Тимофій Милованов Почесний президент Київської школи економіки, професор Піттсбурзького університету, заступник Голови Ради НБУ

KSE Voice: Відкритий лист українському суспільству від бізнесу та провідних економістів

06 червня 2018, 12:01

Вважаємо своїм обов'язком заявити: українська держава стоїть на межі глибокої економічної кризи.

У другій половині цього року український уряд має заплатити понад 3 млрд. доларів кредиторам. У наступному році біля 7 млрд. Цих коштів держава не має, і джерела їх отримання поки відсутні. Невиплата боргу означає катастрофічну девальвацію гривні з неминучим стрімким зубожінням більшості українських громадян.

Для виплати є три опції:

- продовження програми співробітництва з МВФ;

- позики у приватних інвесторів;

- радикальне скорочення видатків бюджету.

Опція з приватними інвесторами насправді означає лише відкладання проблеми на рік з подальшим ще більшим затягуванням боргового зашморгу. Оскільки гроші можна буде позичити не менше ніж під 8% або всі 10-12%.

Радикальне скорочення видатків бюджету – пенсії, зарплати, освіта, медицина, оборона – малоймовірно.

Тому залишається подальше співробітництво з МВФ, де річна ставка позики складає 3%. Але ця програма не буде продовжена доки Україна не повернеться на шлях реформ. З МВФ чи без, через відсутність боротьби з корупцією і повільні реформи ми втрачаємо останній шанс.

У нас є тижні (не місяці). Парламент, уряд та Президент повинні зробити вибір зараз. Перед тим, як парламент піде на канікули.

Підписанти

Тимофій Милованов, PhD, Почесний президент Київської Школи Економіки.

Юрій Городніченко, PhD, Голова академічної ради Київської Школи Економіки.

Юлія Клименко, директор програми MBA, Київська школа економіки; Колишній заступник міністра економічного розвитку та торгівлі України; Член правління Transparency International Україна

Роман Шпек, Голова Ради Незалежної асоціації банків України, Старший Радник ПАТ "Альфа Банк"

Томаш Фіала, генеральний директор, Dragon Capital

Сергій Черненко, Голова Правління ПУМБ

Іван Міклош, голова Стратегічної групи радників з підтримки реформ

Маргарита Карпенко, партнерка, DLA Piper

Андрій Логвін, Співзасновник та Генеральний директор компанії Кasta

Сергій Гусовський, стратегічний радник почесного президента, Київська школа економіки

Сергій Башлаков

Наталія Шаповал, віце-президент з економіко-політичних досліджень, Київська школа економіки

