Бюджет-2013: українці – виживатимуть, силовики – шикуватимуть
Вже цього тижня Україна почала жити за новим кошторисом, красномовну оцінку якому свого часу дав очільник країни, назвавши його бюджетом виживання, що потребуватиме жорсткої економії коштів. Проте ці слова чомусь аж ніяк не в'яжуться із окремими статтями видатків держбюджету, які навпаки з року в рік продовжують впевнено зростати.
Це, зокрема, стосується фінансування Генеральної прокуратури, яке в 2013 році зросте на 20,7% – до 3,2 мільярдів гривень. Вже зараз зрозуміло, що частина цих коштів піде на ремонт нових офісів Генпрокуратури, якій під кінець року Уряд передав у власність приміщення заводу "Арсенал" загальною площею 7,6 тисяч квадратних метрів. Чим зумовлене таке масштабне територіальне розширення можна лише здогадуватися, але на фоні нового КПК воно виглядає досить загрозливо.
Більше, ніж минулого року, отримає МВС – його фінансування зросло на півмільярда. А СБУ у держбюджеті передбачили на 160 мільйонів більше, ніж 2012 року, з яких близько 30 мільйонів передбачено на медичне обслуговування та оздоровлення особового складу. Таким чином загалом на силові структури в бюджеті 2013 року виділено рекордні 21,7 мільярда гривень.
Але все ж таки давайте з'ясуємо, хто саме в 2013 році втілюватиме в життя прогнози Президента, а точніше кажучи – на кому цьогоріч будуть економити.
Цю ситуація яскраво проілюструють розміри окремих соціальних стандартів. Так, наприклад, з 1 січня прожитковий мінімум для непрацездатних осіб становитиме 894 гривні, а з 1 грудня зросте до 949 гривень. Тобто фактично усі показники прожиткового мінімуму встановлять на рівні січня 2013 року і заморозять аж до кінця року. Наступне ж зростання відбудеться аж в грудні. Виходить, що цілий рік українці житимуть фактично на мінімальних показниках, у той час коли в країні вартість усіх життєво важливих товарів прогнозовано зростатиме щомісяця.
А тепер давайте порахуємо, скільки влада фактично вкрала у кожного українця. І в нагоді цьому нам стануть ті ж самі показники прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, встановлені в проекті держбюджету на 2013.
Тоді планувались такі цифри: з 1 січня – 907 гривень, з 1 квітня – 918 гривень, з 1 липня – 918 гривень, з 1 жовтня – 936 гривень, з 1 грудня – 948 гривень.
Провівши елементарні арифметичні дії, виходить, що порівняно із раніше обіцяними виплатами влада зменшила реальні цифри у вже затвердженому бюджеті на 2013 рік аж на 266 гривень.
І така сама оборудка від влади спіткала й інші соціальні стандарти – прожитковий мінімум для працездатних осіб, для дітей віком до 6 років та для дітей віком від 6 до 18 років. Всі вони суттєво зменшені у порівнянні з раніше задекларованими показниками та так само не зростатимуть протягом всього року.
Виходить чинна влада заклала у держбюджет на нинішній рік подвійні стандарти, фактично збільшивши фінансування силових структур за рахунок зменшення соціальних виплат.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.