ЯК НЕ ЗЛИТИ МАЙДАН? Холодное лето 53-го взимку 2013-го

03 грудня 2013, 19:36

(1-2 грудня)

Відбулося!

Вчора на вулиці Києва вийшла кількість людей, достатніх для того, аби творити Історію.

Але у великого тіла, як завжди, – маленька головка.

Саме вчора Яценюк, Кличко, Тягнибок повинні були увійти в історію України. Але поки що навіть не наблизились. (А от Порошенко на екскаваторі з оранжевим матюгальником – справді молодець і красива телекартинка.)

Не хочу оцінювати те, що вчора і в ніч на сьогодні було зроблено опозицією і що відбулось в цілому. Загальне враження: в подібних ситуаціях треба діяти дуже ШВИДКО, ЧІТКО і ПОСЛІДОВНО. Навіщо штурмувати місце роботи Йолкіна? Адже ж відомо, що його на роботі нема і взагалі, де він переховується всі ці дні після Вільнюса – ніхто точно пояснити не може. Єдиний смисл штурмувати це приміщення ЦК КПУ – створити підстави для введення надзвичайного стану, легітимізації дій влади (з "недопущення хаосу"), побороти опозицію, розігнати усі Майдани. Навіщо це робив вусатий гуру християнського консерватизму та його братчики? Га?

Добре, що сьогодні вночі не сталось "кривавого понеділка", а зранку не ввели надзвичайний стан. Але причиною тому, скоріш за все, не гуманізм "колективного Йолкіна", а тиск з боку США та ЄС.

СКАЖУ ПРО ТЕ, ЧОГО ВЧОРА НЕ ЗРОБИЛИ.

Так, було утворено Штаб національного Спротиву, призначення, повноваження, склад і природа легітимності якого незрозуміла. Ці моменти треба виправити, зробивши його публічним, прозорим, зрозумілим організаційним лицем Спротиву.

Але одразу ж потрібно створити альтернативний орган держвлади, який би складався ВИКЛЮЧНО з депутатів (не менш як 12 чоловік) і який би претендував на те, аби ВЗЯТИ В СВОЇ РУКИ І ВЛАДНІ ПОВНОВАЖЕННЯ, І ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ТЕ, ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ В КРАЇНІ.

Створити його можна лише революційним чином, лише на Віче, лише за присутності на Майдані не менш як 200 тисяч чоловік і з прямою телетрансляцією на увесь світ. Робити все це було слід вчора, у неділю. Саме це повинно було стати топ-новиною, а не штурм людьми у масках об'єктів нерухомості в центрі міста. Чому цього не зробили – питання до опозиції. Але краще пізно, ніж ніколи.

Режим, почавши в ніч на суботу ВІЙНУ З ВЛАСНИМ НАРОДОМ, пройшов точку неповернення. Він може ввести надзвичайний стан, він може потравити демонстрантів газом, але він вже НЕ ЗМОЖЕ ВІДНОВИТИ ВЛАСНУ ЛЕГІТИМНІСТЬ. Ніде – ні в очах власного народу, ні в очах інших країн, ні в очах міжнародної спільноти.

Той факт, що в країні, в якій верховна влада втратила легітимність і опинилась поза законом, й досі немає самопроголошених органів народного самоврядування, які б спирались на легітимність безпосереднього (прямого) народовладдя, – це вияв імпотенції та безпорадності опозиції. Це вияв незрілості політичної еліти як такої. Бо в такій ситуації точно може з'явитися яке-небудь самозванне і нелегітимне ГКЧП (оце зараз вже пішла інформація про тандем Захрченко – Клюїв – Ведмедчук).

Назву для самопроголошеного органу можна підібрати будь-яку симпатичну: Комітет (Провід, Рада, Дружина) Національного (Загальноукраїнського, Народного) Порятунку (Спасіння, Миру, Злагоди).

1. Отже, на Всенародному Віче, за одномоментної присутності не менш як 200 тис, за присутності делегацій з усіх регіонів, за присутності (дуже бажано) послів провідних світових країн, за присутності голів усіх християнських церков країни, за наявності прямої телетрансляції по CNN, 5 каналу, "Россия-24", "Дождь" та ін., проголошується Комітет Народного Порятунку, який би складався з неодіозних лідерів, обов'язково – депутатів. Гадаю, число 12 (як варіант: 13) оптимальне – і з точки зору представництва, і з точки зору християнської символіки, і з точки зору ефективності прийняття рішень. Проголошення комітету повинно прийматись після простого голосування (підняттям рук, бо інше неможливе технологічно).