Наталія Мостепанюк, віце-президент з фінансів, Київська школа економіки

powered by lun.ua
Коментарі — 19
meua _ 08.06.2018 03:12
IP: 93.72.11.---
Тимофій Милованов, кажется в Набсовете НБУ, который "выстроил" банки брать депозиты у населения в валюте по 2-3% годовых? Они готовы брать на стороне займы под 8-10%, а украинцам предлагают держать деньги под матрасом.
Хороший экономист. Неудивительно, тем более, что все депутаты и министры все деньги имеют в баксах.
бун _ 07.06.2018 11:06
IP: 77.123.160.---
Mike_Kharkov:
бун:
... народ відділили від власності. ВВП залежить сьогодні від тих же кількох осіб і їх оточення, а не від сукупності факторів, які утворюють ринок, як це в більшості країн світу. Це гірка правда і з цього треба виходити.
Так, а з цього слідує, що під брендом "Україна" фактично існують дві окремі частини – держава Україна, яка повністю належить кільком сім'ям, та країна Україна, де живе населення-обслуга.
Тобто, можна навіть казати про колонізацію країни олігархією.
Це система всіх 12-и пострадянських країн, тобто всього СРСР без Прибалтики.
Mike_Kharkov _ 07.06.2018 10:58
IP: 178.137.189.---
бун:
... народ відділили від власності. ВВП залежить сьогодні від тих же кількох осіб і їх оточення, а не від сукупності факторів, які утворюють ринок, як це в більшості країн світу. Це гірка правда і з цього треба виходити.
Так, а з цього слідує, що під брендом "Україна" фактично існують дві окремі частини – держава Україна, яка повністю належить кільком сім'ям, та країна Україна, де живе населення-обслуга.
Тобто, можна навіть казати про колонізацію країни олігархією.
бун _ 07.06.2018 07:56
IP: 77.123.160.---
Елена Величко:
ОСНОВНА проблема економічної системи, що усюди підбираються не фахові та порядні професійно люди, а такі, що не знають, й їх купляють грошима, або такі, що виконують саме настанови тих, хто таким людям дав посади, тобто було лобіювання одних – тепер інших,а насправді, у масштабах країни НІЧОГО не робиться та гірше.
Пані Олено, спочатку треба визнати найганебніше, основна причина краху економіки в перегляді результату приватизації з половини 90-х, коли мала, середня і навіть велика власність почала відбиратися в тих, кому вона належала внаслідок приватизації і з допомогою рейдерських схем стала переходити в руки кількох на всю країну олігархів. Таким чином народ відділили від власності. ВВП залежить сьогодні від тих же кількох осіб і їх оточення, а не від сукупності факторів, які утворюють ринок, як це в більшості країн світу. Це гірка правда і з цього треба виходити.
Daniil Monin _ 06.06.2018 20:16
IP: 188.163.0.---
Как будто радикальные уменьшение расходов бюджета решит вопрос отдачи и получения валюты бюджетом для выплат по внешним долгам:)))))
Или Вы на сокращенные расходы собрались валюту прикупить?
Так точно также можно прикупить и без сокращения бюджета увеличив внутренний долг...
В этом году бюджету осталось выплатить немного более 1 млрд доллара а не 3. Если никто из подписавшихся не читал додаток 2 бюджета, где внешние выплаты всего 61 млрд гривен за год из которых 14 уже было выплачено за 4 месяца а ещё в мае погасили 700 млн долларов, то уровень знаний в бюджете у подписавшихся вероятно зашкаливает:))))
А что такое борговой зашморг? Когда расчёты показывают что гос долг в условиях замещения внешних долгов до 2021 года упадёт с 71.8% Ввп 56%. А обслуживание упадёт с 3.7% Ввп до 3.3% ВВП, учитывая даже факт увеличения средней ставки обслуживания. Неужели никто не считал перед тем как это подписывать?
Елена Величко _ 06.06.2018 17:37
IP: 178.95.99.---
САНДРО:
Так, я думаю, що Автор хотів зробити краще, але не знав що та як...
Тому я пишу, бо це не просто подобається чи ні, – це відповідальність, й якщо берешся – роби,
й не бачила ДАВНО, щоб на тему фінансів, Автор написав.
Чи може він не в наглядовій Раді НБУ, не отримав 100+ тис. грн.,може пішов? – тоді він не відповідальний, тоді інша справа.
Елена Величко _ 06.06.2018 17:19
IP: 178.95.99.---
ОСНОВНА проблема економічної системи, що усюди підбираються не фахові та порядні професійно люди, а такі, що не знають, й їх купляють грошима, або такі, що виконують саме настанови тих, хто таким людям дав посади, тобто було лобіювання одних – тепер інших,а насправді, у масштабах країни НІЧОГО не робиться та гірше. Тобто, яких людей не сади на посади – на ці посади саджають маріонеток, бо держава не контролює такий процес, або через зацікавлених персон знову сіпає за нитки. Таким чином, без ПЛАНУ, що робити – нічого не міняється або гірше, бо ніхто ні за що не відповідає – не відповідає за якість життя громадян. Та гірше, саме у фінансовій системі,повинен бути контроль, бо саме там анклави, фінансування без контролю та гірше, суцільне колекторство на наші гроші.
Елена Величко _ 06.06.2018 17:12
IP: 178.95.99.---
Треба сказати, що школа економіки та реальні процеси – то різне.
Але, ЩОБ НЕ РОБИЛОСЬ. а робиться одне – скорочення робочих місць, виробництва, несплата ЗП, підняття захмарне цін,на цьому фоні з"явились захмарні ЗП деяких пенсон...І ЗНОВУ – постійні кредити МВФ, обіцянки, кредити МВФ...-більше 20 років.
