10 травня 2022, 12:45

Чому все ж Росія прийшла з війною в Україну

Почати слід зі списку цілей, які Росія ставила перед собою починаючи цю війну ще у 2014 році.

- Прагнула прирости українськими ресурсами – земельними, мінеральними, логістичними, виробничими, ... та перед усім – людськими. Бо Росія відбулася як держава величезною мірою завдяки Україні – від Семіона Полоцького до Сергія Корольова. Колонізація Росією Кавказу, Середньої Азії і Далекого Сходу стала можливою лише завдяки Україні – її людям.

- Аннексія України мала б показати світові, що Росія залишається великою державою, спроможною диктувати свою волю сусідам і всьому світу.

- Потішити великодержавне самолюбство росіян, продемонструвааши, що Росія є наступницею не Московії, яка перебувала у васальній залежності від Золотої Орди, а – давньої Київської держави – Руси. Ця спадковість може бути встановлена лише через давній Київ, який і прагнуть росіяни захопити.

- Зміцнити режим Путіна в самій Росії, консолідувавши населення довкола нього перемогою над Україною.

(Коли в кого є що додати до цього переліку, то пишіть у коментарях)

Що з цього наразі виходить у Росії?

- Підтримка режиму зросла кардинально. Росіяни – за Путіна і за війну. В цьому розумінні успіх безперечний.

- Великодержавне самолюбство? Теж ніби потішене, проте з розгортанням подій на фронтах – дедалі менше.

- Демонстрація потенціалу наддержави? Світ сміється, бо Росія продемонструвала архаїчність а тому – слабкість її збройних сил, неефективність управлінського апарату – його суцільну некомпететність і захланість.

- Приростання ресурсами сумнівне, бо росіяни не спроможні, а тому і не бажають порядкувати вкраденими територіями ні в інтересах поневоленого населення, а ні у власних. Крадіжки музейних експонатів, зерна в українських фермерів чи унітазів – їхнє "всьо".

Що реально втрачено Росією внаслідок цієї війни:

- Втрачено рештки міжнародної поваги. Світ консолідувався проти Росії. Перемога України стала цивілізаційним надзавданням.

- Виробничий та експортний потенціали? Вже і на російські енергоносії накладається міжнародне ембарго. Хоча щодня Росія ще отримує близько мільярда доларів за свій газ та переважно за нафту. При цьому війна в Україні їй обходиться у 900 млн. доларів, без врахування вартості боєзарядів – від ракет до куль.

- Росією вже втрачено значну частину продуктивного і освіченого населення. Є дані про виїзд внаслідок війни близько 3 млн. людей. (Коли маєте інакшу інформацію, то виправте мене!)

- Оборонний потенціал? Російське озброєння демонструє свою неефективність, а почати виробництво нового неможливо через санкції – немає комплектуючих і технологій. Зупинився навіть найбільший у світі танковий завод у Нижньому Тагілі.

- Ринок праці? Внаслідок виходу з Росії тисяч іноземних компаній, санкції та супутні процеси прогнозується ліквідація близько 9 млн. робочих місць.

- Втрачено велику частку асортименту харчів та ліків, комплектуючі, розхідні матеріали, сучасні засоби зв'язку... Словом як товари першої необхідності, так і звичний для комфорту асортимент.

- Інфраструктурну зв'язність РФ повільно занепадає через ускладнення авіаперевезень, а незабаром і залізничних.

- Половину золотовалютного резерву та багато інших активів Росії і її громадян за кордоном арештовано. Їхня доля під великим питанням.

Росія сама зруйнувала міф про саму себе. Наразі у зовнішньому для неї світі. Внутрішня руйнація російського міфу попереду.

Нові митні тарифи у США вигідні Україні, здебільшого

Дональд Трамп, радикально збільшивши митні тарифи на імпорт товарів до США, оголосив торговельну війну мало не усьому світу. Він пішов на моментальне зниження рівня споживання середнього американця...

Коли США впали у дитинство, то інший цивілізований світ мусить подорослішати

Учорашня розмова Дональда Трампа з Владіміром Путіним, серед іншого, продемонструвала інфантильний, наївний підхід нинішньої політичної верхівки США до глобальних небезпек, перед якими опинився світ...

Різка зміна зовнішнього і внутрішнього політичних ландшафтів. Чи є підстави для "глибокого занепокоєння"?

Президент Сполучених Штатів, поговоривши телефоном з російським диктатором, припинив його ізоляцію з боку лідерів більшості цивілізованих демократичних країн...

Україна захищає світ

Повномаштабна війна рашистів з Україною з перших днів продемонструвала безпрецедентну стійкість української армії і українського суспільства...

Референдум 1 грудня і причини та перспективи війни

Сьогодні минає 33 роки з дня, коли в Україні пройшов Референдум, який припинив Союз Радянських Соціалістичних Республік. Саме з 1 грудня 1991 року СРСР зник як геополітичне, соціальноекономічне, етичне явище – імперія Зла, як його називали у цивілізованому світі, одна із реінкарнацій Росії...

Не та тепер тисяча та й влада не та, або: ні собі ні людям

На тлі зростання цін практично на всі товари першої необхідності, підвищення податків та акцизів Президент оголосив про надання громадянам України матеріальної допомоги у розмірі 1000 грн...