2. Потім – звернутись до народу з Універсалом (Наказом, Указом, Грамотою, Постановою) про те, що (1) попередньому "гаранту" оголошується народний імпічмент – у зв'язку з підозрою у скоєнні тяжкого злочину проти народу країни (може також додаватись звинувачення у державній зраді); (2) проголошується народна відставка уряду; (3) Комітет перебирає на себе всю повноту верховної державної та виконавчої влади на чітко вказаний термін – на період проведення президентських виборів; (4) проголошується початок процесу перезавантаження країни (проголошується тезовий План Перезавантаження). Перелік повноважень Комітету необхідно оголосити одразу ж.

3. Звернутись до всіх органів виконавчої влади, до всіх обласних та міських рад, до всіх державних закладів – з універсалом про вступ у владні повноваження.

4. Паралельно треба розпочати тіньові домовленості – з деякими послами, а також у відповідних політичних колах Європи та США. Бажано також – знайти ефективних контактерів у Кремлі.

5. Звернутись до урядів та глав усіх світових держав, до Генасамблеї ООН, до Ради Європи та ЄС – з вимогою про визнання власних повноважень. Підкреслити, що в країні немає підстав для громадянської війни, територіального розколу та сепаратизму. Також звернутись до цих країн та організацій – запросити для контролю та моніторингу ситуації міжнародних спостерігачів.

6. Звернутись до президента РФ та уряду РФ з поясненням – мовляв, дві країни поєднують найміцніші економічні, політичні та родинні зв'язки, дві країни мають чимало спільних сторінок історії та багато взаємовигідних проектів в майбутньому. Асоціація аж ніяк не спрямована проти Росії, країна гарантує свій невступ до НАТО, також пропонується вийти з глухого куту митної та інформаційної війни, до якої довів Йолкін і скласти меморандум та план про спільні проекти.

7. Для реалізації Плану Перезавантаження оголошується загальнонаціональний м'який страйк.

8. Однією з акцій може стати парламентський імпічмент Йолкіну: на позачерговій сесії парламенту збирається 226 голосів для початку процедури імпічменту. Бажано також переформування парламентської більшості.

9. Надзвичайно важливий пункт – конституційний процес: скликання Конституційних Зборів, розробка та прийняття нової Конституції, прийняття нових конституційних законів (у т.ч. законів, що регулюють вибори та статус президента). Бажаним зараз є рух в напрямку парламентської республіки.

Памаранчевої революції-2 цієї зими не відбулось. А чи це можливо, якщо вся країна – велика Зона? Те, що відбувається зараз, – це холодное лето 53-го...

P.S.

Автор цих рядків готовий надати інтелектуальну допомогу усім зацікавленим представникам сил Добра для написання проектів відповідних програмних документів (на волонтерських засадах).

P.P.S.

Усі обставини, імена людей, посади, назви органів та місцевостей є вигаданими. Будь-який збіг з реальними обставинами і реальними людьми є випадковим.

P.P.P.S.

Через технічні обставини текст не було вчасно опубліковано. Але дуже цікаві думки читачів цього блогу – з огляду на найближчі дні та тижні.

