28 березня 2012, 14:26

Лихі 90-ті повертаються

За роки правління Януковича в Україні стійко укріплюються дві ключові тенденції у сфері боротьби із злочинністю. Тенденції, на перший погляд, взаємозаперечні. Але, у виконанні "команди проффесіоналів" вони гармонійно переплелись.

Тенденція перша – постійно росте чисельність МВС, уже на сьогодні загальна чисельність кадрів становить 324,4 тис. осіб. У 2011 році в бюджеті на потреби МВС було закладено 11,1 млрд. грн. лише із загального фонду. Тобто своїм кошторисом це відомство уже зрівнялося із Міноборони, у якого він становить 11,4 млрд. грн. А у державному бюджеті на 2012 рік видатки на МВС разом з внутрішніми військами сягнули 16 млрд. грн.!

При тому, представники МВС ведуть себе з кожним роком все цинічніше та зухваліше. Майже один мільйон громадян постраждали від насилля в українській міліції в 2011 році (згідно із доповіддю правозахисних організацій "Права людини – 2011 рік"). А директор Української Гельсінської спілки з прав людини Аркадій Бущенко заявив, що в Україні значно збільшилось кількість осіб, які загинули в райвідділах міліції, наголосивши, що порівняно із 2009 роком цей показник зріс удвічі!

Можливо, усе це призвело до зменшення злочинності в державі? Навпаки!

Тенденція друга. Злочинність в Україні набуває все більшого та більшого розмаху, нагадуючи лихі 90-ті.

Рейдерство.

У 2010 році Міжвідомча комісія з питань протидії протиправному поглинанню та захопленню підприємств розглядала щомісяця 75 скарг, а в листопаді 2011 року – 200. Тобто кількість зросла втричі. За 2011 рік – близько тисячі спроб.

Рейдерство набуло такого розмаху, що компанії Великобританії і США представили інститутам ЄС перелік з близько 50 випадків "корпоративного рейдерства" – практики, коли фірма, що має зв'язки у владі, захоплює компанію, створену західним інвестором. У деяких з цих випадків називаються імена міністрів кабінету Януковича, передає УНІАН з посиланням на EUobserver.

За оцінками експертів, сьогодні в Україні діє від 35 до 50 професіональних рейдерських груп. Спираючись на цілий комплекс засобів – психологічний натиск, шантаж, підробка документів, підкуп силових структур, – вони створюють умови для рейдерських атак, захоплення і перерозподілу власності за рамками закону. Під рейдерські атаки загалом в Україні вже потрапили 3,7 тисячі суб'єктів господарювання. Річний обсяг рейдерського перерозподілу власності сягає в середньому від 2 до 3 млрд. доларів США.

Кримінал.

За Януковича кількість корупційних злочинів зросла на 60%.

За 2011 рік українські чиновники отримали хабарів на суму понад 12 мільйонів гривень.

Про це на брифінгу заявив тимчасово виконуючий обов'язки начальника Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС Едуард Федосов, інформує "Інтерфакс-Україна".

У свою чергу, заступник начальника головного управління по боротьбі з корупцією Олег Бех констатував, що кількість корупційних злочинів зросла на 60%.

Звідки такий парадокс? Можливо, секрет в тому, що правоохоронні органи ми частіше бачимо під час розгону мирних громадян, аніж в боротьбі із злочинністю.

І, можливо, секрет в тому, що це для нас бандитські 90-ті були "лихими", а для Януковича і його команди – це "зона психологічного комфорту". Просто раніше вони "гоп-стопили" ларьки, а тепер цілі галузі економіки. І тепер, перебуваючи на найвищих керівних посадах в державі, вони цілеспрямовано відтворюють "золоті часи", атмосферу, в якій відбувалось їхнє становлення, "накопичення первинного капіталу". Недаремно заступник генпрокурора Ренат Кузьмін на урочистому зібранні так званої політичної верхівки з ностальгією виконує "Мурку". А чого соромитись, навколо ж усі свої?!

А ми для них "терпіли", "лохи", "бариги". І так буде доти, доки ми дозволятимемо браткам керувати нашим життям.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Про добровольців

Шість років тому розпочалася героїчна сага новітньої української історії – історія нашого добровольчого руху. Добровольчий рух недарма народився на Майдані...

Ні – новій газовій залежності!

Міністр енергетики та захисту довкілля уряду Зеленського Олексій Оржель анонсував відновлення прямих поставок газу із Російської Федерації за "привабливою" ціною...

Формула Штайнмайєра – капкан Путіна

Війна з Росією триває. План Путіна – це не припинення війни чи вирішення питання мешканців Донбасу, а перетворення України в залежну від Росії державу, зупинка євроінтеграційних процесів та цілковита відмова України від вступу до НАТО...

25 грудня – вихідний! Святкуємо Різдво з усім світом!

Сьогодні Парламент схвалив важливе рішення. Можна сказати: яка різниця коли відзначати те, чи інше свято, і чи має бути це свято вихідним днем, чи ні...

Весняна сесія ПА НАТО у 2020 році пройде у Києві

На порядку денному країни є речі важливі, а є стратегічні. На моє глибоке переконання до таких стратегічних питань належить – членство України у НАТО...

Сенат США проголосував посилення санкцій проти Путінської Росії

Сенат Сполучених штатів Америки підтримав Закон про санкції, де зокрема йдеться про санкції проти Путінської Росії. 97 сенаторів зі 100 – "за"! Пишаюся тим, що під час голосування я був присутній у залі...