Костянтин Матвієнко Політичний експерт

Симетричний патріотизм президентів або "тест на ватність"

07 вересня 2018, 11:06

В умовах старту виборів наступного президента, нинішній дедалі виразніше демонструє свій патріотизм. Український патріотизм, коли хто ще раптом не здогадався.

І слід зауважити, що це патріотизм правильний, себто антиросійський – споконвіку найпоширеніший в Україні. Нелюбов до країни-агресора опановує дедалі ширші суспільні верстви, а проросійські настрої вивітрюються з суспільної свідомості. Отож для збереження влади стоїть завдання "зайняти усю електоральну патріотичну нішу".

Проте, за бізнесовою звичкою, засоби утилізації виборчих голосів українських патріотів намагаються максимально здешевити. Зробити ці засоби буквально символічними.

Так, запровадження нового статутного вітання у збройних силах: "Слава Україні! – Героям слава!", звичайно дуже не сподобалося у Москві, однак їй би ще більше не сподобалося, якби підготовка та спорядження збройних сил України бодай наблизилися до стандартів НАТО, а їхнє матеріальне забезпечення звільнилося від потужного корупційного тягаря.

Внесення до Конституції положень про неодмінність вступу України до ЄС та НАТО так само обурить росіян, але має винятково символічний характер і не може підмінити собою величезного масиву організаційних, технічних, фінансових та інформаційних зусиль, які для цього давно вже мала здійснити влада. Наразі не представлено навіть поетапного плану такої роботи, а ЄС і НАТО, чомусь, не вважають виконання нашої Конституції за свій обов'язок.

Ідея розірвання договору про дружбу і співробітництво з Росією не потребує жодних коментарів в умовах, коли війна із нею триває вже довше за Велику Вітчизняну. Утім, речники президента швидко переінакшили "розірвати угоду" на "не подовжити її".

Цікаво, що російському президенту для надимання пухиря свого рейтингу в умовах пенсійної реформи та дошкульних економічних санкцій так само доводиться апелювати до патріотизму. Російського. А його найбільш поширеним різновидом є ненависть, замішана на страху і заздрості, до всього українського. Виразником цих настроїв звісно є незамінний російський самодержець, довкола якого і слід об'єднатися росіянам.

Така от дзеркальна тактика консервації президентської влади.

Зрозуміло, що у чинного українського президента немає іншого способу зайняти бодай пристойне місце за підсумками виборів, окрім як створити видимість незамінності власної фігури на чолі країни в умовах війни.

Однак реалії інакші. Практика здійснення владних повноважень нинішньою правлячою групою призвела до того, що у суспільстві, а відтак і у політичному середовищі країни, виникли та швидко розвинулися реальні бачення шляху України до родини цивілізованих народів Європи. На противагу "маніловському символізму" від Банкової.

Щоб уникнути будь-яких спекуляцій європейським і євроатлантичним майбутнім України в ході виборчих кампаній наступного року, Юлія Тимошенко запропонувала, як учасникам президентських, так і наступних парламентських виборів підписати меморандум із чіткими пунктами констатації військової агресії Росії проти України та однозначними визнанням як політичної і суспільної цінності необхідність реальної інтеграції нашої країни у ЄС та НАТО, звільнення від російських окупантів Криму, загарбаної території Донецької та Луганської областей.

Окремим пунктом у меморандумі зазначено цілковиту необхідність збереження режиму економічних санкцій щодо Росії до повного повернення суверенітету України над її тимчасово окупованими і анексованими територіями. Цей пункт викликає особливе неприйняття з боку тих, хто має щоденний величезний зиск від товарообігу з Росією, "ДНР-ЛНР", та з Кримом. Крім того він є одним з елементів реального плану де окупації, який пропонується Ю. Тимошенко. Тому "негоціанти на крові" так ретельно шукають всілякі демагогічні приводи для його дискредитації в очах суспільства.

Натомість ставлення до меморандуму суб'єктів української політики і являє собою реальний показник їхніх намірів щодо геостратегічного курсу України. Такий от справжній тест на "ватні настрої політичної еліти".

