5 квітня 2021, 10:31

Законопроект #3822 – єдиний шлях до інвестицій в оборонну промисловість

Інвестиції – головна причина, чому оборонці потрібен законопроект #3822. Це не політика, а проста арифметика та здоровий глузд.

💸 Щороку в Україні на розробку нових зразків озброєння та військової техніки українські оборонні підприємства витрачають не більше 2-3% чистого прибутку. При цьому приблизно 80% усіх замовлень – це ремонт та модернізація існуючої, здебільшого старої радянської техніки.

Інвестувати у розробку нового озброєння можуть лише фінансово успішні підприємства державного сектору. Наприклад, КБ "Луч", яке сбогодні за власні обігові кошти розробляє розвідувально-ударний безпілотний літальний апарат "Сокіл-300".

💹 Решту відомих вам нових розробок – наприклад, береговий ракетний комплекс "Нептун", проекти "Краб" та "Бастіон" – замовлялись та фінансуються за державні кошти, яких в сучасних умовах не вситачає.

🛠 Щоб перейти з рейок ремонту старої техніки на виробництво сучасних високотехнологічних зразків потрібні суттєві інвестиції, на які у держави об'єктивно недостаньо ресурсів. Єдиний шлях – залучати ці ресурси на внутрішньому або зовнішньому ринках інвестицій та запозичень.

Але перше, чим цікавиться будь-який інвестор – це підзвітність та прозорість управлінської структури, ринкова обгрунтованість та відсутність політичного впливу.

⛔ Саме тому наразі українська оборонка, у якій все ще переважає архаїчна система управління, закрита для залучення івнестицій та приречена виживати зарахунок ремонтів, а не розробки нових зарзків озброєння.

Жити за старими правилами та стандартам радянського союзу та жалітись, чому ми не привабливі та не надійні для партнерів – це гра у хованки та самообман.

✅ Законопроєкт N3822 – це інструмент, який дозволить перейти до зрозумілої інвесторам корпоративної системи управління. Лише після того, як структури нашого ОПК стануть прозорими та передбачуваними для інвесторів, ми зможемо залучати прямі іноземні або внутрішні інвестиції та створювати нові зразки озброєння та військової техніки.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Чому Трипільська ТЕС не була достатньо захищена та чи вдасться ворогу знищити українську енергосистему

Через втрату Трипільської ТЕС виникло багато питань про ступінь захисту енергетичних об'єктів України від атак ворога. Агентство відновлення захищає лише частину енергетичних об'єктів розподільчої мережі, але далеко не всі...

Проєкти відновлення: зустрічі держави і бізнесу

До кінця листопада плануємо провести чотири великі зустрічі з представниками будівельного ринку прифронтових областей, які найбільше постраждали від воєнних дій...

Нові правила тендерів відновлення

Наприкінці літа Агентство відновлення розпочало перші тендери на проектні та будівельні роботи з відновлення житла та соціальної інфраструктури...

У Ягідному розпочинається відбудова житла: відновлюємо одне з найбільш постраждалих українських сіл

Розбиті й понівечені житлові будинки, зруйнований сільський клуб, спалена військова техніка окупантів на вулицях та школа, яка перетворилася на вʼязницю для 370 людей – таким село Ягідне на Чернігівщині бачили ті, хто приїздив туди після деокупації...

Розпочали відновлювальні роботи у Макарові Київської області

Це один із населених пунктів, який найбільше постраждав через вторгнення російських військ. Відбудова житла у таких містах і селах – один із наших пріоритетів...

Запрошуємо на тендери з відновлення Посад-Покровського 

Агентство відновлення оголосило перші 2 тендери на будівництво 13 житлових будинків у селі Посад-Покровське Херсонської області. Усього буде проведено  9 тендерів – від 5 до 14 будинків у кожному...