Костянтин Матвієнко Політичний експерт

Троє на одного у Парижі

07 грудня 2019, 10:24

Парламентсько-президентською республікою Україна залишається суто формально. Направду, Президент Володимир Зеленський, за допомогою ряду цілком легальних засобів, сконцентрував у своїх руках безпрецедентний обсяг повноважень, а відтак – відповідальності. Передумови його приходу до влади дбайливо створювалися п'ятьма роками копіткої праці попереднього Президента Петра Порошенка з численними попутниками та спільниками.

Перемогти у першому турі виборів 2014 року, П. Порошенко зміг завдяки тому, що на певний час зумів стати уособленням суспільних сподівань на реалізацію головної вимоги Майдану Гідності – зміни олігаріхчно-кримінальної системи суспільного устрою України. Ці надії було послідовно і демонстративно зневажено, коли він став Президентом. Тому наразі маємо за повновладного главу держави Володимира Зеленського.

За півроку його правління вже цілковито очевидно, що і цього разу демонтажу олігархічної системи не відбудеться – за допомогою кишенькової парламентської більшості та уряду вона швидко зміцнюється та самоудосконалюється.

Підготовлено законодавчу базу для остаточного загарбання українськими та світовими олігархами сільгоспземель, надр, стратегічних підприємств та об'єктів інфраструктури – з трубопроводами та шляхами сполучення включно.

Реалізується "рожева мрія" мародерів часів В. Януковича – викрасти заощадження громадян, які люди зберігають на чорний день. Мова про, ініційовану Урядом, ревізію правильності нарахування та виплат субсидій домогосподарствам за останні три роки та стягнення "зайвого" з громадян "заднім числом". В умовах триваючого збільшення комунальних платежів, заморожування заробітних плат, зростання вартості проїзду і споживчих цін, такі дії призводять і до зростання злиднів. Станом на сьогодні 14% домогосподарств в Україні витрачають більше половини усіх своїх доходів на оплату тепла та інших комунальних послуг, а тих, хто мусить віддавати на ці потреби від третини до половини сукупного доходу родини – ще 21%. Таким чином 35% домогосподарств перебувають у безпросвітній бідності.

Водночас влада вживає активних заходів задля ліквідації спільнот самозайнятих громадян – перед усім фізичних осіб підприємців. Стимулюються процеси виїзду з України продуктивного населення. За українського робітника і – увага (!) – за українського студента вже конкурують західні роботодавці та університети. Україна ж перетворюється на країну пенсіонерів та хворих. Ресурсів для збереження держави як системи зв'язних інституцій дедалі менше. Мова не лише про матеріальні ресурси, а і про кваліфіковані кадри – від вчителів до поліцейських. Процес набуває лавиноподібного, незворотного характеру. До прикладу: лише цього року Україну вже залишило близько 17 000 медичних сестер. Годі говорити про втрату, в умовах війни, також і мобілізаційного ресурсу країни.

Сама ж політична система України дедалі помітніше відновлює свою "сіамську" подібність до політичних систем Білорусі та Росії. Та сама одноосібна влада президента, монобільшість у парламенті, наростання фіскального тиску і намагання обмежити свободу слова. Все це на тлі спроб відновлення єдиного інформаційно-культурного простору України з Росією і Білоруссю, помітною творчою одиницею якого не один десяток років виступає "Студія Квартал 95".

Володимир Зеленський впевнено крокує до "інтернаціоналу диктаторів" пострадянського простору. Нехай до влади його привели цілковито відмінні від білоруських чи російських суспільно-політичні процеси, однак видимий результат дедалі нагадує саме їхній приклад.

От на такому політичному тлі, у понеділок має відбутися зустріч лідерів "нормандської четвірки" в Парижі. Формат цього саміту можна описати формулою "троє на одного".