Коментарі — 44
Віктор Дніпров _ 13.09.2018 18:58
IP: 46.211.153.---
Знову політична еліта на арені...
А призвіща оцих елітних комерційна чи державна таємниця?
Віктор Дніпров _ 13.09.2018 18:55
IP: 46.211.153.---
Знову політична еліта на арені...
А призвіща оцих елітних комерційна чи державна таємниця?
Олександр Краснобаєв _ 08.09.2018 16:35
IP: 35.235.226.---
Я підтримаю Юлії Володимирівни...
Александр 1 _ 08.09.2018 14:17
IP: 188.163.12.---
Валерий Стожаров:
Она не словами, а действиями делает. разве это не лучший аргумент?
Ще не один юлефан не спромігся відповісти на просте питання: наведіть хоч пару прикладів корисних для держави дій Юлії Володимирівни за останні чотири роки. Боюсь, що і ви неспроможні.
Антон Лісовий _ 08.09.2018 13:03
IP: 35.235.227.---
Андрей Матвиенко:
чому ж убити? не треба брати приклад з порошенко і януковича. Юлія Тимошенко має реальний план, залишаеться чекати виборів і зробити правильний вибір
Антон Лісовий _ 08.09.2018 13:01
IP: 35.235.226.---
новий курс- крута ідея, яку треба втілити в життя!
Якими будуть перші кроки президента ЮВТ?
Александр 1 _ 08.09.2018 12:05
IP: 188.163.12.---
Денис Потоцький:
Да, я не считаю, что любовь к своему народу и национализм тождественны.
Ви помиляєтесь і ваш приклад некоректний. Ви приписуєте націоналізму якості окремих маніяків, які бувають у будь-якої ідеології. Як би ви були праві, то треба вважати маніяками таких геніїв, як Л.М. Толстого ("Нет такого народа, который не искал бы в своей жизни утверждения национальной гордости"), Д.Менделєїва ("Национализм во мне столь естественный, что никогда никаким интернационалистам меня из него не выбить").

Ось правильні визначення націоналізму:
1) "Национализм – это любовь к своей нации и забота о ней" (то есть – не просто любовь, а любовь деятельная, активная);
2) "Национализм – инстинкт самосохранения народа; этот инстинкт спит, когда нации ничто не угрожает, но просыпается в роковую годину испытаний".
Александр 1 _ 08.09.2018 11:47
IP: 188.163.12.---
Костянтин Матвієнко:
Тим часом Константинопольський Патріарх призначив до України своїх екзархів. Це ще одна символічна ознака вивітрювання "русскава міра".
++++ Чудова новина!
Сергей Папков _ 08.09.2018 11:26
IP: 35.235.227.---
Пане Константине, запропонований Юлєю меморандум це не менший популізм, ніж розірвання Порошенком Договору про дружбу (?) з РФ на 5-му році війни з нею ж!
Меморандум ЮРИДИЧНО НІКОГО НІ ДО ЧОГО НЕ ЗОБОВ'ЯЗУЄ!
А чому б Юлі не запропонувати змінити виборче законодавство так, щоб передвиборча програма стала ЮРИДИЧНО ЗОБОВ'ЯЗУЮЧИМ документом, який реєструється в ЦВК і невиконання хоч одного пункту якого веде до АВТОМАТИЧНОГО початку імпічменту президента та скасування депутатських повноважень нардепів (зрозуміло, що програма також має бути абсолютно конкретною та з конкетними термінами виконання її пунктів: через перший рік,через другий, через третій...)?
Костянтин Матвієнко _ 08.09.2018 10:47
IP: 193.104.178.---
Тим часом Константинопольський Патріарх призначив до України своїх екзархів. Це ще одна символічна ознака вивітрювання "русскава міра".
lohik _ 08.09.2018 07:47
IP: 188.163.32.---
ІР 35. 235. 226 Bolbatto Petro:
Денис Потоцький: Опять ник сменил? Брьісь в свою паРашу на свои сайтбьі, Взадов-Запєрдоленко!.

.
Александр 1 _ 07.09.2018 20:49
IP: 188.163.12.---
Denis Potockiy:
любовь к украинской нации русофобией я не считаю. Русофобией я считаю: украинский национализм...
Вєня, ви непогана людина, у чомусь навіть мені симпатична. Але казати, що любов до української нації ви не вважаєте русофобією і одночасно вважати русофобією український націоналізм, який для мене тотожній любові до нації, це у вас якісь проблеми. Не у мене. Але саме до мене ви маєте претензії. Це дивно.

Ще дивовижніше ваше нерозуміння негативного відношення громадян України (не лише українців) до ворога. Це неприродно для громадянина, який любить свою країну.

Ви не небезпечна (нешкідлива) людина (з диванної сотні), тому не має до вас ніякої ненависті.
lohik _ 07.09.2018 18:36
IP: 188.163.32.---
ІР. 35. 235. 227 Denis Potockiy: Опять ник поменял?...Брьісь в паРашу на свои сайтьі, Взадов-Запєрдоленко!...
Александр 1 _ 07.09.2018 17:22
IP: 188.163.12.---
Denis Potockiy:
Я имею право называть вас русофобом...
З якого бодуна у вас з'явилось таке право? З того, що для вас любов до української нації є русофобством? То ваші проблеми. Не мої. У мене дружина етнічна росіянка по походженню. Подумайте самі, як би русофоб (до речі, російськомовний) міг одружитись з росіянкою? У якої хворої голові могла виникнути така хибна думка (про русофобство)?

