2 березня 2012, 11:54

совковий про (то) кол

т.з. міністру грищенку можна поспівчувати. людина, дипломатичний досвід якої обмежується представництвом (нео) радянської зовнішньополітичної служби, очевидно втратила відчуття реальності. можливо одного з учасників узурпації просто ввела в оману символіка незалежної країни та можливість погратись в її представництво? можливо насправді він досі на міжнародній арені представляє совок?

"В МЗС України із зростаючим здивуванням спостерігають за публічними висловлюваннями Посла ЄС в Україні Жозе Мануеля Пінту Тейшейри, які від місяця до місяця все менше відповідають тому, що за усталеними в міжнародному спілкуванні традиціями можуть собі дозволити дипломати", – заявили у відомстві.

здивування української (нео) радянської дипломатії не дивує. дивує глибина її неадекватності та швидкість її опритомнення (іф ені). уявлення української радянські дипломатії про сьогоднішню міжнародну систему та практику спілкування комічні до парадоксальності.

ведення режимом януковича неоголошеної війни проти власного народу – не новина для тих, хто бачить зловживаннями формальними інститутами демократії проти її цінностей. цього тижня режим також розпочав зовнішньополітичну війну.

в термінах (нео) рядянської дипломатії завяи мзс є спробою підштовхнути брюссель до дезавуювання свого посла. cпроба виявилась невдалою. справа в тім, ротація дипломатів в західній та радянській зовнішньополітичних службах мають принципово відмінні функції.

уряди, які змушені власними громадянами відповідати базовим механізмам демократичного контролю, призначають послів не просто на підставі знайомств в елітах країн призначення – вони також тяжіють до використання досвіду дипломатів в попередніх країнах призначення.

(нео) радянська дипломатія для порятунку рештків репутації здійснює ротацію своїх послів у спробі обмежити лояльність до більш відкритих суспільств та попередити втечу своїх офіційних представників. тому сигнал про занурення в суспільство країни перебування є проблемою для неорадянської дипломатії, натомість для дипломатії, яка будує стосунки між людьми, це перевага.

дипломатична служба узурпаторів повелась на блеф. посол тейшейра наспрвді лише робить заяви, які на разі не мають механізму втілення. припинення проектів бюджетної підтримки звісно заощадить гроші європейських платників податків. втім, практичного механізму допомоги українцям у відновленні верховенства права та інших європейських цінностей у брюсселя на разі нема. тому мзс міг дозволити собі не перейматись аж настільки, щоб демонструвати свою неосовковість.

от у чому грищенко правий, так що "в рамках закону, міжнародного права і дипетикету він може підтримувати контакт як з владою, так і з опозицією". адже продовження спілкування представника єс з представниками узурпаторів справді не суперечить закону, міжнародному праву та дипетикету. лише європейським цінностям та інтересам українців. втім, спілкування самих громадян з грищенком як з леґітимним міністром, а не одним з узурпаторів, наштовхує на думку, що доки узурпатори не вбивають, порушення ними конституції та права на самоврядування українців цілком влаштовує. стокгольмський синдром?

щодо євроінтеграції

Гостинна республіка 1. Вітає відмову міста Рава-Руська підкорятись антиукраїнському рішенню уряду щодо євроінтеграції; 2. Пітримує заклик мера Рави-Руської дослухатись до тих простих громадян, які готові асоціюватись з ЄС, а не з режимом Януковича; 3...

Вплив Брюсселя та Москви на українську внутрішню політику

Міжнародна конференція організована Центром Регіональних досліджень Вільного університету Берліна, Національним університетом "Києво-Могилянська Академія" (НаУКМА), Інститутом міжнародних відносин Київського Національного університету ім...

знов щодо ТВі

Гостинна республіка засуджує застосування насилля у вирішенні конфлікту навколо телеканалу ТВі; вітає рішення скласти повноваження, ухвалене частиною колективу ТВі, яка відмовилась визнавати директором людину, яку вона не вважає леґітимним керівником; здивована, що ці журналісти впродовж двох років узурпації не змогли визнати нелеґітимність Януковича як керівника країни, продовжували називати його президентом, відтворювали узурпацію влади, вводили в оману аудиторію та підважували репутацію телеканалу ТВі як каналу чесних новин; сподівається на відновлення репутації ТВі як простору свободи...

про ТВі

Гостинна республіка нагадує власникам та інвесторам ТВі, що можливе звільнення Юлії Тимошенко та ваша суперечка за право представляти телеканал ТВі не повинні ставати на перешкоді свободи слова; сподівається, що власники та інвестори ТВі розуміють: вирішення питання енергетичної залежності від Росії буде вирішуватись відкритим та конкурентним тендером, а не перемогою в спробі встановити контроль над ТВі; висловлює підтримку всім журналістам ТВі, які опинились по обидва боки конфлікту та захоплення тими з них, хто продемонстрував гідність та спромігся утриматись від перетворення конкуренції інвесторів на особистий конфлікт серед найкращих представників професії; рекомендує журналістам згадати, що їх право на професію пов'язано з певними обов'язками перед глядачами та повернутись до виконання своїх обов'язків і просить нарешті припинити замовчувати факт узурпації влади в Україні та називати Януковича "президентом"...

щодо звільнення Юрія Луценка

...

про київські вибори та кіпрські офшори

Гостинна республіка запрошує киян та гостей міста відвідати революційно-розважальні заходи, які відбуватимуться в рамках програми "Відкопай Київ" у Верховній Раді 2 квітня з 9:00; рекомендує опозиції припинити грати за правилами режиму та віддавати виборчі перемоги на відкуп контрольованим режимом виборчим комісіям та "судам"; готова поділитись досвідом проведення незалежних від режиму виборів в Гостинній республіці, підтриманих та неймовірно успішно проведених її активістами, а також допомогти розгорнути незалежну виборчу комісію та інші самоврядні структури в межах всього Києва; вітає оподаткування накопичень на Кіпрі, здійснене Європейським центральним банком, якому Гостинна республіка декілька місяців тому аутсорсила фінансове обслуговування Республіки; радить ЄЦБ спрямувати вилучені кошти на фінансування розвитку демократії, прав людини та права власності в країнах походження накопичень, зокрема Росії та України, а не на підтримку банківської системи Кіпру; нагадує про започаткування народного офшору Гостинної республіки та запрошує український бізнес скористатись можливістю фінансувати демократію, розвиток та верховенство права не тільки за посередництвом політичних партій, банків Кіпру та Європейського центрального банку...