powered by lun.ua
Коментарі — 166
ivanoff_new york _ 05.12.2013 04:03
IP: 67.80.24.---
Совсем неэффективно пикетировать представительства воров и бандитов в Вене как предлагает Лещенко или создавать параллельное правительство как предлагает Андрей Окара. Последнее потребует много времени, лишит основных движителей протеста слова и действий, попахивает гос. переворотом и даст основания власти для введения чрезвычайного положения. Для того, чтобы не "слить" Майдан и занять делом собравшихся на протест людей, надо во-1, постоянно расширять его географию, даже на карте Киева, и во-2, ставить конкретные и выполнимые задачи.
ivanoff_new york _ 05.12.2013 04:03
IP: 67.80.24.---
Совсем неэффективно пикетировать представительства воров и бандитов в Вене как предлагает Лещенко или создавать параллельное правительство как предлагает Андрей Окара. Последнее потребует много времени, лишит основных движителей протеста слова и действий, попахивает гос. переворотом и даст основания власти для введения чрезвычайного положения. Для того, чтобы не "слить" Майдан и занять делом собравшихся на протест людей, надо во-1, постоянно расширять его географию, даже на карте Киева, и во-2, ставить конкретные и выполнимые задачи.
ivanoff_new york _ 05.12.2013 04:02
IP: 67.80.24.---
Одна из таких задач, обеспечивающая также и расширение пространства Майдана, следующая: Вся эта власть опирается на огромный карательный аппарат судей и прокуроров. Поэтому очень важно как можно быстрее найти и передать активистам Майдана домашние адреса тех судей и прокуроров, которые уже вынесли или вынесут завтра обвинительные приговоры в отношении студентов, задержанных на Майданах Украины, а также в отношении тех судей и прокуроров, которые вынесли обвинительные приговоры в отношении Юлии Тимошенко и других представителей оппозиции. Я понимаю, что технически сложно организовать пикетирование в "американском" стиле, когда возле пикетируемой конторы выставляют огромную пластиковую крысу, но дудеть в трубки, бить в барабаны и собирать подписи прохожих с требованием увольнения или лишения права работать в судебной системе должны заставить этих пособников бандитов задуматься над своим будущим. Пособники бандитов и воров должны бояться совершать неправовые действия.
Vl Kov _ 05.12.2013 01:14
IP: 176.37.183.---
Y_U_R_K_I_V! Будь ласка! Зайдіть в це обговорення з Fasebook, і я Вам повідомлю, як мене знайти на Майдані. Із задоволенням поспілкуюсь з Вами на тему подальших дій.
slava1010 _ 05.12.2013 00:07
IP: 89.252.46.---
ЧИ ВАРТО продовжувати боротьбу на Майдані?
ЗВІСНО ЩО ТАК – до перемоги. Навіть якщо комусь не здаються ідеальними наявні опозиційні лідери.
Бо за умови збереження існуючого режиму кращі лідери в такому середовищі ніколи не з'являться. Навпаки – їх якість буде лише погіршуватися, а в отих випадкових "кращих" самородків буде все менше грошей – і водповідно – можливостей на щось серйозно впливати.
Тому якщо у вас є бажання мати кращі перспективи і жити в кращій країні (з тією ж назвою) – то для цього ви можете навіть без відвідування Майдану (хоч за це звісно додаткові плюси:)) зробити принаймні три прості речі:

1) прочитати в Інтернеті визначення поняття "Облога"
2) переглянути фільм "Війна Чарлі Вілсона"
3) зайти на сайт maidanhelp.com – і подивитися чим можете допомогти саме Ви

Відповідь на питання "ЧОМУ Я маю це робити?"
ТОМУ ЩО:
1) "Рабів до раю не пускають" – Іван Сірко
2) "Народ, який не хоче годувати свою армію, буде годувати чужу" – Наполеон Бонапарт
Y_U_R_K_I_V _ 04.12.2013 17:02
IP: 91.200.224.---
Vl Kov:
Я думаю, предложенную мной акцию технически несложно осуществить. Немного доработать, возможно ввести рубрики (региональные, производственные, флешмобы, слоганы, кричалки и т.д. и т.п.). И в ближайшем будущем, я надеюсь, мы ее увидим.
======
Та досить вже радити! Хто може, йдіть на Майдан, хто не може, поможіть грішми!
А що робити, там знають і без вас.
Їх дії зрозумілі і прозорі. Блокувати всюди, де можливо, злочинну владу, і довести її до паралічу.
Але для цього потрібна підтримка КОЖНОГО УКРАЇНЦЯ!
Усі на Майдан!
Y_U_R_K_I_V _ 04.12.2013 16:37
IP: 91.200.224.---
krol-7743:
".А чем будете расплачиваться? Неужели все так наивны и думаете,что капиталисты просто расстаются со своими деньгами.Надо будет платить"