А ваше українофобство ви тільки що підтвердили особисто: "Да, я резко отрицательно отношусь к украинским патриотам-националистам". Цим все сказано. Немає чого додати.
Александр 1 _ 07.09.2018 16:36
IP: 188.163.12.---
Denis Potockiy:
Уже не первый раз вы пытаетесь обвинить меня в украинофобии. И это при том, что я – ярко выраженный украинофил, В штыки я воспринимаю то, как деградирует Украина после прихода к власти псевдопатриотов.
Ви помиляєтесь у головному: Україна не деградує, вона бореться з російською агресією і тому переживає непрості часи. Це дві великих різниці, як говорять в Одесі.

Моє звинувачення на вашу адресу ні чим не відрізняється від вашого звинувачення на адресу українців (тобто, і мене) в русофобії. Різниця лише в тому, що українці – жертви агресії, а росіяни (які підтримують Путіна) – агресори, тому не мають право дорікати українцям за нелюбов до себе.
Александр 1 _ 07.09.2018 15:52
IP: 188.163.12.---
Denis Potockiy:
Да, я заявлял и заявляю: русофобия расцвела буйным цветом именно после Евромайдана...
Це не додає вам чеснот.
Це ви трохи заплутались. Ненависть українців до злочинного режиму Януковича, а потім до російського агресора і тих, хто його підтримує, ви називаєте русофобією. Скоріше вас можна назвати українофобом, тому що ви будь яку реформу, яка сприяє відродженню української нації, сприймаєте в штики.
Костянтин Матвієнко _ 07.09.2018 15:33
IP: 35.235.226.---
Андрей Матвиенко:
Почитайте проекти законів, розроблені організацією "Сила права"
Александр 1 _ 07.09.2018 15:33
IP: 188.163.12.---
Костянтин Матвієнко:
Річ не у папері, а у змісті, викладеному на ньому. Ще більше важить – хто його – зміст підтримає.
На грошах Попандопуло ("Весілля в Малинівці") зміст був також дуже привабливим, лише гроші фальшивими. Не вірю, що ви не розумієте справжню вартість цього меморандуму.

Припускаю, що Москва надала ЮВТ право (за ради результату) засуджувати агресора на словах і паперах, які ні до чого не зобов'язують, тобто, пастись на полі українського патріотизму. До теперішнього часу вона цього не робила зовсім. Навпаки відволікала увагу суспільства від війни на "злочинну владу". Ви робите велику помилку підтримуючи цю політичну шахрайку, для якої немає нічого святого.
Галина Петренко _ 07.09.2018 15:17
IP: 93.72.32.---
"Такий от справжній тест на "ватні настрої політичної еліти". – це точно.

А ось типу наміри президента щось там внести до Конституції – це спекуляція, тому що в нього було 4 роки для того, щоб працювати в цьому напрямку, але ж нічого не було зроблено.
Андрей Матвиенко _ 07.09.2018 15:08
IP: 35.235.226.---
Автор в підтримку ЮТ пише...він є одним з елементів реального плану де окупації, який пропонується Ю. Тимошенко...
І де той план? що вона буде віддавати? У ЮТ вже все було – і ще – навіщо йти в президенти щоб потім убити посаду?
Костянтин Матвієнко _ 07.09.2018 14:57
IP: 35.235.227.---
Александр 1:
Річ не у папері, а у змісті, викладеному на ньому. Ще більше важить – хто його – зміст підтримає.
Александр 1 _ 07.09.2018 14:42
IP: 188.163.12.---
Denis Potockiy:
пан Матвиенко подтверждает мое утверждение, что патриотизм в версии украинских националистов (равно как и украинский национализм в версии украинских националистов) – суть русофобия и ничего более...
Ні, ви перевели стрілки на Матвієнко. Але не він, а ви заявили, що після Євромайдану буйним цвітом розцвіла банальна русофобія. Але після Майдану почалась агресія Росії проти України. Тому я і питаю вас, чому ви природну ненависть до ворога називаєте банальною русофобією?
Борис Троян _ 07.09.2018 14:36
IP: 46.98.0.---
Андрій Павловський:
Допис гострий і точний
А как по мне, то вторая половина обычная агитка, ведь цена этому "меморандуму" примерно такая же как и "новому курсу".
Александр 1 _ 07.09.2018 13:55
IP: 188.163.12.---
Denis Potockiy:
версию псевдопатриотизма, ...которая на самом деле представляет из себя банальную русофобию.
Точніше "банальну ненависть до агресора". А буває по іншому?
Александр 1 _ 07.09.2018 13:12
IP: 188.163.12.---
Помилка: треба читати "Ну не вірю"
Корупція1189 Україна та Європа973 Aтака Путіна1136 Уряд реформ353 Свобода слова556
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter