Після кризи знадобиться вміння допомагати
Перед самісіньким початком масових карантинних заходів, що так різко змінили наше звичне життя, у Києві сталася подія, яка нагадала про величезний цивілізаційний, гуманістичний потенціал українського суспільства – вдруге пройшов "Форум Добрих Справ", організований Інститутом розвитку громадянського суспільства ім. Голди Меїр. Метою Форуму стало поширення практик доброчинності, соціальних новацій та допомоги у найрізноманітніших сферах суспільного буття. В Україні є поширеною доброчинність, при цьому – неформальна, ефективна, справді необхідна і суспільно корисна, про яку, однак, мало відомо широкому загалу.
Організатори Другого Форуму визначили двох "Амбасадорів Добрих Справ". Приклади їхньої діяльності є потужним доказом того, що навіть у агресивному, небезпечному середовищі можна домагатися вражаючих соціальних результатів. Амбасадорами стали Вячеслав Марков, який втілив цифрову технологію боротьби із поширенням наркотиків, і Тамара Тарнавська – організатор і двадцятирічний керівник першого доброчинного притулку для безпритульних котів і собак.
Сфери суспільно значущою роботи обох відзначених лише на перший погляд видаються далекими одна від одної. Однак, і в одному, і в іншому випадку вони працюють із міським середовищем – тим ареалом, де мешкають люди і їхні "брати менші" – домашні і безпритульні. Жорстокість, хвороби, відсутність даху над головою є ознаками для немалого числа мешканців міст. Вони потребують допомоги. На щастя – отримують її дедалі частіше.
Здатність до такої праці буде дуже потрібною тому людству, яке значно зміниться, після системної і широкомасштабної кризи, куди ми лише поринаємо.