2 січня 2014, 17:57

Російські кредити та знижка на газ – лише в обмін на ліквідацію Майдану?

Поки інтелектуали зі "Свободи" ходять по Києву на день народження Бандери – підпалюють ганки відомих готелів та створюють картинку для російських та західних телеканалів – для сюжетів на тему "Украинский майдано-фашизм – угроза N1 для всего человечества", Майдан опинився в серйозній небезпеці – на цей раз в інформаційній.

За наявною інформацією, у найближчий час в український інформаційний простір буде запущено тезу про те, що начебто Москва (себто Росія, себто Кремль) надаватиме кредит Україні (той, який 15 млрд. дол.), а також збереже знижку на газ у другому кварталі 2014 року лише за умови ліквідації Майдану.

Поки що не вдалося знайти підтвердження – чи насправді з російського боку до Януковича висунута подібна умова, чи то видумка його політтехнологів.

Але є інформація, що подібну тезу почнуть розкручувати в українських підконтрольних ЗМІ у найближчі дні в якості високовірогідної (це коли додають: "за інформацією нашого джерела у Кремлі..."). Логіка провладних інформаційних трендмейкерів спрямована на розкол у суспільстві – мовляв, саме через цей клятий Майдан Росія загальмувала з кредитом (або ось-ось припинить його видавати), тому, шановні пенсіонери та бюджетники, зарплат та пенсій вам не буде – скажіть спасибі Майдану.

Зробити Майдан та майданівських активістів, а не Януковича з Азаровим, морально відповідальними за всі економічні та соціальні негаразди – така логіка влади, Сім'ї та їхніх інформаційних холдінгів.

А яка буде логіка опозиції та самого Майдану – "that is the question", як то переймався принц датський Гамлет...