''Укроборонпром'' розпочав інвентаризацію інтелектуальної власності
Ми готувались до цієї новини майже чотири місяці. Сідайте зручніше, розкажу вам про свій самий амбітний проект у Концерні "Укроборонпром".
Впевнений, для багатьох з вас слово "активи" здебільшого асоціюється з майном – спорудами, устаткуванням, земельними ділянками тощо. Натомість головний актив оборонних підприємств – це ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ВЛАСНІСТЬ.
Отже, ми почали повну інвентаризацію інтелектуальної власності всіх підприємств-учасників Державного концерну "Укроборонпром". Ви здивуєтеся, але за всі роки існування у Концерні ніколи не проводився централізований збір та аналіз стану технічної документації на озброєння та військову техніку.
Наприкінці минулого року нашим управлінням була розроблена комплексна Політика управління об'єктами прав на інтелектуальну власність. Документ підписаний генеральним директором Юрієм Гусєвим, і вже третій місяць триває впровадження нових процедур на усіх підприємствах Концерну.
Кінцева мета – забезпечити всеохоплюючій облік, ефективний захист та адекватну монетизацію інтелекатуальної власності.
Це непросте завдання з урахуванням того, що левова частка документації знаходиться під грифом ДСК або становить державну та комерційну таємницю. Наразі дані збираються усіма наявними засобами, які дозволяють забезпечити повний захист інформації, як у процесі передачі, так і під час обробки та зберігання даних.
На даний момент нашим управлінням вже розроблено реєстр наявної технічної документації на всі види озброєння та військової техніки. База даних продовжує наповнюватись, і на сьогоднішній день у розпорядженні наших підприємств вже зареєстровано 3942 одиниці технічної документації, з яких 3135 є власністю самих підприємств, решта – належить державним замовникам.
Наступний крок – винесення цього питання на розгляд державних органів влади – Міністерства стратегічних галузей промисловості, Мінекономіки та Ради національної безпеки та оборони.
В Україні досі відсутня Національна політика з управління правами на інтелектуальну власність у оборонній галузі, яка існує у багатьох розвинених країнах і дозволяє запобігти крадіжкам об'єктів інтелектуальної власності, захистити її від незаконного копіювання, і, як наслідок недобросовісної конкуренції на ринку озброєнь та військової техніки як всередині країни, так і за її межами.
Ми почали з себе.
Щиро ваш, заступник генерального директора "Укроборонпром" з управління активами. 🤘