Ігор Луценко Народний депутат України 8-скликання

Що не так зі створенням "Консультативної групи" у Мінську?

13 березня 2020, 18:35

Отже, чому підписання протоколу з рішенням про створення Консультативної ради при Тристоронній консультативній групі у Мінську є поганим?

1. Це надання потужного міжнародного дискусійного майданчика окупаційним російським адміністраціям в ОРДЛО, а відтак – розбудова їх суб'єктності на міжнародній арені. Нагадаю, до майданчика хочуть долучити представників Німеччини та Франції, що дає такому майданчику високу легітимність.

2. Надання Росії підкресленої ролі спостерігача на такому майданчику (так само, як європейським країнам) допомагає просувати кремлівську брехню про "громадянський конфлікт на Сході України", створює пропагандистські передумови для перекладенні вини за жертви від російської агресії на Україну.

3. Рішення про створення такої Консультативної ради приймалося в цілковитій таємниці від українського суспільства і навіть від правлячої фракції у парламенті – у органі, у якому приймаються усі фінальні рішення щодо взяття Україною на себе будь-яких міжнародних зобов'язань. Така непрозора дипломатія – шлях до внутрішнього конфлікту між владою та народом, котрий – і це фіксує вся соціологія – зараз не готовий підтримати надання особливого статусу ОРДЛО, відтак будь-які дії у цьому напряму, тим більше, без широких консультацій х українською спільнотою, є провокуванням протистояння всередині країни.

Зеленському краще повернутися до своїх передвиборчих обіцянок і розпочати консультації з власним народом щодо того, що можна, а що не можна робити в перемовинах щодо російської агресії.

А не уповноважувати малокомпентних клерків свого апарату приймати рішен

powered by lun.ua
Україна та Європа1103 Зеленський41 Aтака Путіна1243 Донбас19 Корупція1363
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter