Відповідь конспірологам щодо мотивів допомоги Україні з боку цивілізованого світу
Існує і поширюється конспірологічна версія, що війна Росії проти України точиться за домовленістю Кремля з його "американськими партнерами". Мовляв, цією війно США вбивають цілу зграйку зайців:
По-перше, ставлять у залежність від свого зрідженого газу всю Європу;
По-друге, послаблюють економіку ЄС як конкурента американської економіки;
По-третє, повертають безпекове значення НАТО, стрижнем якого вони і є.
Таким чином США посідають місце єдиного світового центру сили. Китай курить бамбуку на своєму березі Тайванської протоки, бо американці ще й з індусами, австралійцями та іншими країнами індійсько-тихоокеанського басейну укладають оборонний союз.
І усі ці "убиті зайчики" коштом України, – твердять конспірологи.
А Путіну навіщо ця "світова змова"?
Конспірологи кажуть, що його збитки компенсуються за рахунок постачання вуглеводнів та іншої сировини до Китаю та Індії. Ще вони пліткують, що "Росії обіцяно злити фактично окуповані нею українські території. І всі у шоколаді".
Проте! Хиби цих конструювань такі:
1. США, ЄС та інші країни здійснюють серйозні видатки на покриття витрат України у війні. Вони взяли на себе виконання великої частини бюджету України. Санкції щодо Росії вдарили перед усім по цінах на енергоносії, зокрема, у США, що може відбитися на настроях виборців. Позатим американські політики, Джозеф Байден перед усім, ідуть на ці серйозні ризики.
2. Росію послідовно виключають зі світового ринку – це теж збитки для провідних країн, однак цивілізаційні цінності виявилися дорожчими. Україна таки експортувала дух обох майданів до багатьох країн.
3. Тому санкції запроваджують не лише і не так держави, як тисячі приватних корпорацій. Роблять вони це, на перший погляд, собі на шкоду, але такі настрої споживачів їхньої продукції в усьому світі і... їхніх співробітників – від такелажників до вищої ланки менеджменту. Тож аби не нарватися на бойкот споживачів та найманих працівників, корпораціям доводиться йти з російського ринку.
4. Є критичні позиції російського експорту, які важко замістити. Це, зокрема, кольорові метали, уран, інертні гази. Їхня нестача – загроза електронній промисловості, тобто всій промисловості у сучасних технологічних умовах. Відтак світ зацікавлений у доступі до цих ресурсів. Технологічний доступ цивілізовані країни давно мають через експорт до Росії обладнання та матеріалів для видобування, переробку і застосування цієї сировини. Лишається доступ до родовищ на російській території. Як його домогтися?
Через знезброєння і розвал РФ. Зокрема, саме це завдання і вирішує світ, допомагаючи Україні у війні.
Ні – етичної, культурної, гуманістичної складової у мотивах допомоги Заходу нашому народу ніхто не ставить під сумнів, однак і залишати потрібний цивілізації ресурс у руках навіженого російського агресора геть нераціонально.
Чи може Росія уникнути дезінтеграції? Напевно, що так. У випадку, коли стане цивілізованою, денацифікованою, демілітаризованою, мирною, культурною країною. Стане?...
Так отож.