17 квітня 2015, 18:13

Twitter-Аккаунти Українського Уряду: що змінилося після публікації?

Автори: Юрій Городніченко (співзасновник та член редколегії VoxUkraine.org, професор Каліфорнійського університету, Берклі), Тимофій Милованов (співзасновник та член редколегії VoxUkraine.org, професор Піттсбурзького університету), Олена Талавера (член ініціативи VoxUkraine) та Олександр Талавера (співзасновник та член редколегії VoxUkraine.org, професор Університету Шеффілда)

Близько тижня тому онлайн-ресурс "Українська правда" опублікував статтю про те, як "щебечуть" українські міністерства на своїх сторінках у Twitter. Англійська версія цієї статті пізніше була опублікована на порталі VoxUkraine. У статті наголошується важливість активної комунікації уряду та її значуща роль у формуванні громадської думки. Також, були наведені приклади некомпетентного адміністрування Twitter-аккаунтів деяких українських міністерств.

У цій статті ми описуємо зміни, які відбулися з Twitter-аккаунтами представників українського уряду після публікації першої статті на цю тему, а також розглядаємо популярність окремих сторінок у Twitter.

Того ж дня, коли була опублікована стаття на УП, Міністерство регіонального розвитку видалило свою персональну сторінку в Twitter (див. скріншот нижче). На веб-сайті міністерства й досі розміщено це неробоче посилання. Цікаво, що це міністерство вирішило видалити свою сторінку замість того, щоб її покращити.

Декілька міністерств "почистили" та оновили свої сторінки в Twitter. Міністерство інформаційної політики зверталось до редакції "Української правди" для з'ясування певних деталей.



Міністерство освіти та науки не внесло жодних змін у свій Twitter-аккаунт. Останнє повідомлення на його сторінці датоване 14 вересня 2011 року, хоча на веб-сайті міністерства активно висвітлюються всі новини (http://mon.gov.ua/).

Таблиця 1: Зміна часового поясу та основної мови в параметрах користувача міністерствами



Ми спостерігаємо деякі позитивні зміни. Наприклад, Міністерство економічного розвитку і торгівлі, Міністерство інформаційної політики, Міністерство інфраструктури та Міністерство юстиції змінили часовий пояс на "Київ". Міністерство інфраструктури та Міністерство інформаційної політики змінили мову профілю з російської на українську.

Таблиця 2: Зміна кількості послідовників, підписувань на інші сторінки та твітів



Декілька міністерств значно збільшили кількість своїх послідовників. Наприклад, кількість послідовників Міністерства аграрної політики зросла на 39, тобто майже на 40%. Більш ніж по 400 нових послідовників підписалися на сторінки Міністерства закордонних справ та Міністерства внутрішніх справ.

Багато міністерств переглянули сторінки інших користувачів, на які вони підписані. Зокрема, Міністерство інфраструктури істотно "почистило" свої підписування. Міністерство інформаційної політики збільшило кількість своїх підписувань на сторінки інших користувачів на 34% і активніше користується своєю сторінкою в Twitter. Міністерство економічного розвитку і торгівлі, Міністерство фінансів, Міністерство закордонних справ, Міністерство інформаційної політики та Міністерство юстиції теж дещо збільшили кількість підписувань на сторінки інших користувачів. Також, міністерства "відписалися" від деяких, але не всіх, сумнівних сторінок.

Рисунок 1: Відсоток "ретвітів" у період з 6 лютого по 10 квітня 2015 року



Міністерство закордонних справ посідає перше місце за кількістю "твітів". У період з 6 лютого по 10 квітня 2015 року на його сторінці було опубліковано 3 170 повідомлень. Проте, 84% з них складають так звані "ревіти" (це повідомлення, згенеровані іншими користувачами). Міністерство фінансів написало найменше повідомлень на своїй сторінці в Twitter – за останні 2 місяці там було опубліковано тільки 6 нових постів. Міністерство аграрної політики, Міністерство екології, Міністерство інфраструктури та Міністерство юстиції розміщують тільки власні повідомлення.

Таблиця 3: Відсоток найпопулярніших користувачів, чиї повідомлення активно копіюють або "ретвітять"



Найбільш популярним серед українських міністерств є користувач @poroshenko, що має 177 "ретвітів" за останні 2 місяці. Наступна у рейтингу – @APUkraine (166), на третьому місці @YPerebyinis (154), Голова департаменту інформаційної політики МЗС. Міністерство закордонних справ частіше "ретвітить" повідомлення користувачів @YPerebyinis та @DmytroKuleba, ніж повідомлення очільника міністерства (@PavloKlimkin).

Рисунок 2: Кількість власних "твітів" на тиждень з 6 лютого по 10 квітня 2015 року



Міністерство закордонних справ має найвищу кількість власних повідомлень за період до початку квітня 2015р. Останнім часом Міністерство внутрішніх справ та Міністерство економіки значно збільшили кількість створюваних ними повідомлень, і сьогодні разом з МЗС входять до трійки найбільших "ньюсмейкерів". Міністерство інфраструктури також збільшило свою активність у Twitter, і зараз наближається до лідерів.

Рисунок 3: Частка власних "твітів" на тиждень з 6 лютого по 10 квітня 2015 року



За статистикою до квітня 2015р., найбільш активно розміщували власні повідомлення МЗС та МВС – вони продукували 50-60% повідомлень, створених за тиждень усіма українськими міністерствами. На початку квітня Міністерство економіки істотно збільшило свою Тwitter-активність, розмістивши близько чверті повідомлень за перший тиждень квітня. Міністерство інфраструктури теж збільшило свою Тwitter-активність (наприклад, минулого тижня 15% усіх міністерських "твітів" були створені Мінінфраструктури).

Рисунок 4: Частка "ретвітів" своїх власних повідомлень з 6 лютого по 10 квітня 2015 року



Звісно, не тільки кількість "твітів", але і їх популярність відіграє свою роль. Розглянемо кількість "ретвітів" кожного повідомлення ("твіти", які не поширювались, можна вважати "непопулярними"). На рисунку 4 показано частку "ретвітів" у розрізі міністерств. Найвагоміша частка, а саме, близько 50% усіх "ретвітів" власних повідомлень, припадає на Міністерство закордонних справ, далі іде Міністерство внутрішніх справ. Істотно покращилась ситуація з "ретвітами" повідомлень Міністерства економіки. Список 20 найпопулярніших повідомлень, які поширювались у мережі, показано в Таблиці 4. На жаль, їхній зміст часто не пов'язаний з проведенням реформ.

Таблиця 4: Топ-20 повідомлень, які найчастіше копіювали та поширювали на своїх сторінках користувачі з 6 лютого по 10 квітня 2015 року



Висновки

Ситуація з використанням Twitter-аккаунтів та їх адмініструванням українськими міністерствами дещо покращилась. Міністерство закордонних справ та Міністерство внутрішніх справ і надалі залишаються найбільш активними користувачами Twitter, проте, Міністерство економічного розвитку та Міністерство інфраструктури демонструють певний прогрес. На превеликий жаль, Міністерство охорони здоров'я, Міністерство молоді та спорту, Міністерство енергетики та вугільної промисловості, Міністерство соціальної політики та Міністерство культури не стали користувачами Twitter. Більш того, Міністерство регіонального розвитку приєдналось до числа тих, хто не має сторінки в Twitter, нещодавно видаливши свій аккаунт. Можна тільки здогадуватись, яким чином ці міністерства планують розробляти та втілювати реформи, ігноруючи один із найбільш потужних засобів комунікації. Не варто проходити повз стодоларову купюру, яка лежить на узбіччі.

Статтю було опубліковано на VoxUkraine.org

Радянський КЗпП не для сучасного українця

Трудове законодавство ми успадкували від Радянського Союзу, якого вже більше трьох десятків років не існує як держави. Тим часом, ми й надалі продовжуємо працювати за правилами, які не дозволять людині, яка шукає роботу, та роботодавцю, хто пропонує робочі місця, легко знаходити один одного та визначати умови праці вигідні для обох...

Пам'яті Каті Гандзюк

Вчора померла Катя Гандзюк. Її життя рятували в лікарні після того, як 31 липня на неї вилили літр кислоти. Для мене Катя – символ нової України...

Навіщо створювали VoxUkraine?

Вчора VoxUkraine випустив статтю яка оцінює "Новий економічний курс" Юлії Тимошенко. Стаття була процитована великою кількістю ЗМІ та лідерами думок...

KSE Voice: Відкритий лист українському суспільству від бізнесу та провідних економістів

Вважаємо своїм обов'язком заявити: українська держава стоїть на межі глибокої економічної кризи. У другій половині цього року український уряд має заплатити понад 3 млрд...

5 типів поведінки, які допомогають стати успішним

Нещодавно мене попросили прочитати лекцію про навички, які будуть потрібні у майбутньому. Лекція була для широкої аудиторії, переважно студентів...

Відкритий лист до політиків, бізнес-спільноти та громадян України

Автори: Тимофій Милованов (Почесний президент Київської школи економіки, співзасновник VoxUkraine, член Ради НБУ, професор Піттсбургзького університету) та Юрій Городніченко (співзасновник VoxUkraine, професор Каліфорнійського університету у Берклі) Ми є економістами з визнаною експертизою у аналізі впливу різноманітних економічних політик на економічний розвиток...