Франція та Німеччина надто заклопотані власним соціально-економічними проблемами, суперечностями між країнами ЄС та намаганнями США позбутися значної частини видатків на утримання НАТО. Тому ці дві країни не мають змоги приділяти досить уваги та ресурсів україно-російській війні. Найбільше Емманюеля Макрона і Ангелу Меркель турбує збереження позірної пристойності, щоб виборці не дорікали їм полишенням України на поталу оскаженілій Росії.

Відтак французький та німецький лідери радо вдають, що дедалі більше довіряють запевненням росіян про те, що в Україні має місце лише "громадянський конфлікт". Є звісно "неприємний факт" російської анексії Автономної Республіки Крим і міста Севастополя, але саме його, за згодою учасників паризької зустрічі, включно із Володимиром Зеленським, винесено за її рамки.

Стратегічною метою Володимира Путіна у найближчій перспективі є отримання згоди від Володимира Зеленського розпочати прямі, безпосередні переговори з формальними лідерами т.зв. "Донецької Народної Республіки" і "Луганської Народної Республіки". Щойно гарант додержання Конституції України та її територіальної цілісності дасть згоду на такі переговори, "республіки" перестануть бути "так званими". Вони перетворяться саме на суб'єктів громадянського конфлікту всередині України, а відтак – зникнуть підстави для міжнародних санкцій щодо Росії за агресію на Сході України. Такий результат перемовин радо привітають бізнесмени Франції, Німеччини, Італії та деяких інших країн ЄС.

Санкції, які запроваджено безпосередньо внаслідок анексії Криму, знищення росіянам малайзійського пасажирського літака та ін. прецедентів поступово також можна буде зводити нанівець за допомогою юридичних, фінансових та політичних інструментів. Це тривалий процес, але Росія має потужний досвід того, як робити подібні речі.

Володимир Зеленський майже напевне опиниться перед колективним тиском з боку Росії, Франції та Німеччини, метою якого стане нав'язати йому прямі перемовини із терористами, які вже і "переговірну позицію" викотили. "Парламент ДНР" ухвалив "закон", за яким "державний кордон республіки" проходить по лінії адміністративної межі Донецької області України із Запорізькою, Дніпропетровською, Харківською, Луганською областями та державним кордоном України з Росією.

Цілком байдуже, що такі дії "суперечать духу і букві мінських домовленостей", шляхи виконання яких нібито мають стати предметом зустрічі у Парижі. На тлі сіамської уніфікації структури українського режиму влади із російським, це не так і суттєво.

Для лідерів Франції та Німеччини важливо, бодай на деякий час, закрити "українське питання", а для "самодержця всеросійського" – продемонструвати своїм підданцям, що він, як і раніше, зберігає потенціал для повного загарбання України.

Утім, згода України на прямі перемовини із терористами, має усі шанси стати лише символічною перемогою Володимира Путіна у Парижі. Зрештою, ці перемовини можуть тривати ще кілька років без жодного практичного результату. Справжньою проблемою для росіян, яка не терпить зволікання – це угода на транзит російського газу до ЄС територією України.

Сама згода змішати до купи мінсько-нормандський процес із газом для України вже є програшною. Якщо у питаннях війни, досягнення прогресу можливе, бодай за умови визнання Росії стороною цієї війни, а не посередником у її припиненні, то у газовому конфлікті РФ таки, визнана усіма, його учасниця. І цілковиті переваги, починаючи з перемоги у Стокгольмському арбітражі, і закінчуючи юридичною і технічною готовністю до переукладення контракту на транзит, термін якого вичерпується 31 грудня цього року, тут на боці України.

Для Володимира Путіна є дуже важливим витягти із української сторони згоду на те, щоб майже три мільярди доларів (разом із пенею), які Корпорація Газпром винна українському транзитеру за рішенням арбітражу, можна було повертати не у грошовому, а у натуральному вимірі, себто – газом. Натомість в України вже є юридичні підстави у судовому порядку арештовувати майно Газпрому по усьому світу.

