4 лютого 2013, 12:42

ВРЯТУВАТИ ОЛЕНУ ЧЕКАН!!! (+ Юрій Макаров про О.В. Чекан)

Останнім часом – так складалося моє життя – я багато думав про смисл існування, про те – навіщо ми живемо, адже дорослу людину дуже важко чимсь здивувати, вразити, зацікавити. В закордонах усі, хто хотів, побували. Усю світову літературу, яку хотіли, перечитали. Усю музику, яку хотіли, переслухали. Фільми передивились. А жити, щоб послухати, що нового напишуть Чайковський чи Бах, Достоєвський чи Леся Українка, безглуздо, бо вони вже давно все написали і померли. Хоча, наскільки відомо, поети продовжують писати і на тому світі.

А сучасних Бахів та Лесь Українок чомусь не народжується.

Якщо ми все знаємо про світ, то навіщо тоді жити?

І чи не головна відповідь, яку я собі дав, в тому, що ми живемо для того, аби радіти, що ми не самотні, що ми – усі разом, що поруч з нами живуть інші люди – близькі нам, зрозумілі, в яких такі самі чи подібні цінності та інтереси, з якими ми можемо вважати себе товаришами по життю як по грандіозній авантюрі.

Для когось коло рідних та зрозумілих людей – це ті, хто слухає радіо "Шансон", кожен день п'є пляшкове пастеризоване пиво, читає новини про Аллу Пугачову та Галкіна, сміється над телевізійним гумором, дивиться бойовики та голосує за Януковича або Путіна.

Коло зрозумілих мені людей трохи інше – це люди, які захоплюються чудовою та прекрасною музикою, хто любить поезію, хто не байдужий до долі своєї країни, хто готовий жертвувати особистим (кров'ю, життям, грошима) заради інших, заради майбутнього, заради надособистісних ідеалів.

Ну і дуже велика частина з близьких та зрозумілих мені людей читає цей блог на "Українській правді", чим я пишаюсь вище всякої міри.

Тож один з найвищих смислів існування – це бути в колі близьких та зрозумілих тобі людей.

І коли це коло зменшується, зменшується і смисл твого існування.

Отже, в колі мого існування, в якому присутні і ви, дорогі друзі – читачі цього блогу, трапилась велика біда.

Олена Василівна Чекан – надзвичайно цікава постать – актриса театру та кіно, відома журналістка ("Український Тиждень" та ін.), інтелігентна та тонка людина, потребує допомоги.

Особисто я пам'ятаю її цікаві моноспектаклі по віршах Цвєтаєвої та Лесі Українки (з ними вона колись приїздила у Москву), її (разом з Юрієм Макаровим) чотирьохсерійний фільм "Мій Шевченко", за який мали б дати Шевченківську премію (здається, у 2002 році), але тоді дали Донецькому музично-драматичному театру – якраз Янукович вперше став прем'єром.

Олена Чекан у фільмах

Олена Чекан у Вікі

Насправді, здоров'я Олени Чекан потребує допомоги не захмарної (при цій жахливій хворобі, як правило, лікування коштує набагато більше; тут йдеться десь орієнтовно про півтора десятки тис. євро). Але для інтелігентних людей це сума нереальна, не підйомна.

Я майже ніколи нікого ні про що не прошу.

Але це той випадок, коли це коло людей, в якому ми існуємо, можна зберегти – якщо кожен з нього чимсь допоможе – молитвою за р.Б. Олену та посильним внеском на операцію. Для цього треба лише бажання та декілька хвилин. Можна зайти у будь-яку філію "Приватбанку" (чи навіть підійти в магазині до терміналу, через який поповнюють рахунок на мобільний), натиснути декілька кнопок та вставити кілька купюр.

Адже життя варте того, щоб жити у колі близьких нам та зрозумілих людей!...


_______________________________

Реквізити для перерахування коштів (готівковий розрахунок):

Банк отримувача ПАТ КБ "Приват Банк"

На номер картки 4405 8858 2756 9077 (тільки через касу ПриватБанка)

або

Банк отримувача ПАТ КБ "Приват Банк"

На номер картки 5577 2127 1356 5995 (через термінал)

Отримувач: Родюк Богдан Станіславович (син)_______________________________

Юрій Макаров:

ОЛЕНА ЧЕКАН ПОТРЕБУЄ ДОПОМОГИ!

Друзі Олени Чекан переконані, що в неї вистачить сили волі, мужності й віри, щоби вчергове розпочати нове життя. Для цього їй дуже потрібна наша поміч.

За фахом драматична актриса, Олена Чекан закінчила славетне московське Щукінське училище. Ми з вдячністю згадуємо її моно-вистави присвячені Булгакову, Цвєтаєвій, Мандельштаму, які йшли зі сцен Київського театру кіноактора та "Сузір'я".

Коли Олена відкрила для себе Україну, як її відкривали після настання Незалежності чимало російськомовних українців, вона закохалася в Тараса Шевченка й прийшла на канал "1+1" з пропозицією знімати документальний фільм. То був час захоплення, часом на межі з авантюрою, коли ми вирушали світ за очі – в Петербург, Оренбург, Актау, не кажучи про половину України. Без великої команди, без особливого бюджету, без будь-якого адміністративного сприяння таке було можливо завдяки заряду віри, знання матеріалу й захоплення героєм. Олена Василівна була на тому проекті сценаристом, продюсером, адміністратором і ентузіастом. Нинішні школярі з власної волі качають з Інтернету серіал "Мій Шевченко", відкривають для себе реального Кобзаря й теж закохуються в Україну.

А далі запустився проект "Український тиждень". У журналі Олена Чекан з першого дня. "Тиждень" став одним з найцікавіших, найяскравіших журналів країни. Олена Чекан пише про архітектуру та нанотехнології, бактерії та сучасну музику, далекі мандри та дива, що біля порогу, про славні сторінки історії та її чорні плями. Серед героїв її інтерв'ю за останніх шість років – Режіс Варньє, Юрій Афанасьєв, Ліна Костенко, Кшиштоф Зануссі, Томас Венцлова, Ахмед Закаєв, Валентин Сильвестров, Андре Ґлюксман, Патріарх Філарет, Дітмар Штюдеман, Даніель Бовуа,Сергій Кримський, Андрій Ребет, Мирон Петровський, Анатолій Гайдамака, В'ячеслав Брюховецький, Іван Мигул, Ален Блюм, Жіль Леруа, Вікторія Лук'янець, Дмитро Горбачов, Ґжеґож Мотика, Ігор Померанцев... боюся когось не згадати.

Олена Чекан – втілення мужності, сили та творчого натхнення. Більше таких я не знаю.

Юрій Макаров

_______________________________

Реквізити для перерахування коштів (готівковий розрахунок):

Банк отримувача ПАТ КБ "Приват Банк"

На номер картки 4405 8858 2756 9077 (тільки через касу ПриватБанка)

або

Банк отримувача ПАТ КБ "Приват Банк"

На номер картки 5577 2127 1356 5995 (через термінал)

Отримувач: Родюк Богдан Станіславович (син)

_______________________________

Реквізити для перерахування коштів (безготівковий розрахунок):

Банк отримувача ПАТ КБ "Приват Банк"

Номер рахунка 29244825509100

МФО 305299

ЗКПО 14360570

Призначення платежу: на лікування для Чекан Олени Василівни

іпн: 1691702603

на номер картки 4405 8858 2756 9077

Отримувач: Родюк Богдан Станіславович (син)

_______________________________