22 жовтня 2011, 15:06

Ми – європейці?

Напрочуд цікаво спостерігати за розвитком подій у групі "Ми – європейці".

Групу створили і намагаються модерувати розумні люди. За два дні в неї вже вступило близько тисячі осіб, об'єднаних спільною метою – європейським майбутнім України.

Отже, є спільне завдання, актуальність моменту й інтелектуальний потенціал. Уже непогано. Але найголовніше завдання цього об'єднання полягатиме в тому, що воно наочно покаже всю психічну проблематику суспільства навіть серед найбільш активної та спрямованої його частини. Адміністратори вже вимушені вводити досить жорсткі регламенти та правила, тому що свобода висловлювання в інтернеті є ідеальним простором для шизофреніків, а їх, за моїми спостереженнями, в нашому суспільстві величезна кількість, майже стільки ж, скільки й невротиків.

Я спробую вивести певний синтез того, що в цих сплесках можна спостерігати. Це і буде діагноз, від якого необхідно шукати засіб.

Отже,

Перша проблема – реактивні психічні стани (маніфестація своїх комплексів та страхів).

Друга – інфантилізм, який завжди виражається у вимозі або претензії, типу "ви повинні" або "ви мені не допомогли".

Третя – відсутність поваги до себе, що виражається у відсутності поваги до іншого. У національній традиції формалізовано як "три гетьмана з двох українців".

Четверта – відсутність раціонального прагматизму, що є наслідком власних невдач і виявляється у заздрості до іншого. Заздрість – це взагалі окрема тема для дослідження. На мою думку, саме вона є головним ступором прогресу та розвитку нашого суспільства. Це активний рудимент рабського минулого.

П'ята – підвищений рівень пасіонарності, що насправді могло би бути дуже позитивним фактором, але за наявності перших чотирьох проблем, підсилює їх у рази. Як результат – неспроможність до консолідованої дії.

І, нарешті, шоста – біполярність суспільства: "Схід" і "Захід". Це взагалі унікальний дар, який дає природну напругу потенціалів, а отже – невичерпне джерело енергії. Але він, підключений до заздрості, інфантилізму та шизофренії, а також до рабського архетипу, створює таке замикання, яке може бути розряджене або горілкою, або інфарктом.

Ось такий вийшов синтез того, що я побачив за кілька днів, читаючи записи в групі "Ми – європейці", а також того, що вже кілька років спостерігаю, займаючись соціальними дослідженнями. Цей запис виключно про негативні аспекти. Позитивні, звичайно, теж є, але їх я опишу іншим разом.

Важливо сказати, що моє власне ставлення до цієї групи та її ініціаторів дуже позитивне, мені цікаво, що з цього вийде, тому я її і рекламую таким чином. Хоча, читаючи навіть цю групу, все більше стаю євроскептиком. Може, нам поки що й не треба туди?

А якщо зовсім коротко, то найголовніше, чого не вистачає нашому суспільству – це любові. Справжньої простої любові до себе, із якої виходить і любов до іншого.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Про журналистику

Прочитал на УП блог несостоявшегося политика – N4 избирательного списка партии "ДемАльянс", которая известна тем, что в течении двух месяцев собирала с людей деньги для залога в ЦИК, которые в конечном счете туда не заплатила...

УПК

Начитался в ленте Facebook возмущенных записей о ночных голосованиях по УПК. Во-первых, там было не пятьдесят человек, как пишут, а, пожалуй, раза в два больше...

Непопулярные новости

На сайте президента проскользнуло никем не замеченное сообщение о подписании закона 4176 "Про вдосконалення порядку здійснення судочинства". Текст закона достаточно сложен и понятен скорее экспертам в этой области, хотя его смысл имеет серьезные последствия для частной экономики...

Постскриптум о Лине Костенко

Мой вчерашний блог о Лине Костенко вызвал бурную дискуссию в среде вовлеченных в политику людей. Во многом эта дискуссия носит сейчас эмоциональный храктер, но в ней есть и другие аспекты...

Лина Костенко как фиговый листок украинской политики

С недоумением прочитал сегодня предложения известных политиков о том, чтобы список оппозиции возглавила Лина Костенко. А почему не Тарас Шевченко? Или Исус Христос, например, тоже неплохо бы смотрелся во главе украинской оппозиции, гневно клеймя Януковича...

Политический катарсис

Катарсис всегда характеризуется жесткими кризисами, вызванными противоречиями между внутренней скрытой природой и внешними рациональными проявлениями – социальными ролями...