18 жовтня 2012, 14:25

На підтримку Тетяни Монтян

Українські громадяни не шанують свого парламенту. Від скликання до скликання там засідають однотипні персонажі, які дбають лише про одне: щоб сидіти там і надалі. Їм байдуже до суспільної зневаги. Переважно байдуже і до країни та громадян, яких вони "представляють". Винятки – сумлінні, компетентні та працездатні депутати – у цій закритій корпорації є поодинокими.

Політичні трутні позалазили до партійних вуликів – розкручених брендів, торгівельних марок партій, що прикидаються опозиційними, або "третьою силою". Саме за ці етикетки ладні голосувати кияни, які не продаються "за гречку" від "незалежних" кандидатів та не купуються на локшину "покращення вже сьогодні" від провладних. Голосуючи за "етикетки" ми відтворюємо пихату, зажирілу, інтелектуально ницу спільноту політиканів, якими потім самі ж і гидуємо.

У Раді конче необхідно збільшити кількість позитивних винятків – сумлінних, компетентних та працездатних, а головне, безкомпромісних депутатів!

Таким громадським діячем і політиком є Тетяна Монтян!

Не маючи сьогодні жодного офіційного політичного статусу вона вже давно веде потрібну суспільству політичну діяльність. Підготувала комплексний законопроект щодо порядку управління колективною власністю та способів прийняття колективних рішень, а головне – переконала Кабінет Міністрів внести його до парламенту. Це було зроблено всупереч опору впливових лобістів, які прагнуть приховати від споживачів комунальних послуг механізми тарифоутворення та обмежити права територіальних колективів громадян на управління їхньою спільною власністю.

Т. Монтян у власному будинку створила об'єднання співвласників квартир, значно зменшивши, завдяки цьому, обсяги комунальної платні для своїх сусідів. Виграла чимало судових процесів, ініційованих комунальниками проти звичайних, переважно незаможних, громадян. Ефективно допомагає громадським організаціям і окремим киянам захищати свій життєвий простір, пам'ятки історії та культури Києва, його історичні ландшафти від зажерливих забудовників та їхніх посіпак-владоможців. Т. Монтян стояла біля витоків організації "Збережи старий Київ", разом зі справжніми патріотами Києва захистила від забудови територію Жовтневої лікарні, Пейзажну алею та чимало подвір'їв Харківського масиву і Дарниці.

Здавалося б, що такий гострий "багнет", мав би стати у нагоді будь-якій політичній силі, що відповідально ставиться до своєї діяльності у столиці. Та ні!!! Проти адвоката і правозахисника Т. Монтян "брендовані етикетки" повисували тих, хто вже був у парламенті, чи у Київраді.

Адвокат Т. Монтян – мати чотирьох синів, компетентний юрист, мешканка округу, де висунута кандидатом у депутати не прийшлася до двору "опозиції", бо залила чимало сала за шкуру "опозиційним" політикам-забудовникам та їхнім спонсорам. Хоча, як і будь-яка діяльна й пристрасна людина, вона також припускалася суб'єктивності і помилок у своїй діяльності. Тим ціннішим є її громадянський досвід.

Т. Монтян переклала з англійської мови книжку лауреата Нобелвіської премії з економіки Еліонор Остром "Керування спільним. Еволюція інституцій колективної дії" та вклала у її україномовне видання власні кошти. Людина, яка інвестувала власний час, сили та гроші у те, аби українські громадяни отримали посібник з організації свого життєвого простору, ефективного управління спільним майном є носієм нової політичної філософії, справді сучасним політиком, яких гостро бракує країні.

До речі, європейські політики вже запрошують її до публічних дискусій щодо актуальних проблем співробітництва України з країнами Європи.

Також я особисто сподіваюся, що Т. Монтян пролобіює Закон про столицю, що складатиметься з одного речення: "Місцеве самоврядування у місті Києві здійснюється винятково на засадах визначених Законом про місцеве самоврядування в Україні". Тоді не буде у Києві накинутих згори "гауляйтерів", чи "губернаторів", а будуть відповідальні перед киянами міська рада, виконком – міський уряд та міський голова.

І ще! Коли оберемо до Ради Тетяну Монтян там напевне не буде нудно. Вона ногами позаганяє під лавку пройдисвітів-пристосуванців, "тушок" і "хрюшок" українського політикуму. Битися вона вміє в усіх розуміннях.

Автор – депутат Київради у 1990-1998рр, магістр державного управління, письменник.

Референдум 1 грудня і причини та перспективи війни

Сьогодні минає 33 роки з дня, коли в Україні пройшов Референдум, який припинив Союз Радянських Соціалістичних Республік. Саме з 1 грудня 1991 року СРСР зник як геополітичне, соціальноекономічне, етичне явище – імперія Зла, як його називали у цивілізованому світі, одна із реінкарнацій Росії...

Не та тепер тисяча та й влада не та, або: ні собі ні людям

На тлі зростання цін практично на всі товари першої необхідності, підвищення податків та акцизів Президент оголосив про надання громадянам України матеріальної допомоги у розмірі 1000 грн...

Щодо фетишизації постаті Михаїла Булгакова

У пізньому Радянському Союзі Михаїл Булгаков був напівзабороненим письменником. Перед усім через його роман "Майстер і Маргарита", бо єдиним дозволеним літературним, ширше – мистецьким, жанром тоді був звісно "соціалістичний реалізм"...

Слід публічно викривати рашистських агентів у інформаційному просторі

Цій події в Україні не надали того значення, на яку вона направду заслуговує. До прокурора Міжнародного кримінального суду в Гаазі з'явився із зізнанням у скоєнні воєнних злочинів, зокрема в Україні, російський військовослужбовець, колишній співробітник спеціального підрозділу ГРУ Генштабу Росії Ігор Саліков...

Для розробки Генерального плану Великого Києва слід оголосити міжнародний конкурс

Ситуація із закриттям шести станцій метрополітену у Києві концентровано відобразила катастрофічний стан речей у комунальному господарстві столиці...

Парламент виходить з під контролю?

Сьогодні Верховна Рада спрямувала на повторне друге читання (не підтримала) проект закону щодо вилучення з місцевих бюджетів надходжень від податку на доходи фізичних осіб, які сплачують військовослужбовці, зареєстровані за місцем проживання у територіальних громадах...