======
Та віддамо вас, дурнів, у рабство до Євросоюзу разом з "промышленностью"!
krol-7743 _ 04.12.2013 16:29
IP: 91.193.76.---
Ну, что можно сказать об этом коментарии. Безграмотный бред сивой кобылы... Вот из- за подобных лжеписак страна находится в такой " ЖО...".В течении 10 лет "МАЙДАНУТЫЕ", ТиМошенница и эта "ТРОИЦА" недоразвитых сталкивают украинцев лбами друг с другом.Работать некогда, да и не хочется.Проще орать "ГАНЬБА" и "ГЕТЬ! Ума много не надо. И толпа в очередной раз хчет привести к власти очередных авантюристов и Провокаторов, канючущих у Запада помощи свергнуть власть и поставить их! Вот и вся сказочка.Может кто-то объяснит всем нам "глупеньким", кто оплачивает 100 тысячный их майдан.Неужели за дураков нас считает, что не понимаем, что Меркель, Обама и др. господа приложили свою руку к этому "Мандауну" благодаря афферистам из оппозиции, клянчущим о помощи заполучить власть.А чем будете расплачиваться? Неужели все так наивны и думаете,что капиталисты просто расстаются со своими деньгами.Надо будет платить
Александр Горбик _ 04.12.2013 14:36
IP: 46.211.181.---
Андрію! Все, що Ви пропонуєте пахне середньовіччем часів Б.Хмельницького..." альтернативний орган, на Всенародному Віче, за одномоментної присутності не менш як 200 тис,"...Це самопроголошення без ніякої демократичної підоснови...тип:."Отаманів нам не треба-отаманом буду -я". І на юридичній мові означає ПРОВОКАЦІЮ і дає привід для введення НС.
Vl Kov _ 04.12.2013 14:32
IP: 176.37.183.---
Я думаю, предложенную мной акцию технически несложно осуществить. Немного доработать, возможно ввести рубрики (региональные, производственные, флешмобы, слоганы, кричалки и т.д. и т.п.). И в ближайшем будущем, я надеюсь, мы ее увидим.
Vl Kov _ 04.12.2013 14:31
IP: 176.37.183.---
Написати коментар... Для власти есть 2 лучших сценария:
1.Мирный, бездейственный, пресный, пассивный Майдан, который сдуется, выдохнется, "сдохнет" под воздействием морозов и отсутствия результатов.
2. Активные насильственные действия (захват админзданий, силовые противостояния с Беркутом, массовые беспорядки и т. д. и т. п.) с целью введения Чрезвычайного Положения.
В случае реализации этой акции, я надеюсь, за ней будут следить оппозиционные политики. Но особенно тщательно будут следить представители власти. И это очень хорошо. Акции должны быть открытые, легко осуществимые, не противоречащие законам, хорошо подготовленные, и такие, чтобы власть не могла помешать их проведению.
У меня у самого есть несколько предложений, но для меня не важно просто здесь их озвучить. А важно увидеть их поддержку или неподдержку.
Vl Kov _ 04.12.2013 14:29
IP: 176.37.183.---
У меня есть конкретное предложение. Здесь, на сайте "Укр. Правды", проводилась акция "Задай вопрос президенту". С рейтинговым голосованием за каждый вопрос с целью определения вопроса с наибольшей поддержкой.
Нужно провести опрос "Предложи свою акцию в поддержку Евроинтеграции!!" или с похожим названием. Тоже с рейтинговым голосованием, только не по одной позиции – "Поддерживаю" или "Не поддерживаю", а, если это не сложно реализовать, по двум:
1. "Поддерживаю" или "Не поддерживаю".
2. "Готов участвовать" или "Не готов участвовать".
Поверьте! Предложений будет огромное количество. От смешных и фантастических до очень радикальных. И среди них найдется много конструктивных, действенных, креативных, высмеивающих, бьющих по авторитету, легко осуществимых при многотысячной поддержке. Которых власть боится, как огня. Поверьте, все властьимущие, а особенно их спецслужбы, сейчас не спят, а думают об этом же: какие будут следующие акции, и как их предупредить, и как им противостоять.
Keith _ 04.12.2013 12:33
IP: 190.80.112.---
Андрію, Ваші поради минулі і теперішні дуже важливі для нас. Будьте з нами. Дякую!
Fan Flutter _ 04.12.2013 12:14
IP: 213.111.80.---
"Опозиціонер сказав, що опозиція вимагає звільнення Юлії Тимошенко" – це що – неспроможність опозиції без Тимошенко Ю.В. протистояти протиправній бездіяльності Януковича В.Ф.? Лідери опозиції неспроможні самостійно рішуче діяти? Влада в Україні протягом багатьох років брутально порушувала і сьогодні своєю протиправною бездіяльністю продовжує порушувати Закони України. Але Президент та Прем'єр-міністр України були ФОРМАЛЬНО!!! призначені на пости в рамках Законодавства України, тому їх відставки мають бути ВИКЛЮЧНО!!! правомірними. Українці, зверніть свою увагу на ст.171-1 КАС України: "Особливості провадження у справах щодо оскарження актів, дій чи бездіяльності Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України". Настав час ДУМАТИ!!!
Елена Крыжановская _ 04.12.2013 11:54
IP: 212.22.205.---
і це потрібно зробити терміново, бо вже у гідри відростають нові голови
Елена Крыжановская _ 04.12.2013 11:53
IP: 212.22.205.---
Крім цього, слід використати розум учених. Зібрати політологів, економістів, психлогів, математиків та ін Вони мають розробити план дій
Руслан Вояк _ 04.12.2013 11:52
IP: 194.44.175.---
Грамотний план!!!! Так ще не пізно його реалізувати. Якщо б наші лідери були до такого готові то на неділю в Києві були б знову пів мільйона. Я думаю що на такі збори, для реальних дій, людей прийшло би ще більше. А мета заходу – відповідальна, законопослушна та скромна (фінансово) влада!!!!
spravedluvchuk _ 04.12.2013 11:51
IP: 194.44.130.---
Дайте цю статтю ПОРОШЕНКУ!!!!!!! ВІН ДЕПУТАТ!!!!! МАЄ НЕДОТОРКАНІСТЬ і ПОВНУ ПІДТРИМКУ У ВСІХ РЕГІОНАХ УКРАЇНИ!!!!!! ПІДТРИМУЮ ПОВНІСТЮ!!!!!! Якщо ми цієї ситуації не використаємо,всім ХАНА!!!! Захід оВОЩА не признає!!!!! ЦЕ ПРАВДА!!!!! В іншому випадку -папуа.укр.гвінея!!!! СЛАВА ГЕРОЯМ!!!!!
Анатолій Цибульський _ 04.12.2013 11:41
IP: 134.249.72.---
Де ви були, коли вас не було?;-)
Анатолій Цибульський _ 04.12.2013 11:41
IP: 134.249.72.---
Де ви були, коли вас не було?;-)
Анатолій Цибульський _ 04.12.2013 11:41
IP: 134.249.72.---
Де ви були, коли вас не було?;-)
Max Kutny _ 04.12.2013 11:39
IP: 93.73.3.---
План гарний, а перед планом я б ще додав мету. Одну. Зара є багато гасел – за Євросоюз, за волю Тимошенко, за відставку Уряду, за імпічмент Президенту і т.п. – кожне гасло чіпляє півкраїни, а інші півкраїни налаштовує проти опозиції.

