ЦЕРКВА ЗА НАРОД ЧИ ЗА ДЕРЖАВУ? або Чи варто УГКЦ молитись за царя Ірода

14 січня 2014, 06:07

Я все думав, коли задля розколу України бандюки почнуть використовувати церковну тему?

Дочекались – якраз на Меланку та Василя, на Новий Рік за Юліанським календарем – сакральним календарем для православних, що не перейшли на новий стиль, а також для греко-католиків: Міністерство культури почало погрожувати УГКЦ судовими позовами – бо їхні священики правлять молебні на Майдані.

Той факт, що претензії від влади (мабуть, бандюки думають, що саме Мінкульт є міністерством віросповідань, себто церковних культів) висунуто лише до УГКЦ, а до УПЦ КП – ні, схиляє до думки, що задумано розколювати суспільство на тих, хто за Майдан, і хто проти, а на "наших" (православних) і "бандер" (уніатів).

Хоча лякати судами чи відбором майна УГКЦ – церкву з 40-літнім досвідом катакомбного існування – справа невдячна. От вже її колишній голова Любомир Гузар нагадав про природнє право народу на озброєний спротив владі, яка застосовує надмірну силу. (Цікаво, що мусить відбутися, щоб таке саме повторили православні єпископи?)

Отже, вся ця ситуація, попри розкольницький задум організаторів, підкреслила надзвичайну важливу проблематику – місце церкви в структурі сучасного соціуму – між народом та державою. Де воно: разом з суспільством? Чи держава важливіша?

І тут всередині України відкривається новий і дуже важливий церковно-культурний кордон, який ділить країну не по Збручу – на православних та греко-католиків, не на вірних східного обряду та протестантів-сектантів, а трохи інакше – на людей різної церковної культури.

Одні відчувають тяглість християнської традиції, інші – відроджують її чи не з нуля. Для одних церква – це частина щоденного життя, для других – місце паломництва на Різдво, Великдень з пасками, на хрестини та відспівування. Для одних священик – це фігура з повсякдення, з якою можна радитись з практичних та духовних питань, для других – скоріше екзотична. Перші – живуть переважно на Західній Україні, другі – на Східній.

І тут первинною є аж ніяк не конфесійна належність – тип релігійності західноукраїнських греко-католиків, православних УПЦ МП, УПЦ КП та УАПЦ між собою принципово не відрізняється. (І Бандера та УПА тут ні до чого. Взагалі, чи не найбільші єпархії Московського патріархату – на Волині. І їхні прихожани – нащадки вояків УПА.)

Тут важливими є аспекти історичного досвіду.

По-перше, радянська боротьба з релігією 1920-1930-х, яка в Східній Україні, Росії та Білорусі знищила інтенсивну релігійність як масове явище. Слід визнати: східні українці, росіяни, білоруси – це народи зі зламаним внутрішнім стрижнем. Західні українці на цьому тлі – не такі безнадійні.

По-друге, специфічний досвід співіснування церкви та держави в Російській імперії та СРСР. Після знищення патріаршества за Петра I церква фактично перетворилась на державну інституцію (т.зв. Синодальний період), яка була позбавлена власної ролі в суспільному житті. Така церква апріорі не здатна вказувати владі на її гріхи, оцінювати її легітимність та рівень праведності чи неправедності вчинків державних мужів. Це митрополит Филип (Количев) насмілився вказувати Івану Грозному на богонеугодність опричнини та державного терору проти бояр та інших своїх підданих. За що і був задушений головним опричником Малютою Скуратовим у 1568 році.

Церква у Росії весь цей час намагалась вийти з-під опіки держави і подолати цезарепапізм, але все марно. От неможливо собі уявити, щоби патріарх Кирил або хтось з єпископів РПЦ прийшли б підтримати Болотну чи будь-який інший політичний антикремлівський протест в Росії. Навіть якби на нього вийшло не 70 і не 100 тисяч, як то бувало, а навіть 5 чи 10 мільйонів.

В релігійній ментальності, продукованій Російською імперією, потім – Радянським Союзом, тепер – Російською Федерацією, церква – опора держави. Якою б та держава не була. Відома декларація митрополита Сергія (Старогородського) (1927) про компроміс з богоборчеською радянською владою: "Мы хотим быть православными и в то же время сознавать Советский Союз нашей гражданской родиной, радости и успехи которой – наши радости и успехи, а неудачи – наши неудачи". Навіть у недавній відомій скандальній історії з юними анархістками "Pussy Riot", що співали в Храмі Христа-Спасителя "Богородица, Путина прогони!", церква теж не встала на захист неадекватно жорстко засуджених. (За виключенням хіба що диякона о. Андрія Кураєва, якого якраз перед Новим Роком вигнали з Московської Духовної Академії, де він був професором.)

Для Західної України є важливим досвід православних братств і взагалі – досвід виживання в чужовірному чи інославному (римо-католицькому, протестантському) оточенні, який зробив церкву інститутом народної солідарності та консолідації.

І от тепер священики з Західної України фактично благословляють Майдан – мирне народне повстання проти неправедної влади. Тобто в протистоянні держави і народу вони обирають народ. Михайлівський монастир УПЦ КП відкриває свої ворота для побитих "беркутом" протестувальників, а потім, під час нічного штурму Майдану, на його дзвіниці б'ють у дзвони на сполох.

В Росії – ситуація абсолютно протилежна: церква підтримує державу, Кремль, Путіна, ідеї "політичного православ'я" та "Русскаго Міра". Ситуація з УПЦ МП проміжна: там є і одні, і другі тенденції, і один тип поведінки священників та єпископів, і другий. (Трохи спрощено можна констатувати: москвофіли тяжіють до абсолютизації держави та підтримки владоможців, києвоцентристи – молитовно чи навіть організаційно підтримують Майдан.)

Я, разом з більшістю православних, вважаю Берестейську унію 1596 року величезною трагедією українського та білоруського народів. Разом з тим, соромно, що МП не вибачився чи тим більше покаявся за Львівський Собор 1946 року. Вважаю, що колись в майбутньому, коли постане канонічна Українська Помісна Православна Церква з визнаним у всьому православному світі патріархом (звісно, Україні як єдиній державі треба ще дожити до тих часів), більшість греко-католиків вийдуть з Унії та єдності з Римом. Більше того, абсолютно переконаний, що умовою появи УППЦ може бути скасування Берестейської Унії і об'єднання усіх східних християн без римського посередництва. І саме завдяки західним українцям з їхнім типом активної релігійності УППЦ стане найбільшою та найвпливовішою у світі православною церквою – більшою навіть за РПЦ.

А зараз молитовна та соціальна активність греко-католицьких та не визнаних світовим православ'ям православних священників – за порівняно невеликої підтримки священників канонічної православної церкви – перетворює суто політичний протест на мирну та безкровну революційну містерію, освячуючи Христовим іменем пошук нової політичної волі, нової історичної долі та нової державності. Хтозна – може без участі священників протест з самого початку вилився б у партизанську війну зі стріляниною та кров'ю? А так – ще небачений в Україні приклад соціальної теургії та преображення, приклад творення нового суспільства, нової соціальної етики.

Звісно, церква, що підтримує владу і державу – у протистоянні з народом, зазвичай керується не цинізмом, кон'юнктурою чи власним пристосуванством – вона теж виходить з нібито богоугодної логіки – мовляв, краще погана, хай навіть бандитська влада, аніж хаос, анархія та безвладдя, бо вони ведуть до громадянської війни та занепаду. Але ніхто з таких священників чи єпископів не вийде і не скаже президенту, прем'єр-міністру чи голові окупаційної адміністрації, як то сказав пушкінський Юродивий узурпатору Борису Годунову: "Нельзя молиться за царя Ирода – Богородица не велит!"P.S.

ЖАРТ З ІНТЕРНЕТУ:

МВС України звернулося до Інтерполу з проханням знайти і видати печерському правосуддю особу приблизно 33 років, високого зросту, волосся довге, ніс – прямий, уродженця однієї з держав Близького Сходу, на авторитет і слова якого посилались священники УГКЦ під час незаконного встановлення на Майдані релігійних споруд тимчасового призначення і несанкціонованого відправлення релігійних обрядів.

P.P.S.

ЩЕДРИЙ ВЕЧІР ДОБРИЙ ВЕЧІР ДОБРИМ ЛЮДЯМ НА ЗДОРОВ'Я!

СІЮ-ВІЮ-ПОСІВАЮ – З НОВИМ РОКОМ ВАС ВІТАЮ!

