захисники України

Вітаю усіх захисників України! Завдяки зусиллям наших "правозахисників", тепер ми усі, хто зі зброєю в руках став на захист Батьківщини – потенційні міжнародні злочинці, і нами займатиметься Міжнародний кримінальний суд в Гаазі (МКС)...