Нажаль, у газовому питанні, яке таки буде порушене в Парижі, Володимир Зеленський так само опиниться у абсолютній меншості. Відтак, ці перемовини краще передати на експертний рівень.

Успіхом для Володимира Зеленського на зустрічі у понеділок може стати сам факт проведення розмови у "нормандському форматі" та домовленість продовжити консультації на різних рівнях, без того, щоб покласти на Україну будь-які нові зобов'язання.

powered by lun.ua
Коментарі — 72
lohik _ 10.12.2019 11:11
IP: 35.235.227.---
Зрозуміло, що президент Ніколя Саокозі замість Макрона це описка і технічна помилка Матвієнка...У всіх буває і може так бути...Нема нічого кримінального...
lohik _ 10.12.2019 11:03
IP: 35.235.227.---
Найбільший цинізм в тому, що Порох критикує Мінські угоди, які сам підписав з главарями ОРДЛО...Особливо пункт, де спочатку вибори в ОРДЛО, а потім контроль України над кордоном з Росією...Не потрібно бути наївнтмт...Невже сєпари віддадуть Україні такий контроль?...
lohik _ 10.12.2019 10:56
IP: 35.235.227.---
Не переписані Мінські угоди і дальше залишаються тупиком і пасткою, в яку завів Порох в 2014 році...
lohik _ 10.12.2019 10:52
IP: 35.235.227.---
Путін вів себе також як нейтральна сторона та миротворець...Дав пораду, щоб було більше контактів між сторонами конфлікту – Україною і ОРДЛО...Так що справді було 3х1...
Сергей Папков _ 09.12.2019 14:38
IP: 35.235.226.---
Борис Дубецкой:
У Зеленского есть одна хорошая черта, которая может спасти Украину.
Когда "вся " страна майданила, скакала, примеряла кружевные труселя, пела песни ла-ла-ла, валила и декоммунизировала и прочее пр., комик Зеленский снимался в фильмах, писал сценарии, занимался любимым делом и таким образом, избежал зомбирования русофобством, западопреклонением и "путинонападением". Таким образом, он сможет трезво оценить ситуацию, найти простое решение как прекратить войну, не озираясь на все фобии, которыми больна большая часть населения страны.
Ви забули згадати, що ці фільми та сценарії були "дуже високо інтелектуальними"!
Log Log _ 08.12.2019 20:33
IP: 35.235.227.---
Андрій Маковецький-Левенгук:
в благодатные и спокойные времена позднего Кучмы.
Между старыми совками и молодыми никакой разницы.
Старые совки говорят, что в 1990-1991 в СССР была чудесная жизнь,
а негодяи его развалили.
А молодые совки кричат, что при Кучме был рай, а "националисты" его разрушили.
Уролог-Анабиозный, шут гороховый, прекрасно знаете, что врёте на каждом шагу.
Андрій Маковецький-Левенгук _ 08.12.2019 20:03
IP: 35.235.227.---
Log Log:
Андрій Маковецький-Левенгук:
Уверен, что в 2000 году Вы о ПР слышать не слышали.
При Кучме Шуфрич был в ПР?
Аферист Николаевский, невеждой Вы были всегда.
Я вам больше скажу – я до осени 2004-го о ПР ничего не слышал, потому что вообще не интересовался политикой. Как и подавляющее большинство украинцев в благодатные и спокойные времена позднего Кучмы. О Данилыче у меня в этой связи даже был такой стишок:
Ну что скрывать – свободы зажимал он,
Но вот народ сей факт печалил мало,
Народ, пардон, забил на эту тему
И жил, не портя нервную систему -
Хоть без свобод, зато и без волненья
И искренне считал, что Плющ – растенье.
Log Log _ 08.12.2019 20:01
IP: 35.235.227.---
Андрій Маковецький-Левенгук:
в 20004-м ВСУ отменил результаты 2-го тура выборов из-за фальсификаций?
А Уролог-Анабиозный утверждает, что в 20004-м году они с Семижоповым стали членами ПР.
Grenader45 _ 08.12.2019 19:58
IP: 35.235.227.---
Андрій Маковецький-Левенгук:
Уже и воронежский истопник указал Трудовику на то, что трудовики относятся к низшей преподавательской касте хотя бы потому, что, в подавляющем большинстве случаев, не имеют педагогического образования, но разве можно что-то доказать человеку, уверенному, что гомофобия – это боязнь гомосексуалистов, а русофобия – это боязнь русских и продолжающему настаивать на том, что в 20004-м ВСУ отменил результаты 2-го тура выборов из-за фальсификаций?
...недалекому і істопнік авторитет. А перебирати оцю купу лайна, яку ти струсив із своєї голови, щоб знов її на тебе накидати, немає бажання. Просто для прикладу, тільки одну купку висиплю по місцю. Гомофобия (от др.-греч. ὁμός "подобный, одинаковый" + φόβος "страх, боязнь") – иррациональный страх перед гомосексуальными мыслями, чувствами, поведением и людьми. А не те що ти ПЕРЕБРЕХАВ...
Log Log _ 08.12.2019 19:51
IP: 35.235.227.---
Андрій Маковецький-Левенгук:
За курс в НАТО Шуфрич и Ко (читай – ПР) не выступали никогда.
Даааа..., "начинается земля, как известно, от Кремля", а у Уролога-Анабиозного
с ПР.
Уверен, что в 2000 году Вы о ПР слышать не слышали.
При Кучме Шуфрич был в ПР?
Аферист Николаевский, невеждой Вы были всегда.
Андрій Маковецький-Левенгук _ 08.12.2019 19:49
IP: 35.235.227.---
Уже и воронежский истопник указал Трудовику на то, что трудовики относятся к низшей преподавательской касте хотя бы потому, что, в подавляющем большинстве случаев, не имеют педагогического образования, но разве можно что-то доказать человеку, уверенному, что гомофобия – это боязнь гомосексуалистов, а русофобия – это боязнь русских и продолжающему настаивать на том, что в 20004-м ВСУ отменил результаты 2-го тура выборов из-за фальсификаций?
Grenader45 _ 08.12.2019 19:42
IP: 35.235.227.---
Не служил в пожарной и в милиции,
Ростом он не вышел и фигурою,
Он вообразил себя патрицием,
Хоть и оставался дура-дурою.
Каждый день на украинском сайтике,
Перед тем затарившись "боярою",
Он пытался рассуждать об этике, со своей тупой угюмой харею...
...)) за всіх трудовіков і прочіх педагогов.
Grenader45 _ 08.12.2019 19:27
IP: 35.235.227.---
Андрій Маковецький-Левенгук:
Андрій Маковецький-Левенгук:
Grenader45:
Андрій Маковецький-Левенгук:
(потому что, помнится мне, каста трудовиков – одна из низших преподавательских каст).
...як цікаво. Явні ознаки дитячої травми. Дивись, тебе травмував (як – неважливо) трудовик і у своїй уяві ти відніс його до найнижчої вчительської касти. Насправді в реальності (інфа 100%), у педагогіці каст не існує. Вищих, середніх, нижчих, найнижчих. Це плід твоєї особистої, травмованої уяви і твого куцого життєвого досвіду.
Вчителя біології – до якої "касти" віднесеш? Привілейованої? Вищої? Середньої? Розумієш про що я?
Для прикладу – уролог/проктолог теж із найнижчої "касти" лікарів? Не спіши поміркуй...
Будеш плямкати, що у лікарів не так? У них нема "каст"?: Чи вони привілейована "каста" в суспільстві?
Давай, йорзай далі...Розглянем.
Андрій Маковецький-Левенгук _ 08.12.2019 19:21
IP: 35.235.227.---
Log Log:
Андрій Маковецький-Левенгук:
Уролог-Анабиозный, это Шуфрич "промайданная часть"?
Если не врёте, то при Кучме Вам было под 30, и Вы должны помнить,
что Шуфрич и Ко голосовали за курс в НАТО.
Хотя...Вы же больны провалами в памяти.
За курс в НАТО Шуфрич и Ко (читай – ПР) не выступали никогда. За курс на ЕС – да, выступали. Но с самого начала независимости в предвыборных программах практически всех партий и отдельных кандидатов всегда было что-то насчет евроинтеграции – как некая обязательная фигура речи и дань политическому снобизму. Именно в таком качестве и рассматривалась дребедень про евроустремления в программах ПР и Януковича. А голосовали за них совсем из-за другого. Из-за того, что видели в них силы, выступающие за сближение с Россией.
Андрій Маковецький-Левенгук _ 08.12.2019 19:06
IP: 35.235.227.---
Андрій Маковецький-Левенгук:
Grenader45:
Андрій Маковецький-Левенгук:
...ну скажемо рангування і звертання, це щоб тебе не образити, різні поняття.
Бывает, что разные, а бывает, что и два в одном, если речь идет о прозвищах, которые, помимо каких-то особых качеств или специфики деятельности их носителя, как правило, отражают еще и его (носителя) статус. В свое время вы сами признались, что занимаетесь преподавательской деятельностью и поэтому получили от меня кличку "Трудовик", которая отражает и род ваших занятий, и ваш пониженный мною статус (потому что, помнится мне, каста трудовиков – одна из низших преподавательских каст).
Андрій Маковецький-Левенгук _ 08.12.2019 19:05
IP: 35.235.227.---
Grenader45:
Андрій Маковецький-Левенгук:

...ну скажемо рангування і звертання, це щоб тебе не образити, різні поняття.
Бывает, что разные, а бывает, что и два в одном, если речь идет о прозвищах, которые, помимо каких-то особых качеств или специфики деятельности их носителя, как правило, отражают еще и его (носителя) статус. В свое время вы сами признались, что занимаетесь преподавательской деятельностью и поэтому получили от меня кличку "Трудовик", которая отражает и род ваших занятий, и ваш пониженный мною статус (потому что, помнится мне, каста трудовиков – одна из низших преподавательских каст).
Grenader45 _ 08.12.2019 18:50
IP: 35.235.227.---
Борис Дубецкой:
Grenader45:
Борис Дубецкой:
Grenader45:
Зачем вы пишите дежурные фразы типа – " "Трудовік", це озвучення своєї психосексуальної травми дитинства.", когда проигрываете оппоненту интеллектуально?
...) твої борошна творчості, вказують на твою нещасливу частку.
Я понимаю Log Log, он стал и глуп и пишет одно и тоже в тысяча тысячный раз, но Вы то зачем ему уподобляетесь?
...ну я на відміну від тебе, не слідкую за його творчістю. Раз. Не вступаю в діалог з мокшею (це останній виняток). Два. Не люблю коли до мене заграють "борюсікі". Три.
Якщо ти не зрозумів, ти у попередньому пості, був культурно і ввічливо посланий. Мандруй.
Grenader45 _ 08.12.2019 18:42
IP: 35.235.227.---
Log Log:
Grenader45:
Гренадер Маковецький-Левенгук, хамство – ознака
тупості, і відсутності аргументів.
За півсотні років Ви нічому не навчились.
Рівень учня шостого класу.
Навесні побачимо який борщ буде у Вас в голові.
...давай вже хоча б дев'ятого, а заодно наведи посилання на порівняльну таблицю (шкалу) рівнів, якою ти оперуєш.
Це ж ти не з макітри своєї градацію вичавлюєш, правда?)) Аргументуй хаму. Чи знову ляп-ляп?
Grenader45 _ 08.12.2019 18:34
IP: 35.235.227.---
Борис Дубецкой:
Grenader45:
Зачем вы пишите дежурные фразы типа – " "Трудовік", це озвучення своєї психосексуальної травми дитинства.", когда проигрываете оппоненту интеллектуально?
...) твої борошна творчості, вказують на твою нещасливу частку.
Log Log _ 08.12.2019 18:27
IP: 35.235.227.---
Андрій Маковецький-Левенгук:
А когда промайданная часть украинского общества силой тащила Украину по направлению к Европе
Уролог-Анабиозный, это Шуфрич "промайданная часть"?
Если не врёте, то при Кучме Вам было под 30, и Вы должны помнить,
что Шуфрич и Ко голосовали за курс в НАТО.
Хотя...Вы же больны провалами в памяти.
Grenader45 _ 08.12.2019 18:23
IP: 35.235.227.---
Андрій Маковецький-Левенгук:
Grenader45:
