Зона тривалої політичної турбулентності
До серйозної кризи економіки і соціальної сфери, щойно партіями УДАР і "Свобода" додано ще і кризу політичну. Ліквідація правлячої коаліції позбавляє Уряд парламентської підтримки. Це дестабілізує виконавчу владу, ставить під загрозу керованість державою. Годі вже й говорити про бюджетний процес, інвестиції, жнива та опалювальний сезон. Що буде з ратифікацією Угоди про асоціацію з ЄС??
А, ще, це так, між іншим, в нас війна, хто забув.
Для ухвалення Закону про вибори за відкритими партійними списками не стане голосів, отож у жовтні, швидше за усе, обиратимемо парламент за тим самим законом, за яким обирали і цей. "Жовтневі" парламентарі сформують нову правлячу парламентську більшість. Вона стане результатом компромісу політико-бізнесових кланів. Її фахова та морально-етична якість буде гіршою за якість щойно торпедованої коаліції. Так само – і якість майбутнього Уряду.
Сьогодні Україну вкинули у зону тривалої політичної турбулентності. Це криза державності.
Нічого страшного. Суспільство повсякдень демонструє спроможність до згуртованості та відповідальності перед собою і прийдешніми поколіннями.
Тепер вкрай важливо утворити такий політичний суб'єкт, який би спромігся дати бій "усім їм" – тим, хто поставив свої політиканські інтереси вище за інтереси України. Буде він сформований на базі котроїсь з наявних партій, чи нової – не принципово. Головне – змісти виборчої кампанії, їхні носії та організаційно-політична спроможність цього суб'єкта. Час пішов на дні.