10 травня 2022, 12:45

Чому все ж Росія прийшла з війною в Україну

Почати слід зі списку цілей, які Росія ставила перед собою починаючи цю війну ще у 2014 році.

- Прагнула прирости українськими ресурсами – земельними, мінеральними, логістичними, виробничими, ... та перед усім – людськими. Бо Росія відбулася як держава величезною мірою завдяки Україні – від Семіона Полоцького до Сергія Корольова. Колонізація Росією Кавказу, Середньої Азії і Далекого Сходу стала можливою лише завдяки Україні – її людям.

- Аннексія України мала б показати світові, що Росія залишається великою державою, спроможною диктувати свою волю сусідам і всьому світу.

- Потішити великодержавне самолюбство росіян, продемонструвааши, що Росія є наступницею не Московії, яка перебувала у васальній залежності від Золотої Орди, а – давньої Київської держави – Руси. Ця спадковість може бути встановлена лише через давній Київ, який і прагнуть росіяни захопити.

- Зміцнити режим Путіна в самій Росії, консолідувавши населення довкола нього перемогою над Україною.

(Коли в кого є що додати до цього переліку, то пишіть у коментарях)

Що з цього наразі виходить у Росії?

- Підтримка режиму зросла кардинально. Росіяни – за Путіна і за війну. В цьому розумінні успіх безперечний.

- Великодержавне самолюбство? Теж ніби потішене, проте з розгортанням подій на фронтах – дедалі менше.

- Демонстрація потенціалу наддержави? Світ сміється, бо Росія продемонструвала архаїчність а тому – слабкість її збройних сил, неефективність управлінського апарату – його суцільну некомпететність і захланість.

- Приростання ресурсами сумнівне, бо росіяни не спроможні, а тому і не бажають порядкувати вкраденими територіями ні в інтересах поневоленого населення, а ні у власних. Крадіжки музейних експонатів, зерна в українських фермерів чи унітазів – їхнє "всьо".

Що реально втрачено Росією внаслідок цієї війни:

- Втрачено рештки міжнародної поваги. Світ консолідувався проти Росії. Перемога України стала цивілізаційним надзавданням.

- Виробничий та експортний потенціали? Вже і на російські енергоносії накладається міжнародне ембарго. Хоча щодня Росія ще отримує близько мільярда доларів за свій газ та переважно за нафту. При цьому війна в Україні їй обходиться у 900 млн. доларів, без врахування вартості боєзарядів – від ракет до куль.

- Росією вже втрачено значну частину продуктивного і освіченого населення. Є дані про виїзд внаслідок війни близько 3 млн. людей. (Коли маєте інакшу інформацію, то виправте мене!)

- Оборонний потенціал? Російське озброєння демонструє свою неефективність, а почати виробництво нового неможливо через санкції – немає комплектуючих і технологій. Зупинився навіть найбільший у світі танковий завод у Нижньому Тагілі.

- Ринок праці? Внаслідок виходу з Росії тисяч іноземних компаній, санкції та супутні процеси прогнозується ліквідація близько 9 млн. робочих місць.

- Втрачено велику частку асортименту харчів та ліків, комплектуючі, розхідні матеріали, сучасні засоби зв'язку... Словом як товари першої необхідності, так і звичний для комфорту асортимент.

- Інфраструктурну зв'язність РФ повільно занепадає через ускладнення авіаперевезень, а незабаром і залізничних.

- Половину золотовалютного резерву та багато інших активів Росії і її громадян за кордоном арештовано. Їхня доля під великим питанням.

Росія сама зруйнувала міф про саму себе. Наразі у зовнішньому для неї світі. Внутрішня руйнація російського міфу попереду.

Не та тепер тисяча та й влада не та, або: ні собі ні людям

На тлі зростання цін практично на всі товари першої необхідності, підвищення податків та акцизів Президент оголосив про надання громадянам України матеріальної допомоги у розмірі 1000 грн...

Щодо фетишизації постаті Михаїла Булгакова

У пізньому Радянському Союзі Михаїл Булгаков був напівзабороненим письменником. Перед усім через його роман "Майстер і Маргарита", бо єдиним дозволеним літературним, ширше – мистецьким, жанром тоді був звісно "соціалістичний реалізм"...

Слід публічно викривати рашистських агентів у інформаційному просторі

Цій події в Україні не надали того значення, на яку вона направду заслуговує. До прокурора Міжнародного кримінального суду в Гаазі з'явився із зізнанням у скоєнні воєнних злочинів, зокрема в Україні, російський військовослужбовець, колишній співробітник спеціального підрозділу ГРУ Генштабу Росії Ігор Саліков...

Для розробки Генерального плану Великого Києва слід оголосити міжнародний конкурс

Ситуація із закриттям шести станцій метрополітену у Києві концентровано відобразила катастрофічний стан речей у комунальному господарстві столиці...

Парламент виходить з під контролю?

Сьогодні Верховна Рада спрямувала на повторне друге читання (не підтримала) проект закону щодо вилучення з місцевих бюджетів надходжень від податку на доходи фізичних осіб, які сплачують військовослужбовці, зареєстровані за місцем проживання у територіальних громадах...

Сучасна держава Україна постала на підвалинах усіх державних утворень, які були на її теренах

Давня Русь Не "Київська", а просто Русь. Прикметник "Київська" до неї "причепили" лише у ХІХ сторіччі, щоб продемонструвати наступність Московії – "Московської Руси" щодо Київської держави, а не Золотої Орди...