В Новий 2014 рік – без можновладних бандюків!

powered by lun.ua
Коментарі — 323
Саша Гердт _ 20.01.2014 17:19
IP: 46.250.0.---
НЕТ ЦЕНЗУРЕ!
На УП осущевстляется жёсткое подавление всех не согласных с прозападным курсом оппозиции, с националистическими взглядами этого издания. Подавляющее большинство не поющих оды Западу и национализму БАНЯТСЯ!
Spirito _ 19.01.2014 13:10
IP: 93.72.89.---
"...необходимо как можно быстрее покончить с попами и религией.Попов надлежит арестовывать как контрреволюционеров и саботажников,расстреливать беспощадно и повсеместно.И как можно больше.Церкви надлежит закрывать.Помещения храмов опечатывать и превращать в склады." – В.И.Ленин – Ф.Э.Дзержинскому,1 мая 1919 года N13666/2
Если священники не будут служить Богу-Творцу Единому и людям – то церкви превратятся в "склады".
Мир Вам.
Spirito _ 18.01.2014 16:09
IP: 93.72.89.---
- Минкульт пообещал не оказывать никакого давления на УГКЦ – Цензор.НЕТ
- Росбалт: Слово Божие на Майдане
"Если некоторые священники пошли добровольцами на Майдан – отлучайте от церкви,накладывайте епитимью.А говорить о том,что мы об этом (священниках на Майдане) не знаем, – значит обманывать и отступать от Евангелия", – подчеркнул политик. Корр.
Olexander Varakuta _ 16.01.2014 08:05
IP: 93.77.236.---
Генадій Борисов типічний троль-заробітчанин від спецслужб російської ферерації. Тому звертати серйозну увагу не потрібно. А треба займатися єднанням УКРАЇНЦІВ в НАЦІЮ, яке почалося з МАЙДАНОМ це політичне явище унікальне і власне, воно має зробити УКРАЇНЦІВ кращими. Так воно і буде, бо УКРАЇНА велика Європейська держава і цьому не завадить якийсь замовлений троль.
gmailo _ 15.01.2014 13:23
IP: 82.117.233.---
Владимир Афендиков:
gmailo:
...Галичина була в 1939 році ОКУПОВАНА Сталіним і рух ОУН – УПА дав чітко зрозуміти, що галичани з цим не згодні. Ото й треба було віддати їх в 1945 му назад до Польщі. Втім, ще й зараз не запізно...:)))
Рух ОУН-УПА и с польским протекторатом не был согласнен. Пусть лушче просто – незалежна Галичина! И нам спокойно и им ненапряжно.
Чому б ні? Відразу хлопці організують собі наркотрафік, запустять бази НАТО і заживуть, як бажають...
Владимир Афендиков _ 15.01.2014 13:04
IP: 74.125.18.---
gmailo:
...Галичина була в 1939 році ОКУПОВАНА Сталіним і рух ОУН – УПА дав чітко зрозуміти, що галичани з цим не згодні. Ото й треба було віддати їх в 1945 му назад до Польщі. Втім, ще й зараз не запізно...:)))
Рух ОУН-УПА и с польским протекторатом не был согласнен. Пусть лушче просто – незалежна Галичина! И нам спокойно и им ненапряжно.
gmailo _ 15.01.2014 12:56
IP: 82.117.233.---
Владимир Афендиков _ Та не сепаратистів, а скоріше – зрадників, і росіян і українців. Наприклад – мазепінців, бо він зрадив і особисто царя, якому хреста цілував і ОДНОВІРЦІВ заради лютеран. Саме тому народ за ним і не пішов... Щодо бандерівців – тут принципово інша картина: Галичина була в 1939 році ОКУПОВАНА Сталіним і рух ОУН – УПА дав чітко зрозуміти, що галичани з цим не згодні. Ото й треба було віддати їх в 1945 му назад до Польщі. Втім, ще й зараз не запізно...:)))
Владимир Афендиков _ 15.01.2014 12:34
IP: 74.125.18.---
gmailo:
...Квінтесенція наці-пропаганди полягає в тому, що нібито росіяни сторіччями знищували українців-одновірців...НАВІЩО вони це робили! З якою метою? Який зиск з цього вони бажали отримати? Нарешті – чому ж не знищили?
Уничтожали не украинцев, а украинских сепаратистов. А так как последние, как правило, были представителями элит, простой народ – ни слухом, ни духом о своем собственном многовековом уничтожении.
gmailo _ 15.01.2014 12:03
IP: 82.117.233.---
Сергій Веда _ І наостаннє: 1. Обзивати БУДЬ-ЯКИЙ народ ЗЛОДІЯМИ – це чистий, рафінований, махровий, тваринний РАСІЗМ. З чим Вас і поздоровляю! 2. Квінтесенція наці-пропаганди полягає в тому, що нібито росіяни сторіччями знищували українців-одновірців. Але прикол – в тому, що вона так і не спромоглася пояснити, НАВІЩО вони це робили! З якою метою? Який зиск з цього вони бажали отримати? Нарешті – чому ж не знищили? МОВЧИТЬ НАЦІ-ПРОПАГАНДА...Бо Сергії Веди таких питань їй і не ставлять – навіщо, все ж ясно: ЗЛОДІЇ, ЩО З НИХ ВІЗЬМЕШ?!:))))
gmailo _ 15.01.2014 11:58
IP: 82.117.233.---
gmailo _ Далі: діверсії в Київі -41 мали за мету знищення страшного ворога, а не киян. Невже це не зрозуміло?! Дніпрогєс забезпечував роботу алюмінієвого виробництва, зоставити його ворогові цілим – це зміцніти його авіацію, яка і так знищила міліони наших. Хто ж на це пішов би?! Щодо "двох армій" – це звичайна наці-брехня, бо район розташування армії в десятки разів перевищує площу ураження хвилею після вибуху. Хоча жертви були – і серед військових і серед селян – рівень зв"язку в ЧА відомий... Але казати, що вони були навмісними – це єзуїтський цинізм: під час смертельної боротьби зі страшним ворогом кожен штик, кожна пара селянських рук – на вагу золота, щоби ними так розкидуватися...
gmailo _ 15.01.2014 11:51
IP: 82.117.233.---
Чесно – Ваша маячня не варта відповіді, але я людина добра:
1. Оскільки Київ після наїзду монголів1240 занепав і в той час, коли Москва почала бухливо розвиватися був під литовцями і налічував біля 100 хатинок – чого дивного, що Вселенський Собор визначив місцем перебування МІТРОПОЛІТА (не патріарха!) велике місто?! 2. Перші концтабори створили англійці в ПАР ще в 1896 р., в Європі – ваші хазяї австрияки в 1914 р. – Талергоф та ін. 3. СРСР не "снабжав" Рейх – а торгував з ним, отримуючі за хліб та метал найсучаснішу зброю, верстати та все, що необхідно для оборони. Ніяких норм міжн. права – не порушував. 4. Польскі офіцери, знищені в Катині, в 21 році закатували страшною, голодною смертю більш як 40 тис. полонених червоноармійців. Відплата ще й неповна...
Владимир Афендиков _ 15.01.2014 11:32
IP: 74.125.18.---
Сергій Веда:
Для началА – Почему москва УКРАЛА В КИЕВА ПРЕСТОЛ ПАТРИАШИЙ?
Для начала, поинтересуйтесь, был ли "престол патриарший" в Киеве когда-нибудь до 1992.
Сергій Веда _ 15.01.2014 11:26
IP: 194.213.104.---
Кацпада ЧЕкисты будьте Вы честны и я вот от вашего именни продолжу каждый с читателей со смной согласится. Для началА – Почему москва УКРАЛА В КИЕВА ПРЕСТОЛ ПАТРИАШИЙ?
ОТВЕТА не будет потому что вы ЗЛАДЕИ
Как и вся эта коммун. нечесть что вы пригрели она хуже Гитлера. И Она обучила гестапо, передала опыт лагерей снабжала рейх металом и хлебом и начала вместе с ним войну уничтожив 24 тыс. польс. офицеров даже фашисты с вашими плеными так не поступали. Мало того комм. режим да и царск уничтожили 80 млн. чел. своих. Когда ваши удирали с Киева так весь центр заминировали а на чердаки и в подвалы горючее занесли никого не предупредив Сгорели тыс. киевлян или взорвав Днепрогес вы затопили две армии и дес. тысяч гражданских. Да вы в сто раз хуже фашистов Вы уничтожали своих и сейчас у вас прявят их наследники – чекисты
Владимир Афендиков _ 15.01.2014 11:26
IP: 74.125.18.---
Геннадий Борисов:
Владимир Афендиков:
... За все это следует Вам, Верховный Вождь, глубокая благодарность от всех нас. Митр. Андрей Шептицкий 10 октября 1944 г //Архив Президента РФ, ф. 3, оп. 60, д. 9, л. 94-95.
Добре теля дві корови ссе... (с)
Сергій Веда _ 15.01.2014 11:25
IP: 194.213.104.---
gmailo:
Геннадий Борисов: НЕМАЄ НІЧОГО ДИВНОГО: галичанські підляшки та їхня уніатська церква ЗАВЖДИ були серед ворогів справжніх українців.
/QUOTE]
Кацпадин ЧЕкист будьте Вы честны и я вот от вашего именни продолжу каждый с читателей со смной согласится. Для началА – Почему москва УКРАЛА В КИЕВА ПРЕСТОЛ ПАТРИАШИЙ?
ОТВЕТА не будет потому что вы ЗЛАДЕИ
Как и вся эта коммун. нечесть что вы пригрели она хуже Гитлера. И Она обучила гестапо, передала опыт лагерей снабжала рейх металом и хлебом и начала вместе с ним войну уничтожив 24 тыс. польс. офицеров даже фашисты с вашими плеными так не поступали. Мало того комм. режим да и царск уничтожили 80 млн. чел. своих. Когда ваши удирали с Киева так весь центр заминировали а на чердаки и в подвалы горючее занесли никого не предупредив Сгорели тыс. киевлян или взорвав Днепрогес вы затопили две армии и дес. тысяч гражданских. Да вы в сто раз хуже фашистов Вы уничтожали своих и сейчас у вас прявят их наследники – чекисты
Сергій Веда _ 15.01.2014 11:15
IP: 194.213.104.---
Геннадий Борисов:
Без комментарий! Его высокопревосходительству, фюреру Великонемецкой империи Адольфу Гитлеру. Берлин. Рейхсканцелярия. Ваша Экселенция! Как глава Украинской греко-католической церкви, я передаю Вашей Экселенции мои сердечные поздравления по поводу овладения столицей Украины, златоглавым городом на Днепре – Киевом!...
А вы забыли что коммунистическая нечесть была хуже Гитлера. Она обучила гестапо, передала опыт лагерей снабжала рейх металом и хлебом и начала вместе с ним войну уничтожив 24 тыс. польс. офицеров даже фашисты с вашими плеными так не поступали. Мало того комм. режим да и царск уничтожили 80 млн. чел. своих. Когда ваши удирали с Киева так весь центр заминировали а на чердаки и в подвалы горючее занесли никого не предупредив Сгорели тысячи киевлян или взорвав Днепрогес вы затопили две армии и дес. тысяч гражданских. Да вы сволочи в сто раз хуже фашистов Вы уничтожали своих и сейчас у вас прявят их наследники – чекисты
gmailo _ 15.01.2014 11:11
IP: 82.117.233.---
Геннадий Борисов: НЕМАЄ НІЧОГО ДИВНОГО: галичанські підляшки та їхня уніатська церква ЗАВЖДИ були серед ворогів справжніх українців. Вона і створена єзуїтом Петром Скаргою з єдиною метою – "щоби Іван став би вже як би і не зовсім Іван...", тобто заради розколу серед православних та підпорядкування частини їх Папі. Вона з перших днів їснування заплямувала себе відвертим насильством та злочинами щодо наших. Недарма Богдан Хмельницький на перемовах з поляками першим пунктом умов завжди ставив: "Щоби імені, церкви і самого духу уніатського на нашій землі не було!". А ми забули його заповіт – і ось вже маємо ОКУПОВАНИЙ КИЇВ. І ЦЕ – ТІЛЬКИ ПОЧАТОК...
Владимир Афендиков _ 15.01.2014 11:09
IP: 74.125.18.---
Сергій Веда:
Цього не буде тому що вкравши Патріарший Престол Москва...
У кого украла?
Владимир Афендиков _ 15.01.2014 11:04
IP: 74.125.18.---
Геннадий Борисов:
... С особым уважением Андрей, граф Шептицкий – митрополит...
Неужели так и написал "граф Шептицкий"? Нескромно! Митрополит – прежде всего смиренный монах, некогда отрекшийся от мира и мирских "радостей", в том числе и от титулов.
Или у греко-католиков всё иначе?
gmailo _ 15.01.2014 10:34
IP: 82.117.233.---
kren _ Зважте також і на те, що скоріше за все в 30 роки в Україні "петлюрівців" було не більше, ніж "денікінців", "малагасійських шпигунів", "агентів сігуранци" і тому подібної екзотики з вироків тодішніх "судових процесів"...
Приклад: мій прадід – пластун, мав два "Георгія", був першим головою Ради чималого міста від солдатських депутатів, в 37 році був репресований, як "німецький шпигун". Між тим. він воював в Закавказ"ї і скоріше за все живого німця за життя не бачив... В чекиста просто не вистачило клепки зробити його "турецьким шпигуном"...
gmailo _ 15.01.2014 10:30
IP: 82.117.233.---
kren _ "Україну Сталін виділяв як найбільш чисельне представництво
ворожої ідеології,тому Вона понесла найбільші втрати в ідейних чистках.Оскільки втрати буле не ефе
мерними,а людськими,за фактом ставлення до проблеми і кількістю вбитих,і виморених,такі чистки
мають всі ознаки етнічних."

Непогана спроба пересмикування, може й несвідомого... Якщо чистки були ідейними – як же вони можуть бути етнічними?! Якщо підставою для репресії індівіда була, як Ви слушно кажете, підтримка ним певної ідеології – до чого тут його національність?! До того ж Сталін був істінним інтернаціоналістом в усьому – і в злочинах теж.
За Вашою логікою, будь-який масовий злочин можна з легкістю невимовною зробити етнічним... Наприклад, репресовані в Біларусі в 44-45 рр поліцаї здебільшого були білорусами за національністю. Тобто – маємо етнічні чистки, чи не так?:))
gmailo _ 15.01.2014 10:20
IP: 82.117.233.---
Yuri Kariy:
А взагалі – якщо Ви неспроможні дискутувати за темою, не маєте необхідного багажу знань – було б порядніше не заходитися лайками а просто не встрявати в дискусію... Бо кожному – своє: кому достатньо за відмашкою блокфюрера волати: "Геть! Ганьба!", а кому необхідно самотужки розібратися в кожній ситуації, яку йому підставляє пропаганда...
gmailo _ 15.01.2014 10:15
IP: 82.117.233.---
Yuri Kariy:
gmailo:
Я 67 року випуску,не галичанин, добре навчався в школі, захоплювався історією. Завжди знав про голод в Поволжі, Казахстані, блокадному Ленінграді. І ніколи не чув про голод в Украіні! Його не було! Не було "ешелонов с хлебом ", не було "дороги Жизни", "всесоюзного сбора средств в помощь голодающим детям "! Ціх дітей не було. Їм ніхто не допомагав. Іх знищили і па'ять про них намагались знищити! Тому, гнидо, коли ти розказуєш про ексцеси виконавців і про мудрого вождя, я думаю, що моє покоління має здохнути разом з тобою, як покоління рабів, бо навіть думки твої смердять.
1. Ваше хамство цілком підійде для галичанина. Тому – велкам до Незалежної Бандеріни.
2. Правда не може смердіти... Тому, що вона – правда!
3. Замовчувати Голодомор німало не краще, ніж забріхувати, як це зараз робиться.
4. Все, що я виклав надзвичайно легко перевірити просто в Інеті, за аутентічними документами. В 53 роки вже пора навчитися перевіряти інфу.
Сергій Веда _ 15.01.2014 09:49
IP: 194.213.104.---
Олександр Олександренко:
Думаю,що нападки на УГКЦ викликані неможливістю присутності на антимайдані УПЦ МП


Це була би повна компроментація МПЦ в Україні і до неї і так моало хто ходить а то повністтю була би пуста.
Олександр Олександренко _ 15.01.2014 09:39
IP: 46.211.180.---
Думаю,що нападки на УГКЦ викликані неможливістю присутності на антимайдані УПЦ МП.Контингент антимайдану просто не сприйме таку річ,як появу елементів церковного культу і слова Божого на антимайдані...Людей на майдані Церкви об"єднують більше ніж будь-які партійні символи,а на антимайдані такої підтримки не може бути в принципі.Більше того,на майдані відбувається об"єднання церков в майбутню єдину якщо не Церкву,так спільноту прихожан,які сприймають різні конфесії як тотожні,але з осторогою ставляться до тих,яких тут немає.УПЦ МП фактично випала з суспільного життя країни,їй немає місця на майдані,а заначить і в суспільстві.Атака на УГКЦ під приводом того,що молитва на майдані чи зібранні повинна відбуватись із дозволу влади є негласним виправданням того факту,що на антимайдані ніхто не молиться,бо немає права цього робити.Якщо це так,то нехай УПЦ МП візьме дозвіл і проведе молитву,але чи буде це молитва щира,чи буде вона зрозуміла антимайданом?Якщо ні,то чи Богоугодне діло антимадан?
Уряд реформ366 Україна та Європа1001 Aтака Путіна1153 Корупція1227 Свобода слова561
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter