11 січня 2021, 13:49

''Укроборонпром'' запустив електронні конкурси з оренди майна

Державний концерн "Укроборонпром" та Prozorro.Продажі підписали меморандум, умовами якого передбачається, що майно підприємств Концерну передаватиметься в оренду виключно внаслідок електронних торгів.

ЯКУ ПРОБЛЕМУ МИ ВИРІШУВАЛИ

Загалом пдприємства "Укроборонпрому" володіють 7441 об'єктом нерухомості загальною площею майже 9 млн м². З них близько 1,85 млн м² – надлишкове майно, яке вже давно не задіяне у виробничих процесах підприємств Концерну, і може бути передане в оренду у прозорий та відкритий спосіб.❗Між тим, згідно нашим даним, з 969 кримінальних проваджень, відкритих у сфері оборонно-промислового комплексу, близько 40% – щодо незаконного заволодіння державним майном. Дослідження StateWatch показало, що понад 80% об'єктів здаються в оренду за цінами, нижче ринкових. Приміром, найнижча плата за оренду одного кв. метра нерухомості у Києві складає менше 10 гривень, а саме 7,5 грн.

ЩО МИ ЗРОБИЛИ

Задля підвищення прозорості та ефективності розпорядження надлишковими активами, Концерн створив Реєстр всього нерухомого майна, доступного для оренди.

Це лише один з заходів з протидії схемам із незаконного виведення та заволодіння державними активами. Для розуміння, лишеу 2020 році Концерном не допущено проведення незаконної та непрозорої приватизації орендованого майна площею 21,6 тис. кв. м.Реєстр нерухомого майна доступного для оренди знаходиться на сайті Укроборонпрому у розділі "Активи" – "Інвестиційна нерухомість для оренди", а також буде розміщено на сайті Прозорро.Продажі.

У Реєстрі можна переглянути перелік об'єктів, доступних для оренди, їх детальний опис (на якому поверсі, з ліфтом чи без, з опаленням чи без, з охоронною сигналізацією чи без тощо), технічний стан об'єкта, місцезнаходження, цільове призначення, термін оренди, контакти для зворотного зв'язку.

У Реєстрі містяться об'єкти, доступні для оренди з усієї України, в тому числі у Києві. Майно може потрапити до Реєстру лише за умови, якщо не задіяне у виробничих процесах підприємств.

Після отримання заявки від потенційного інвестора рішення про передачу майна в оренду погоджує Комісія з питань розпорядження майном підприємств Укроборонпрому. До складу Комісії входять представники 7 структурних підрозділів, в т.ч.: управління з питань активів, служба безпеки, юридичний та фінансовий департаменти, виробничі відділи.Що важливо, підприємства Концерну прислухаються до ринку, а отже, знижують початкову вартість оренди на 15%, якщо аукціон не відбувся з першої спроби, ще на 15% – якщо з другої, та на 50% – під час третьої спроби через 30 днів.

Усі виручені від оренди кошти спрямують на розвиток підприємств Концерну, яким ці об'єкти нерухомості належать, – на технічне переоснащення та модернізацію виробничих потужностей, виплату заборгованостей по зарплаті та спожитим комунальним послугам, у разі наявності таких.

Усі зацікавлені інвестори та громадськість матимуть рівний доступ до інформації про майно, яке передається в оренду, а також результатів електронних торгів.

❗До участі у конкурсах не допускатимуться фізичні або юридичні особи країни-агресора, які є бенефіціарами, керівниками чи власниками.Сторони Меморандуму публічно задекларували, що не толеруватимуть будь-які прояви непрозорих дій, не приймають оплат за сприяння або спрощення формальностей при здійсненні господарської діяльності чи за забезпечення більш швидкого вирішення тих чи інших питань.

Щиро вдячні усій команді Prozorro.Продажі, його директору Олексію Соболєву та заступниці Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Світлані Панаіотіді за плідну співпрацю!

powered by lun.ua

Законопроект #3822 – єдиний шлях до інвестицій в оборонну промисловість

Інвестиції – головна причина, чому оборонці потрібен законопроект #3822. Це не політика, а проста арифметика та здоровий глузд. 💸 Щороку в Україні на розробку нових зразків озброєння та військової техніки українські оборонні підприємства витрачають не більше 2-3% чистого прибутку...

Законопроект #3822 – чому ''Укроборонпрому'' потрібна корпоратизація

Сьогодні в управлінні "Укроборонпрому" – 99 державних унітарних комерційних та 7 казенних підприємств. Це і заводи, і конструкторські бюро, і компанії-спецекспортери...

Укроборонпром не має контрактів з Російською Федерацією з 2014 року

Стокгольмський інститут досліджень проблем миру (SIPRI) розповсюдив інформацію, що нібито Російська Федерація входить у трійку найбільших покупців українського озброєння...

''Укроборонпром'' розпочав інвентаризацію інтелектуальної власності

Ми готувались до цієї новини майже чотири місяці. Сідайте зручніше, розкажу вам про свій самий амбітний проект у Концерні "Укроборонпром". Впевнений, для багатьох з вас слово "активи" здебільшого асоціюється з майном – спорудами, устаткуванням, земельними ділянками тощо...

Все, що в оборонці, має залишитись в оборонці

Чотири місяці тому я зайняв посаду директора з активів Державного концерну "Укроборонпром". Наприкінці минулого року деякі дружні видання назвали мене "державним рейдером", який начебто переписав на Концерн сотні тисяч квадратних метрів оборонних заводів на майже на мільярд гривень...

Геополітичний ексгібіціонізм

Уряд Російської Федерації ввів економічні санкції відносно Державного концерну "Укроборонпром" та однієї з наших компаній "Укрспецекспорт". Санкції передбачають блокування безготівкових грошових коштів, бездокументарних цінних паперів і майна, а також заборону на перерахування коштів та виведення капіталу за межі території Російської Федерації...