25 липня 2020, 22:07

Як трохи применшити земельне шахрайтство

На цьому тижні палала недобудована багатоповерхівка "Подол Гранд Вінтаж"

Про це будівництво багато писано і говорено, прикметне воно тим, що елітний житловий комплекс будується нібито в рамках допомоги сліпим жителям Києва. Хоча зрозуміло, що квартири від нього розійдуться за усією суворістю законів ринкової економіки, і ніяких сліпих там і близько не буде, так я це бачу.Пожежа ж тут ніяким чином не дивне явище, бо якщо забудовник вирішив плювати на земельне та будівельне законодавство, то, зрозуміло, що так само плюватиме і на усі інші законодавства, в тому числі і протипожежне.

Цікавим практичним питанням є, яким чином можна було б боротися з таким емоційним прикриттям планів забудовників, як у цьому випадку, або у подібних. Нерідко будують житло афганцям, чорнобильцям, атошникам, якимось іншим особливим категоріям населення, і при цьому,в кращому разі, ці категорії отримують невеличкий, про людське око, відсоток житла у новобуді. По суті ж, це є спосіб вкрасти під благовидним приводом дорогоцінну київську землю.

До цією категорії благовидного грабунку так само можна віднести і виділення землі під житлове будівництво різного роду державним інституціям, таким як міністерства, служби, прости Господи, безпеки України тощо.

Знову-таки, це та сама методика відібрати відносно чесно у киян їх землю, бо це ж ніби на потреби Міноборони чи МВС, сердешних солдат чи правоохоронців забезпечити треба житлом – але, в усіх випадках, "солдатами" чи "копами" виявляться все ті ж українські скоробагатьки.

Отже, як боротися?

Свого часу в парламенті була ідея законодавчо заборонити операції типу передачі землі органам центральної влади, але з огляду на її кулуарну безперспективність від неї ми відмовилися – за неї практично ніхто з депутатів голосувати не захотів би, тут довго пояснювати, чому, якщо коротко, то тема не розкручена серед широких українських верств.

Без сенсу також розраховувати було на совість та здатність контролюючих органів. Власне, за останні роки процес їх руйнації відбувається настільки успішно, що їх де-факто не стало ні у національного уряду, ні у місцевого самоуправління, і це теж окрема велика тема.

Власне, єдиним шляхом є запровадження мораторію на "допомогу землею" будь-яким категоріям шахраїв, будь то на посадах міністрів та начальників СБУ, чи різного роду заслужених "ветеранів" тощо. Встановити вимогу адресності допомоги – тобто навіть якщо раптом у депутатського корпусу Київради є таке бажання використати землю для допомоги нужденним – то треба її продавати, гроші спрямовувати адресно, і цю адресність контролювати.

Подібні обмеження можна імплементувати у місцеве законодавство через Регламент Київради, окремим рішенням про запровадження Мораторію або імплементацією у Статут територіальнох громади.

Зараз місцеві вибори, тож запрошую шановних панів політиків до співробітництва, щоб іти на вибори уже з готовим проектом.

powered by lun.ua

Звернення до Президента Володимира Зеленського з приводу Гостинного Двору

Пане Президенте, Вже скоро виповниться 2 роки, як нова владна команда має усі важелі, щоб порятувати об'єкт державної власності – пам'ятку національного значення Гостиний двір...

"Америка повернулася"? Ні, Америка відступає!

В Європі мантра адміністрації Байдена звучить так: "Америка повернулася". Але з огляду на американсько-німецьку угоду "Північний потік II" у середу, більш точним і чесним гаслом може бути "Америка відступає"...

Про антиолігархічний закон

Сьогодні було проголосовано у першому читанні найніжніші з можливих санкції проти кровопивць. Бо що їм реально загрожує? По-перше, державні органи тепер офіційно будуть олігархів називати олігархами...

Що відбувається з поставками води у Крим?

Відео, в якому описані шляхи протидії росіян зупнці водопостачання на півострів ...

Міністр Ткаченко заблокував передачу Гостиного двору киянам

Сьогодні стало відомо, що міністр культури та інформполітики Олександр Ткаченко остаточно заблокував передачу Гостиного Двору з державної власності у комунальну власність Києва...

Перші кандидати в Гаагу – це захисники України

Вітаю усіх захисників України! Завдяки зусиллям наших "правозахисників", тепер ми усі, хто зі зброєю в руках став на захист Батьківщини – потенційні міжнародні злочинці, і нами займатиметься Міжнародний кримінальний суд в Гаазі (МКС)...