18 липня 2014, 15:25

Досить "відмазувати" Росію

У повідомленнях українських офіційних осіб та ЗМІ щодо обставин вбивства у небі над Донбасом 298 людей, переважає твердження про те, що ракету, яка збила малайзійський "Боїнг 777", було випущено терористами-сепаратистами з протиповітряної установки "Бук", базованої на території України.

Разом з тим майже одразу після падіння літака Пентагон заявив про те, що його супутник зафіксував пуск цієї ракет з території Росії. Те ж саме повідомили і джерела в Генштабі ЗС України.

Однак у зверненні президента П. Порошенка, зробленому по гарячих слідах злочину, знову повторюється версія про те, що його вчинили не військовослужбовці російської системи ППО з території Росії, а проросійські терористи з території України. У цьому ж зверненні чітко сказано, що українські літаки АН-26 та СУ-25 днями були збиті таки безпосередньо з території Росії: "За останні дні це вже третій трагічний випадок після того, як з російської території були збиті української військові літаки Ан-26 та Су-25." – сказав глава держави. Раніше офіційні особи АП та РНБО підтвердили, хоча і запізніло, що артобстріли позицій в зоні АТО українських військовослужбовців ведуться російською армією також з території Росії.

Чому так принципово стоїть питання: чи злочин вчинено росіянами зі своєї території, а чи терористами з території України, яка тимчасово є непідконтрольною законній українській владі? Адже доказів того, що бойові дії ведуться терористами зброєю, наданою їм Росією, доста. Так само, як і свідчень про пряме постачання Росією для терористичної діяльності військової сили, спорядження, грошей, а також планування у Кремлі цієї війни та безпосереднього управління нею.

Причина у тому, що знищення малайзійського цивільного лайнера є злочином міжнародним, злочином проти людства і людяності, бо загинули ніяк не причетні до цієї війни люди. За нього несуть відповідальність не лише виконавці, а й ті хто йому потурав.

Якщо злочин здійснено з території України, то так, чи інакше стане питання про долю відповідальності нашої держави за нього. Принаймні, чому цивільні польоти над зоною бойових дій не було заборонено повністю, як це зробили одразу після трагедії учора? Компенсації родичам загиблих, компенсації вартості лайнера та інших страхових відшкодувань можуть бути покладені на Україну.

Так вже було 13 років тому, коли у жовтні 2001 року над Чорним морем, внаслідок ракетної атаки загинув цивільний лайнер авіакомпанії "Сибір". Тоді Росія звинуватила у цьому Україну. І, хоча досі вина українських військових у цьому не підтверджена, а наша держава офіційно своєї відповідальності не визнала, компенсації сім'ям загиблих сплачено Україною.

У випадку ж учорашньої трагедії над Донбасом, якщо буде доведено, що "Боїнг 777" збито Росією та з її території... – далі зрозуміло. І річ, звісно, не у вартості компенсацій, а у тому, що Росія перетворилася на державу-терориста. Чи може бути держава-терорист членом ООН? Про Раду Безпеки і мови немає. Так само, як і про будь-які контакти із нею цивілізованих країн Світу.

Зволікаючи із запровадженням санкцій, спрямованих на зупинення російського мілітарного сказу, не меншу, ніж Україна, відповідальність за загибель 298 людей несе ЄС. Сьогодні Ангела Меркель знову заявила, що не бачить альтернативи мирним домовленостям із В. Путіним.

Позиція США та Великобританії – адекватніша, проте все одно не ефективна, ще.

Вочевидь, що, намагаючись лишатися у річищі європейської політики замирення, українські офіційні особи поквапилися погодитися із версією про те, що "Бук" вчора надвечір стріляв, керований рукою терориста неподалік українського Грабового, а треба було б говорити про усі обставини злочину лише після достеменного встановлення фактів. Це в інтересах не лише України, а перед усім – Світу, який, коли судити із сьогоднішньої заяви фрау Меркель, досі не бажає усвідомити із чим зіштовхується у рік початку Першої світової.

Щодо фетишизації постаті Михаїла Булгакова

У пізньому Радянському Союзі Михаїл Булгаков був напівзабороненим письменником. Перед усім через його роман "Майстер і Маргарита", бо єдиним дозволеним літературним, ширше – мистецьким, жанром тоді був звісно "соціалістичний реалізм"...

Слід публічно викривати рашистських агентів у інформаційному просторі

Цій події в Україні не надали того значення, на яку вона направду заслуговує. До прокурора Міжнародного кримінального суду в Гаазі з'явився із зізнанням у скоєнні воєнних злочинів, зокрема в Україні, російський військовослужбовець, колишній співробітник спеціального підрозділу ГРУ Генштабу Росії Ігор Саліков...

Для розробки Генерального плану Великого Києва слід оголосити міжнародний конкурс

Ситуація із закриттям шести станцій метрополітену у Києві концентровано відобразила катастрофічний стан речей у комунальному господарстві столиці...

Парламент виходить з під контролю?

Сьогодні Верховна Рада спрямувала на повторне друге читання (не підтримала) проект закону щодо вилучення з місцевих бюджетів надходжень від податку на доходи фізичних осіб, які сплачують військовослужбовці, зареєстровані за місцем проживання у територіальних громадах...

Сучасна держава Україна постала на підвалинах усіх державних утворень, які були на її теренах

Давня Русь Не "Київська", а просто Русь. Прикметник "Київська" до неї "причепили" лише у ХІХ сторіччі, щоб продемонструвати наступність Московії – "Московської Руси" щодо Київської держави, а не Золотої Орди...

Щодо Української доктрини

Виступаючи у Верховній Раді в День Конституції, Володимир Зеленський закликав провести широке обговорення доктрини повоєнного розвитку України...