Нам потрібна мета. Одна. На всю країну. Заради чого стояти.

ВЛАДА ПЕРЕЙШЛА МЕЖУ.
Це те, що об'єднує і Київ, і Миколаїв з Оксаною Макар, і жителів Врадієвки.
Y_U_R_K_I_V _ 04.12.2013 11:22
IP: 91.200.224.---
Володимир Кузьменко:
якщо ми зараз не будемо діяти, то наступного разу доведется чекати вже не 70 років, а набагато більше, і хто знає чи доживуть до того часу наші внуки

==============
Це ж чому? Усі казали, що нового Майдану ніколи вже не буде через велике розчарування серед людей.
А він трапився, і знову буде кожних 10 років, бо такий Козацький Бунтівний Дух, закладений Господом в Українцях.
Александр Павлов _ 04.12.2013 10:39
IP: 46.164.147.---
Все абсолютно вірно. Але хіба ми віримо, що опозиція втілить в життя ці тези...?
Y_U_R_K_I_V _ 04.12.2013 10:38
IP: 91.200.224.---
Oleksander Matvienko:
Фігня все це
======
Це не фігня, а державний заколот з усіма можливими наслідками, як то: надзвичайний стан, жертви, репресії.
Як казав картавий: "Только та ґеволюція чего-то стоит, которая умеет себя защитить, товаґищи!"
Цей Майдан має ким і чим себе захистити? То для чого піднімати "піну"?
Чи не краще опозиційним депутатам скласти свої мандати, а Майданові дочекатися Указу Президента про призначення дострокових виборів?
А потім усім разом готуватися до них, і виграти з максимально можливою перевагою, здобувши 300 мандатів на хвилі загальноукраїнського протесту до злочинної влади.
Оце і буде перший крок до перемоги у 2015 році!
Вибори-2014156 Aтака Путіна1173 Корупція1273 Україна та Європа1046 Уряд реформ380
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter