22 червня 2022, 14:56

Якщо столична влада дозволяє киянам голосувати за перейменування вулиць у електронному додатку ''Київ цифровий'', то може слід проводити такі саме електронні плебісцити і щодо роздачі Київрадою нашої землі?

Київська міська влада раптово заходилася "дерусифікувати та декомунізувати" столичні топоніми.

Чому раптово?

Бо 8 років війни Росії проти України не спонукали Київраду взятися до заміни назв, які тим чи іншим чином пов'язані з країною-агресором. Навіть на центральних вулицях, чиї назви змінено не один десяток років тому, досі залишаються таблички зі старими найменуваннями. Наприклад, Велику Васильківську позначено на будинках як "Червоноармійську".

З початком широкомасштабних бойових дій у влади, місцевої і центральної, з'явилося безліч дуже важких клопотів, у яких зміна назв не є навіть третьорядною.

Чому ж ця тема активно експлуатується столичним можновладцям?

Перед усім це пояснюється суспільними настроями, позаяк цією війною Росія остаточно довела найширшим верствам громадян, що є екзистенційно ворожою до України, прагне нашого цілковитого загарбання, поневолення та знищення як народу. Видимість вдоволення справедливого запиту населення на розрив з усім, що пов'язує нас з російським імперським минулим на примітивну думку цинічних політтехнологів додасть електоральних балів владі. Проте головне – відволіче увагу громадян від нагальних питань життя столичної громади, серед яких одне з чільних – земельне.

Завтра відбудеться чергове пленарне засідання ІІ сесії Київради. Судячи з проекту порядку денного, цілковита більшість питань, що потребують голосування депутатів стосуватиметься землекористування. Власне земельні відносини завжди поглинають більшу частину пленарного часу. Стан прозорості їхнього вирішення гідний вже уваги європейських інституцій, які вирішуватимуть питання членства України у ЄС.

Наразі у порядку денному завтрашнього пленарного засідання не зазначені пункти щодо перейменувань вулиць і станцій метрополітену. Не виключено, що їх внесуть з голосу, щоб привернути більшу увагу шанованої публіки. Науково-історична якість оприлюднених пропозицій щодо перейменувань, які сформовано за підсумками електронного голосування, викликає дуже багато сумнівів. Загалом участь у прийнятті такого роду рішень потребує певного рівня історичних знань та краєзнавчої інформації. На жаль, бажання приховати за перейменуваннями земельні питання та здобути електоральні бали може взяти гору в очах депутатів.

Ну, що ж, тоді наступним генераціям представницького органу киян доведеться скасовувати як земельні, так і топонімічні рішення.

Пропозиція подана у заголовку цього допису є риторичною лише почасти. Її можна застосовувати перед усім до унікальних земельних ділянок, наприклад, як Поліцейський сквер чи зелена зона Дніпровської набережної.

Про підходи до назв станцій метрополітену читайте тут.

Якщо столична влада дозволяє киянам голосувати за перейменування вулиць у електронному додатку ''Київ цифровий'', то може слід проводити такі саме електронні плебісцити і щодо роздачі Київрадою нашої землі?

Київська міська влада раптово заходилася "дерусифікувати та декомунізувати" столичні топоніми. Чому раптово? Бо 8 років війни Росії проти України не спонукали Київраду взятися до заміни назв, які тим чи іншим чином пов'язані з країною-агресором...

Звідкіля беруться ''українські гниди''

Цим ранком побачив такий допис у фейсбуці: "В мене сьогодні такий стан. Мені пекельно, жахливо й неймовірно соромно за своє походження. За своїх батьків, за своїх дідів та прадідів...

Навіщо Росії "таке жорстоке самогубство"?

Минулого року показники економічного стану РФ продемонстрували зростання практично в усіх сферах господарювання. Особливо прикметним є той факт, що найбільше росли такі сфери як: готелі і ресторани – 24%; комунальні послуги – 14%; страхування – 9%; торгівля – 8%; зв'язок та інформація – 8%; транспортування і послуги складів – 8%; енергопостачання, включно з газом та паровим опаленням – 6%, будівництво – 6%...

Профанація? Ні – дві профанації, щонайменше

Вчора Верховна Рада серед 18 рішень ухвалила 2, які дискредитують український парламентаризм в очах суспільства і наших зарубіжних партнерів, особливо у Європейському Союзі...

Щодо ''Помісного'' Собору Московського патріархату в Україні

Вчора у Пантелеймонівському жіночому монастирі Руської Православної Церкви в урочищі Феофанія в Києві відбулося представницьке Зібрання мирян, чернецтва та майже всього єпископату, де відбулася дискусія щодо майбутнього цієї Церкви в Україні...

Передати Успенський собор Києво-Печерської Лаври Православній Церкві України

Синод Православної Церкви України ухвалив рішення про утворення чоловічого монастиря Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра. Затверджено Статут Лаври, а її Священноархімандритом (настоятелем) призначено Блеженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія...