15 липня 2020, 00:18

Законопроект 2280 має бути ветовано!

Друзі, на правах співголови Антикорупційної ради при міському голові Києва публікую оцінку корупційних ризиків законопроекту 2280, котрий зараз знаходиться на підписі у Президента.

Сподіваюся, Зеленському вистачить сили волі накласти на цей лобістський законопроект вето:

Оцінка комплексу ризиків Законопроекту 2280 "Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо планування використання земель"26 червня із Верховної Ради України на підпис Президенту було направлено законопроект р/н 2280 "Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо планування використання земель".

Ми вважаємо, що необхідно накласти вето на даний законопроект, з урахуванням наступного.

Українські міста і, зокрема, столиця є зонами екологічного лиха, транспортного паралічу та нищення пам'яток саме через систематичне ігнорування генеральних планів та статусу особливо цінних земель.

Завдяки тому, що у законодавстві було визначено ці два правових інститути, громадськості та правоохоронним органам вдавалося частково стримувати будівельний хаос і захищати культурний та природний спадок міст, фізичне та психічне здоров'я містян та їх національну ідентичність.

1. Законопроект 2280 фактично нівелює поняття генерального плану (ГП) населених пунктів як самостійної містобудівної документації та підміняє його так званими комплексними планами просторового розвитку громад (КПРГ). КПРГ, при цьому, не муситимуть узгоджуватися з Генеральними планами – а отже, реалізовується давня мрія забудовників ігнорувати ГП.

2. Законопроект 2280 позбавляє Верховну раду виключних повноважень змінювати статус особливо цінних земель, передаючи цю функцію Кабміну. Довгі роки лише необхідність відкритого розгляду у сесійній залі парламенту погодження розміщення того чи іншого об'єкту на особливо цінних землях утримувало ці території від тотальної протиправної забудови. Передача цієї функції Кабінету міністрів України значно збільшує корупційні ризики у цій сфері.

3. Законопроект 2280 звужує повноваження місцевого самоврядування та державних органів влади у контролі за використанням таких цінних земель, як землі природоохоронного та сільськогосподарського призначення. Зокрема, відповідно до частини 5 нової редакції статті 20 ЗК України "встановлення та зміна виду цільового призначення земельної ділянки її власником не потребує розроблення документації із землеустрою та прийняття рішень органами влади, органами місцевого самоврядування (крім земель оборони) ".

Враховуючи цінність даних категорій земель, необхідність розроблення відповідної документації із землеустрою та прийняття рішень органами державної влади або органами місцевого самоврядування мусить поширюватися і на них.

Антикорупційна рада при міському голові Києва

powered by lun.ua

Звернення до Президента Володимира Зеленського з приводу Гостинного Двору

Пане Президенте, Вже скоро виповниться 2 роки, як нова владна команда має усі важелі, щоб порятувати об'єкт державної власності – пам'ятку національного значення Гостиний двір...

"Америка повернулася"? Ні, Америка відступає!

В Європі мантра адміністрації Байдена звучить так: "Америка повернулася". Але з огляду на американсько-німецьку угоду "Північний потік II" у середу, більш точним і чесним гаслом може бути "Америка відступає"...

Про антиолігархічний закон

Сьогодні було проголосовано у першому читанні найніжніші з можливих санкції проти кровопивць. Бо що їм реально загрожує? По-перше, державні органи тепер офіційно будуть олігархів називати олігархами...

Що відбувається з поставками води у Крим?

Відео, в якому описані шляхи протидії росіян зупнці водопостачання на півострів ...

Міністр Ткаченко заблокував передачу Гостиного двору киянам

Сьогодні стало відомо, що міністр культури та інформполітики Олександр Ткаченко остаточно заблокував передачу Гостиного Двору з державної власності у комунальну власність Києва...

Перші кандидати в Гаагу – це захисники України

Вітаю усіх захисників України! Завдяки зусиллям наших "правозахисників", тепер ми усі, хто зі зброєю в руках став на захист Батьківщини – потенційні міжнародні злочинці, і нами займатиметься Міжнародний кримінальний суд в Гаазі (МКС)...