Наскільки, я пам"ятаю, Ви у наглядову Раду НБУ пішли, а чого ж за 4 роки не зробили ІНШУ систему, зокрема, СПИТАЛИ БАНКИ, а де виробництво, де нові місця для роботи??? а не суцільне колекторство та роблення грошей з грошей – тобто інфляція. Чи є у Вас План як фінанси через кредитування будуть РОЗВИВАТИ економіку? Чи знаєте Ви, що соціальні гарантії не виконуються, на фоні захмарних ЗП з того ж бюджету, що масове безробіття? Чи провіряли ВИ, що валютні кошти пішли, а ліки не поступили, й люди не отримали допомоги?Й взагалі розкажіть, ЩО САМЕ ВИ ЗРОБИЛИ В НБУ?
Dar Asten _ 06.06.2018 16:49
IP: 35.195.42.---
zmey-15:
Цуг-цванг уже закінчується, починається дефолт.
Oleksander Matvienko _ 06.06.2018 15:42
IP: 91.227.182.---
Про четверту опцію забули: відібрати (повернути) награбоване у українців державі. Мільярди порошенок-коломойських-ахметових-фірташів-... – це награбоване у українців. Поки Україна буде дозволяти грабувати українців, доти ніякі мвфи їй не допоможуть.
zmey-15 _ 06.06.2018 14:54
IP: 188.163.33.---
Dar Asten:
Борис Троян:
... Лучше заниматься тем, чтобы выгнать эту гельминтную свору НА выборах.
---
Так до виборів не доживемо, і вони про це пишуть, що у нас є тижні, а не місяці.
Долги все равно останутся. Любого, кого выберем, будут еще хуже, но валить будут на "папередникав". Просто цугцванг какой то.
Dar Asten _ 06.06.2018 14:38
IP: 35.205.217.---
Борис Троян:
... Лучше заниматься тем, чтобы выгнать эту гельминтную свору НА выборах.
----
Так до виборів не доживемо, і вони про це пишуть, що у нас є тижні, а не місяці.
Mike_Kharkov _ 06.06.2018 13:48
IP: 178.137.189.---
Борис Троян:
...Лучше заниматься тем, чтобы выгнать эту гельминтную свору НА выборах.
Да, но список кандидатов пишется этой самой сворой, поэтому наши выборы это постоянное перемешивание г. в бочке. Нужна другая бочка, с медом, а это стоит денег. Т.е., в рамках выборного процесса задача не решается. Я давно уже предлагал обратиться от имени украинского народа к народам европы (не правительствам, а народам) с просьбой надавить на свои правительства и свергнуть наше олигархо-иго, т.с., дать нам на время их суды, полицию и армию, потом рассчитаемся.
Вот для этого и нужен был бы майдан, нужны вот эти общ. организации – сбор подписей.
Grygorii Moroz _ 06.06.2018 13:43
IP: 46.211.105.---
четверта опція: кошти олігархів і власників збанкрутілих, приватизованих державою банків;
п'ята опція: незаконне збагачення по схемі "ротердам+";
шоста опція: знищення корупції на митниці і збільшення надходжень;
сьома опція: відміна пільг олігархам, деофшшоризація і збільшення ставки оподаткування олігархів...
Mike_Kharkov _ 06.06.2018 13:20
IP: 178.137.189.---
Економісти повинні пропонувати шляхи виходу, моделювати економічні процеси. А слово "гаплик" не є науковим:), особливо для члена ради НБУ. І ось це саме моделювання і повинно дати результат – що треба було б зробити, чому це робиться та хто не дає.
Борис Троян _ 06.06.2018 13:20
IP: 46.98.247.---
Полтавський Козак:
Полтавський Козак:
вас шо грантожерів по команді активували
шо за істерика
да буде той суд.
тільки без вас шісток.
Даже нелюбимые вами "грантоеды" прекрасное глистогонное средство от шоколадных паразитов, ишь как этого "козака" колбасит!
Борис Троян _ 06.06.2018 13:15
IP: 46.98.247.---
анатолій:
КШЕ – приватний навчальний заклад, їм болить проблема держави, а де голос академіків, докторів та безлічі кандидатів від економіки, зокрема, депутатів ВР на чолі з кен Ю. Тимошенко? Їм все одно? Всё будет харашо?
Все, к кому вы обращаетесь, давно и плотно присосались к бюджету, они НЕ МОГУТ ничего менять – потому что изменения означают ограничение ВОЗМОЖНОСТИ воровать.Так что оставьте их в покое и не ожидайте от них ничего хорошего Лучше заниматься тем, чтобы выгнать эту гельминтную свору НА выборах.
анатолій _ 06.06.2018 12:48
IP: 35.235.227.---
КШЕ – приватний навчальний заклад, їм болить проблема держави, а де голос академіків, докторів та безлічі кандидатів від економіки, зокрема, депутатів ВР на чолі з кен Ю. Тимошенко? Їм все одно? Всё будет харашо?
Полтавський Козак _ 06.06.2018 12:42
IP: 35.235.227.---
вас шо грантожерів по команді активували
шо за істерика
да буде той суд.
тільки без вас шісток.
Україна та Європа1065 Aтака Путіна1187 Корупція1288 Уряд реформ392 тітушки18
ОСТАННІ ЗАПИСИ
Віктор Уколов

Стартувала PR-кампанія за зняття санкцій з Росії?

Олексій Гарань

Скільки посад голів комітетів віддала опозиції правляча компартія у 1990 р.?

14
Ірина Федорів

До уваги голови КОДА: Даніш в суді завалює експертизу по каналізації на Бакала

3
Айдер Муждабаєв

Россияне устали от Путина. Это правда. Им нужен Сталин

8
Дмитро Яблоновський

Державні монстри – вбити чи розчаклувати?

3
Сергій Лямець

Авакова и Супрун оставить в правительстве? Зеленский и команда – вы серьезно???

17
Ірина Федорів

Вода з фекаліями: що дала нарада в голови ОДА

12
Артем Петренко

Шанс вырваться из ловушки бедности. Или почему важно, чтобы у Зеленского получилось

24
Сергій Лямець

Коболев получает $1 млн в месяц. Укрзализныця закупает дизель у олигархов. Так зачем нам независимые набсоветы???

7
Сергій Лямець

Зачем Зеленскому стукачи. Что говорит здравый смысл об инициативе платить 10% за доносы

13
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter