''Богу – Богове, а кесарю – кесареве'', – сказано давно, але й досі не дійшло до Патріарха Кирила.
Нехай мене простить Господь за, можливо, надто критичний тон щодо Патріарха Кирила як предстоятеля сестринської Православної Церкви сусідньої держави, яку багато хто в Україні вважає братньою, але владика надто вже захопився мирською суєтою – відродженням Російської імперії.
"Богу – Богове, а кесарю – кесареве", – сказано давно, але й досі не дійшло до Патріарха Кирила. Відтак, Його Святість, в чому його риторика не залишає сумнівів, хоче бути ще і Його Величністю, подібно тому як Патріарх Філарет (Федір Романов) одночасно із своїм вінценосним сином звався "великим государем".
В їхній "тандем" намагається пролізти третій, і то не наша справа. Нас стосується інше. Я вже писав раніше, що в овечій шкурі пастиря скривається хижий російський імперіаліст, який, прикриваючись високим духовним саном, мріє підгрести під Москву сусідні землі.
***
Московський Патріарх знову приїде влітку в Україну, бо "духовно ми продовжуємо залишатися одним народом"
Патріарх Московський Кирил наступного літа планує знову побувати в Україні. "Я глибоко переконаний в тому, що патріарх повинен відвідувати всі частини своєї Церкви. Як ми говоримо, використовуючи слов'янську термінологію, "Богу содействующе", маю намір відвідати Україну наступного літа", – сказав Предстоятель РПЦ в програмі "Національний інтерес", на телеканалі "Росія".
Як інформує Український бізнес-ресурс, Московський Патріарх під час програми також торкнувся поняття Свята Русь, відзначивши, що ядром цієї цивілізації є Росія, Україна, Білорусь та Молдова.
"Свята Русь – це найпотужніша цивілізаційна сила в сучасному світі, і в першу чергу це, звичайно, духовна сила", – підкреслив Предстоятель РПЦ.
Загалом концепція Святої Русі часто звучить у виступах Патріарха Кирила. Фактично цій темі була присвячена і доповідь Предстоятеля РПЦ, яку він виголосив 3 листопада на урочистому відкритті ІІІ Асамблеї фонду "Руський світ". Представляючи у своєму виступі церковне бачення Руського світу та шляхи його зміцнення і розвитку, Патріарх насамперед наголосив, що "якщо ми будемо вважати його єдиним центром тільки Російську Федерацію в сучасних кордонах, то тим самим ми погрішимо проти історичної правди і штучно відсічемо від себе багато мільйонів людей, які усвідомлюють свою відповідальність за долю Руського світу і вважають його створення головною справою свого життя".
Він також наголосив, що часто таку єдність намагаються заперечити. Та, за словами Предстоятеля РПЦ, він сам мав уже нагоди переконатися, що ці заперечення не мають під собою ґрунту. "Багато хто лякав і мене, і нашу громадськість тим, що моя поїздка в Україну буде супроводжуватися провокаціями, масовими виступами націоналістичних сил, протидією деяких представників владних кіл. Проте ця подія ще раз показала, що, незважаючи на державні розділення, на певні неузгодження в політиці, ми духовно, ще раз хочу підкреслити, ми духовно продовжуємо залишатися одним народом, і в більшості – чадами Руської Православної Церкви", – додав Московський Патріарх.
При цьому він наголосив, що РПЦ не ставить під сумнів нині існуючі державні кордони. Хоча сказав, що "не можна не визнати, що ці кордони, принаймні на сьогоднішній день, при нинішньому характері всіх цих пограничних ситуацій створюють зайві перешкоди між народами Руського світу".
http://ubr.ua/fullnews/ukr/moskovskii_patriarh_opiat_priedet_letom_v_ukrainu-29734/
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.