17 жовтня 2007, 19:44

НОВОСТИ С ФРОНТОВ: Киевский торг

Ближайшая электоральная война пройдет в Киеве. Это уже очевидно. Изменения, которые собирается вносить демократическая коалиция в закон "О столице" дадут Верховной раде право назначать досрочные выборы мера столицы и Киевсовета. По крайней мере, так утверждают источники.

Этот законопроект лидеры коалиции внесли в качестве первоочередного. Вряд ли это было сделано из соображений заботы об усовершенствовании законодательства.

"Оранжевым" это выгодно – совместная победа на досрочных выборах позволит БЮТ и НУНС максимально эффективно использовать мобилизированный электорат в столице. Шум вокруг горадминистрации и уже нескрываемая спешка Киевсовета в принятии необходимых решений говорят о том, что к войне готовятся и там.

Единственное негативное последствие столичных выборов для "оранжевых" может стать публичное противостояние. Если в ходе национальной кампании им, хоть и с трудом, но все же удавалось скрыть общность своих избирателей, то на уровне Киева они рано или поздно столкнутся в электоральной борьбе.

Но, несмотря на предстоящее противостояние, ни БЮТ ни НУНС до сих пор так и не определились с окончательной кандидатурой на пост мэра Киева.

Сейчас очевидно одно – единого кандидата от демократических сил не будет. Но, несмотря на это, штабы стараются не называть окончательные фамилии будущих претендентов.

В БЮТ наиболее вероятной кандидатурой на пост мэра называют Иосифа Винского, но все еще продолжают ждать шагов со стороны СП.

А в СП делают все возможное, чтобы нейтрализовать Юрия Луценко на выборах мэра. Ему сделали предложение, от которого он, скорее всего, не сможет отказаться. Пост главы МВД и вице-премьера по силовому блоку весьма привлекательны в качестве "рейтингового трамплина". А впереди президентские...

Если же Юрий Луценко попытается вести избирательную кампанию в столице из Кабмина, его обвинят в развале команды. Причем как на Банковой, так и на Грушевсого.

В напряженной тишине между Секретариатом и БЮТ о своих претензиях на пост мэра Киева робко заявил Виталий Кличко.

Если это начало кампании, то уж очень застенчивое. Появившиеся сообщения о том, что Кличко якобы уже поддержали и в НУНС, и в БЮТ, оказались блефом.

Никакого предварительного согласия Виталий Кличко ни от кого не получал.

Правда когда он выступил, нервы сдали у обеих сторон.

По некоторой информации, на следующий же день после выступления господина Кличко, юристы БЮТ получили указание полностью поддержать его инициативы в Киевсовете. Но не с целью поддержать кандидатуру самого боксера, а с тем, чтобы не отдавать пальму первенства в борьбе с Леонидом Черновецким.

В Секретариате выступление господина Кличко вообще вызвало панику. В неожиданно появившемся боксере НУНС увидел угрозу собственным позициям в борьбе с БЮТ. Ниже приводится выдержка из аналитической записки СП:

"Ризики:

- З огляду на заяви Ю.Тимошенко про відсутність намірів підтримувати Ю.Луценка на дострокових виборах мера столиці та високий рейтинг В.Кличка на виборах 2006 року, БЮТ може підтримати його кандидатуру єдиним кандидатом від опозиційних Л.Черновецькому сил.

- Ситуація у Києві, а саме протистояння "Нашої України" та БЮТ у Київраді, може спровокувати конфлікт між БЮТ та НУ-НС на національному рівні або стати основною темою майбутніх торгів за посади у Кабміні та місцевих органах влади.

- У разі намірів Ю.Тимошенко перед початком президентської кампанії вийти з коаліції та розпочати власну боротьбу за пост Президента України, ситуація в Київраді може стати однією з тем критики блоку НУ-НС та Президента України, який не втрутився у конфлікт.

- Існує ймовірність, що через свою діяльність, а саме підтримку Блока Черновецького при розподілі землі, фракція "Наша Україна" та блок НУ-НС може остаточно втрати довіру та підтримку киян на майбутніх виборах, а також можливих позачергових виборах мера Києва.

- Конфлікт між БЮТ та НУ-НС на київському рівні дасть привід опонентам для критики демократичных сил".

"Рекомендації:

- Фракції "Наша Україна" у Київраді виступити з ініціативою проведення позачергової сесії Київради, під час якої (у співпраці з фракціями БЮТ та Блоку Кличка) прийняти рішення про скасування прийнятих 1 жовтня земельних рішень.

- Розглянути на політраді блоку "Наша Україна – Народна Самооборона" ситуації у Київраді, та прийняти рішення, в якому зазначалася б позиція блоку щодо ситуації в Києві, рекомендувати місцевому осередку партії "Наша Україна" у м. Києві підписати договір про співпрацю з блоком Юлії Тимошенко в Київраді; виробити консолідовану позицію "НУ-НС" щодо всіх резонансних тем на рівні Києва та жорстко відслідковувати її дотримання".


А вот следующие два пункта говорят о том, что вскоре предложения от которых сложно будет отказаться Секретариат президента сделает и Леониду Черновецкому:

"...- Підготувати перелік розпоряджень голови КМДА, рішень Київради, які доцільно скасувати актами Президента України або оскаржити в судовому порядку в найближчий час.

- Ініціювати громадське обговорення необхідності проведення круглого столу та підписання муніципального договору між міським головою Києва і фракціями Київської міської ради щодо напрямів розвитку міста.

- У разі відмови Л.Черновецького від таких кроків відкривається можливість звинувачувати його в небажанні налагодити роботу київської влади.

- Це також буде додатковим аргументом для розділення посад голови КМДА і мера (секретаря Київради) ".


Вот только не понятно, что будет если господин Черновецкий согласится.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Чому Трипільська ТЕС не була достатньо захищена та чи вдасться ворогу знищити українську енергосистему

Через втрату Трипільської ТЕС виникло багато питань про ступінь захисту енергетичних об'єктів України від атак ворога. Агентство відновлення захищає лише частину енергетичних об'єктів розподільчої мережі, але далеко не всі...

Проєкти відновлення: зустрічі держави і бізнесу

До кінця листопада плануємо провести чотири великі зустрічі з представниками будівельного ринку прифронтових областей, які найбільше постраждали від воєнних дій...

Нові правила тендерів відновлення

Наприкінці літа Агентство відновлення розпочало перші тендери на проектні та будівельні роботи з відновлення житла та соціальної інфраструктури...

У Ягідному розпочинається відбудова житла: відновлюємо одне з найбільш постраждалих українських сіл

Розбиті й понівечені житлові будинки, зруйнований сільський клуб, спалена військова техніка окупантів на вулицях та школа, яка перетворилася на вʼязницю для 370 людей – таким село Ягідне на Чернігівщині бачили ті, хто приїздив туди після деокупації...

Розпочали відновлювальні роботи у Макарові Київської області

Це один із населених пунктів, який найбільше постраждав через вторгнення російських військ. Відбудова житла у таких містах і селах – один із наших пріоритетів...

Запрошуємо на тендери з відновлення Посад-Покровського 

Агентство відновлення оголосило перші 2 тендери на будівництво 13 житлових будинків у селі Посад-Покровське Херсонської області. Усього буде проведено  9 тендерів – від 5 до 14 будинків у кожному...