Севгіль Мусаєва Головний редактор Української правди

Кодекс Дон Кіхота. До 20-річчя ''Української правди''

16 квітня 2020, 10:36Свобода, Санчо, є одна з найкоштовніших щедрот, які небо виливає на людей; з нею не можуть зрівнятися ніякі скарби: ні ті, що таяться в надрах землі, ні ті, що заховані на дні морському. Заради свободи, так само точно, як і заради честі, можна і треба ризикувати життям, і, навпаки, неволя є найбільше з усіх нещасть, які тільки можуть трапитися з людиною

Мігель де Сервантес, "Дон Кіхот"


Уся команда "Української правди" із нетерпінням чекала на цей ювілей.

В уяві ми малювали його складові – святковий квітневий вечір, чудовий вид на Дніпро, усі наші багаторічні друзі та члени команди згадують моменти, прожиті з УП за ці 20 років...

Пандемія коронавірусу та карантин внесли корективи у ці плани. Замість свята – цілодобова робота усієї команди.

Ми працюємо так завжди, але саме у темні часи усвідомлюємо заради чого не спимо – розуміємо затребуваність, відчуваємо ваші переживання і не можемо вас підвести.

У березні 2020 року сайт "Української правди" відвідали більше 14 млн користувачів. Ми побили власний рекорд шестирічної давнини, коли весь світ, затамувавши подих, спостерігав рух російських танків у Криму.

Так, ми хотіли аби 20-ти річчя залишилось у нашій пам'яті. І тепер воно точно залишиться. Що може бути приємнішим, ніж усвідомлення, що твоя робота важлива і потрібна?

Зараз в це важко повірити, але коли у 2000 році журналісти Георгій Гонгадзе та Олена Притула створювали "Українську правду", її аудиторія складала 15-20 читачів на день.

Український інтернет був блакитним океаном, але медіа були обмежені тотальною цензурою. За можливість говорити правду доводилося платити свою ціну, і у випадку УП вона була занадто високою...

Декілька років тому відвідувачів виставки "Музей новин" у Мистецькому Арсеналі попросили визначити 10 найважливіших подій у новітній історії України. Яким же було здивування організаторів, коли вбивство засновника УП Георгія Гонгадзе посіло в цьому переліку друге місце після окупації Криму. Як символ з одного боку – великих змін у житті країни, а з іншого – відсутності справедливості.

Озираючись назад, на початок нульових, дійсно, важко іноді усвідомити, як сильно змінилося життя в Україні з того часу. І як багато випало випробувань для нас усіх на цей невеликий проміжок часу.

Ми були свідками двох революцій, однієї війни, великих політичних злетів і таких самих падінь, зневіри та надії, гордості за країну та сорому ж за неї, жорстокості та турботи, свята та трагедії, смутку та радості.

Іноді здається, що це – безмежний рух по колу, позбавлений сенсу. Україна сплачує неймовірно високу ціну за можливість змін, а коли вони врешті відбуваються, ми їх не відчуваємо.

У такі моменти зневіри мені завжди хочеться запитати Георгія Гонгадзе, чому він обрав символом УП Дон Кіхота з гравюри Пабло Пікассо?

Боротьба із вітряними млинами, що її дуже сильно нагадує українська дійсність, є занадто романтизованою та, як ми знаємо, часто позбавлена сенсу.

Відповідь на це питання можна відшукати у назві нашого видання.

Газета "Правда" була рупором радянської пропаганди. Натомість "Українська правда", за задумом засновників, мала стати взірцем незалежної та вільної журналістики в такій молодій демократії як Україна. І стала.

Тому що старі поняття завжди мають отримувати нові сенси.

Для когось боротьба Дон Кіхота може виглядати безглуздо, але він сам сприймає свою місію у захисті слабких і справедливості та завжди вступає в бій, коли бачить порушення цих принципів. Так було і так буде завжди.

20 років. Це і багато, і невимовно мало.

Для нас, як для видання – це 7305 новинних днів, кожен із яких є неповторним.

За ці 20 років ми без перебільшень створили свій власний підручник новітньої історії України. Кількість його авторів вже давно перевалила за сотню, але внесок кожного особливий та відчутний.

Але якщо говорити про УП як про людину? Згадайте себе у 20 років.

Дитинство та складний період пубертату позаду. Вже є історія емоційних переживань, помилок та оманливих очікувань, але все найкраще попереду.

З днем народження, Українська правда. Все недарма. І все тільки починається!

powered by lun.ua
Коментарі — 8
iip _ 16.04.2020 14:23
IP: 31.40.110.---
За усі двадцять непростих років колектив "Української Правди" зумів зберегти і укріпити унікальний дух свободи і патріотизму, що був закладений Георгієм Гонгадзе. УП для усіх великих і маленьких човнів українського інформаційного моря завжди була ніби маяком на твердині, на який рівнялися друзі, і який у першу чергу атакували недруги.
Тож і треба щиро побажати усьому колективу УП, цим звичайним незвичайним людям, – так тримати.
А кожному окремо – людського щастя.
Влад Дорошенко _ 16.04.2020 12:31
IP: 93.72.24.---
Багато з авторів не чули з дитиства народної укрмови, та й материнської.
А Георгію Гонгадзе – шана навіки. У нього подумки варто питати, чи те і чи так я написав.
Він, як ангел правди, що прагне просвітити нею нас і нашу країну. Ангели живуть у наших райських (славних) мріях. Вірогідно, біля них – і ангели Небесної сотні.
Dmitry Ovcharenko _ 16.04.2020 11:38
IP: 94.240.161.---
Вітаю УП з поважною датою! Читаю її майже всі ці 20 років (десь 18). Але мушу сказати, що рівень матеріалів знизився досить сильно, нажаль. Я не кажу вже про аналітику, о ось технічні помилки...
Dima Kukuruza _ 16.04.2020 11:24
IP: 176.37.139.---
Вітаю редакцію з ювілеєм! Ваш внесок важко недооцінити. Україна без Вас була б зовсім іншою, так тримати!
hrim _ 16.04.2020 11:01
IP: 91.225.201.---
ВІТАЮ.

"ВЕЛИКО МРІЙТЕ" – так часто звертався наш земляк Богдан Гаврилишин до МОЛОДІ.

П.С. Сьогодні варто було б побачити портрет Гонгаджзе на титульній сторінці УП.
Майже _ 16.04.2020 10:58
IP: 193.201.217.---
пам'ятаю, вам якось під час якогось ефіру (може на Громадському? Пам'ятаєте – було колись цікаве онлайн телебачення) вам вже казали про співпрацю з google-translate. Пам'ятаю, що ви зреагували з гумором і обіцяли щось з тим зробити. Але роки минули і ситуація лише погіршала...
burguin08 _ 16.04.2020 10:58
IP: 46.98.125.---
УП была интересна и уникальна года так до 2014. После того как ушли Лещенко, Найем и другие сайт стал максимально стерильным и просто одним из многих. К тому же с каким то левацким уклоном.
Майже _ 16.04.2020 10:54
IP: 193.201.217.---
пані Севгіль, будь ласка, будь ласка, будь лаааааскаааа: найміть хорошого літературного редактора. Нехай вичитує ДО публікації. Це важливіше, ніж видати заголовок із помилками і вступне речення без перекладу або з росіянізмами і позначкою "доповнюється". Не треба "доповнюється". Зробіть так, щоб зосередитися на важливому повідомленні, а не висилати вам корегування з ctrl+enter
Корупція1434 Україна та Європа1126 Уряд реформ420 Зеленський67 Свобода слова579
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter