''Брюс всемогутній 3''. Приємно, що пані Герман дуже високої думки про опозицію
Політична асамблея Європейської народної партії (ЄНП) ухвалила резолюцію, в якій вона висловила глибоку стурбованість проблемами з демократичним розвитком України, зокрема втручанням влади в демократичну діяльність опозиції.
В резолюції ЄНП також висловлюється жаль з приводу згортання владою свободи слова та втручання в роботу іноземних благодійних й інших фондів.
Логіку резолюції пояснив Президент ЄНП Вільфред Мартенс: "ЄНП посилає чіткий сигнал українській владі: не відступайтесь від важко виборених демократичних свобод вашої країни. Демократичні свободи не відстоюються піар візитами до європейських столиць лідерами країни; вони захищаються чесними та реальними зобов'язаннями перед українським суспільством".
ЄНП є найбільшою та найбільш впливовою правоцентристською партією в Європі, яка на даний момент включає 73 партії-члени з 39 країн, президентів Європейської Комісії, Ради та Парламенту, 15 голів держав ЄС та 6 голів держав, що не входять до складу ЄС, 13 членів Європейської Комісії. Вона також має найбільшу групу в Європейському Парламенті
Звичайно, партнери по ЄНП дослухаються до аргументів "Батьківщини", що свідчить про достатній авторитет Юлії Тимошенко в цьому "інтернаціоналі". Але звинуватити таке велике та шановне товариство в тому, ніби воно, не зібравши власної інформації, не проаналізувавши її, ухвалило би заяву зі слів Тимошенко – це дипломатичне та політичне невігластво.
Краще б пані Герман розповіла, як так сталося, що у вівторок негативні сигнали про Януковича майже до жодного телеканалу не дійшли, хоча днем раніше позитивні – потрапили на кожен. Це при тому, що походили воно з одного й того ж місця – з Брюсселю.
Втім, приємно, що пані Герман такої високої думки про опозицію. Критика Януковича з боку Європи, протести журналістів проти цензури включно із вівторковою заявою журналістів Першого національного, цицьки FEMENu, конфлікт журналіста "Сегодня" Чаленка з головним редактором Гужвою, та хоч зліт цін на гречку – за всім, що може хоч трохи зіпсувати настрій Януковича пані Герман вбачає витівки опозиції. З одного боку, якби опозиція була така крута, як вважається Ганні Миколаївні, то в опозиції вже була би пані Герман, а ваш покірний слуга передавав би їй привіти з Банкової. З іншого, ми таки робимо свою роботу, коли влада так нервує.
У вівторок пізно ввечері вони зрозуміли, що взяли фальшиву ноту в денних заявах щодо ЄНП і пульнули в інформаційний простір заяву цілою коаліції "Стабілізець та реформи". Гнів змінили на милість, зізналися в любові та повазі до цієї шанованої інституції – і тут же все зіпсували по-рядянськи кондовою фразою про... "торжество європейських цінностей" в Україні!
З пафосом перебрали – навряд чи європейці повірять. І навряд чи простять таку відверте знущання над європейськими цінностями.
Думаю, Тимошенко правильно сказала днями в інтерв'ю "Волл стріт джорнел": "Люди в Україні...шоковані тим, що Західні лідери заявляють, що вони задоволені стабільністю в Україні," – заявила вона в понеділок. - "Кожного разу, як вони сюди приїздять, імідж Януковича підчищають, люди заплутуються та починають думати, що [його] цінності...це цінності ліберального демократичного світу".
***
Резолюція ЄНП по Україні
Ухвалена на Політичній Асамблеї ЄНП
Брюссель, 13 вересня 2010
Повний текст
Європейська народна партія:
- Глибоко стурбована поточною ситуацією з демократичним розвитком в Україні,
- Засуджує втручання держави у внутрішні справи основної опозиційної партії, що може завадити її участі у місцевих виборах у низці регіонів, а саме:
• Відмова місцевих представництв Міністерства юстиції, зокрема в Київській, Львівській, Луганській та низці інших областей, визнавати рішення місцевих осередків партії "Батьківщина", незважаючи на те, що у сферу їхніх повноважень входить лише брати до уваги такі внутрішні партійні рішення;
• Потурання державними посадовцями створенню паралельних партійних структур у регіонах, а також судові заборони на зміну місцевого партійного керівництва;
• Репресивні дії та залякування податковими й іншими державними контролюючими органами місцевих партійних осередків та партійних активістів.
- Висловлює жаль з приводу згортання свободи слова, свідченням чого є наступне:
• Анулювання ліцензії на трансляцію двох телеканалів, які мають збалансоване висвітлення політичних новин;
• Збільшення кількості випадків застосування фізичного насильства проти журналістів та неадекватної реакції представників правоохоронних органів; зникнення харківського журналіста, що займався журналістськими розслідуваннями;
• Заяви журналістів провідних телеканалів про внутрішню цензуру з боку редакції та керівництва;
• Неприпустимий конфлікт інтересів поточного голови Служби безпеки України, який одночасно є власником найбільшого медіа-холдингу в Україні та членом Вищої ради юстиції, яка відповідає за призначення та звільнення суддів.
- Глибоко стурбована вибірковим використанням системи кримінального правосуддя, коли кримінальні справи стають схожими на політично вмотивовану кампанію проти соратників лідера політичної опозиції;
- Тим, що діяльність Служби безпеки України виходить за рамки нормального функціонування подібних органів в демократичних державах, в яких існує верховенство права. Серед іншого, діяльність СБУ включає необґрунтовані зустрічі агентів СБУ з викладачами університетів, журналістами, організаціями громадянського суспільства, тощо; втручання в роботу іноземних благодійних та інших організацій, включаючи Фонд Конрада Аденауера, чийого голову Ніко Ланге було затримано службою безпеки на кордоні Україні; тиск на незалежний регулятивний орган в сфері засобів інформації в інтересах однієї телекомпанії, що належить голові СБУ; а також інші тривожні випадки, задокументовані "Репортерами без кордонів" в їхній Доповіді за результатами візиту до України;
- Тим, що низка останніх законодавчих реформ була проведена поспіхом, без належного публічного обговорення та розгляду на відповідність міжнародним стандартам. Наприклад, судова реформа, яка, хоча і містить багато позитивних моментів та давно назрілих змін, занадто збільшує повноваження Вищої ради юстиції, не змінюючи її склад відповідно до європейських стандартів; Верховний Суд було практично позбавлено сенсу.
- Тим, що ухвалені останнім часом законопроекти можуть підірвати місцеве самоврядування та демократичні місцеві вибори в Україні. Новий закон про місцеві вибори не відповідає демократичним стандартам, оскільки забороняє самовисуванння окремих кандидатів, а також зберігає закриті партійні списки. Рішення про скасування районних адміністрацій (та відповідних рад самоврядування) в Києві та Харкові було ухвалено поспіхом та непрозорим чином, без жодних консультацій з місцевим населенням;
- Тим, що представники правлячої політичної партії подали прохання до Конституційного Суду України про скасування конституційної реформи 2004 року, що поверне Україну до попередньої системи державного управління, в якій основна влада концентрувалась в руках президента, а роль парламенту була незначною.
Підтверджує свою повну та рішучу підтримку і солідарність з лідером опозиції Юлією Тимошенко та братніми для ЄНП партіями України: Партією "БАТЬКІВЩИНА", РУХ та НАША УКРАЇНА, та закликає Президента Януковича та інших українських високопосадовців:
• гарантувати, щоб період політичної стабільності було використано для проведення вкрай необхідних системних реформ в Україні, а не для того, щоб змусити замовкнути голоси невдоволених, залякати засоби інформації та замінити політичний плюралізм монополізованою державною вертикаллю;
• припинити антидемократичну діяльність та будь-яке втручання у внутрішні справи опозиції, а також забезпечити її безперешкодну участь у місцевих виборах;
• забезпечити рівне застосування правосуддя до всіх, а також гарантувати, що кримінальні переслідування не керуватимуться політичними інтересами. Боротьбу з корупцією, в якій обираються виключно члени попереднього уряду, навряд чи можна вважати справжньою та політично-неупередженою;
• гарантувати на практиці права засобів інформації та журналістів, утриматись від цензури у будь-якій формі, забезпечити швидке та вичерпне розслідування всіх випадків насильства проти журналістів і зникнення журналіста Климентьєва, усунути конфлікт інтересів у сфері засобів інформації щодо поточного голови СБУ, затвердити після проведення консультацій з громадянським суспільством та міжнародними організаціями закон про громадське телебачення та доступ до інформації;
• обмежити функції та діяльність Служби безпеки України захистом національних інтересів, та розглянути можливість позбавлення її повноважень у сфері кримінального правосуддя;
• забезпечити, щоб будь-які зміни в Конституції України вносились відповідно до встановлених конституційних процедур та рекомендацій міжнародних організацій, включаючи Венеціанську Комісію.
Європейська народна партія звертається до Парламентської асамблеї Ради Європи з проханням детально розглянути вищезгадані питання та рекомендації, та включити їх до наступної сесії, а також видати свою резолюцію щодо функціонування демократичних інституцій в Україні.
Англомовний оригінал - тут.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.