Андрій Маковецький-Левенгук:
Спілкуєшся, нагадую з Гренадером (...чиком).
Якось незручно. Наче із "сонячною дитиною" розмовляю...Звідки мені знати, що читав твій трудовик?
Это вы раньше вы были Гренадером. Потом стали Гренадерчиком, а теперь понижены в ранге до Трудовика. Или вы считаете, что манипуляции с рангами комментаторов – только ваша прерогатива?
...ну скажемо рангування і звертання, це щоб тебе не образити, різні поняття. Ти для мене, якби Андрюха (не Білосніжка не Гомункул не лох-лох...). Я для тебе Гренадер (допустимо Гриня, Гренадерчик, ...). Прив'язано до ніку. Блін, як дитині в садочку...
Але звертання до Гренадера – "Трудовік", це озвучення своєї психосексуальної травми дитинства. Більше пояснень НЕМАЄ. А про рангування – то тебе трудовик обманув))) Гренадер – Гренадерчик -Трудовик, то не ранги, то твоя тупість, помножена на пихатість. Не здавайся, йорзай далі...)
Log Log _ 08.12.2019 18:01
IP: 35.235.227.---
Grenader45:
Гренадер Маковецький-Левенгук, хамство – ознака
тупості, і відсутності аргументів.
За півсотні років Ви нічому не навчились.
Рівень учня шостого класу.
Навесні побачимо який борщ буде у Вас в голові.
iip _ 08.12.2019 17:46
IP: 35.235.227.---
Борис Дубецкой:
Этот хренадер подписался с iip устраивать по всему миру большевиские революции. В его жилах еще течет кровь коминтерновцев.
Боря, ты козлиная морда:) Большой брат следит за тобой:)
Андрій Маковецький-Левенгук _ 08.12.2019 17:36
IP: 35.235.227.---
Grenader45:
Андрій Маковецький-Левенгук:
Спілкуєшся, нагадую з Гренадером (...чиком).
Якось незручно. Наче із "сонячною дитиною" розмовляю...Звідки мені знати, що читав твій трудовик?
Это вы раньше вы были Гренадером. Потом стали Гренадерчиком, а теперь понижены в ранге до Трудовика. Или вы считаете, что манипуляции с рангами комментаторов – только ваша прерогатива?
Grenader45 _ 08.12.2019 17:27
IP: 35.235.227.---
Андрій Маковецький-Левенгук:
Grenader45:
Андрій Маковецький-Левенгук:
...забавний діалог глибинного совка зі своєю жіночою іпостассю. Дядько Фре (о) йд, таки щось знав.
Трудовик, а вы хоть одну работу Фрейда читали, что пихаете его в каждый свой комментарий, как Логик – Януковича?
...хм. Тебе що трудовик домагався в дитинстві? Ти вже другий раз його згадуєш?
Спілкуєшся, нагадую з Гренадером (...чиком).
Якось незручно. Наче із "сонячною дитиною" розмовляю...Звідки мені знати, що читав твій трудовик?
Зеленський20 Україна та Європа1086 Корупція1336 Порошенко2 Свобода слова568
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter